Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Spálne, ktoré vás dostanú ..

Ponuka nábytku pre dospievajúce deti, teda študentov, je vďaka francúzskemu výrobcovi veľmi široká. Pri návrhoch nábytku do študentskej izby výrobca upúšťa od sýtych farieb ako ružová, oranžová alebo modrá a sústredí sa na bielu, čiernu, alebo prírodný odtieň. Tiež je nábytok celkovo viac seriózny a zameraný predovšetkým svojimi funkciami na potreby štúdia. Čo všetko Vám môžeme na našich stránkach v kategórii študentské izby ponúknuť, sa dozviete v dnešnom článku.

 

Postel Tonight akácie Postel Tonight white

 

Študentská izba - jednoduché ale funkčné riešenie

Pri návrhu študentskej izby sa dizajnéri zameriavajú aj na vkus už dospievajúcich detí. Len ťažko sa bude dospievajúci človek, či už mladá slečna, alebo mladý muž, cítiť dobre medzi nábytkom, ktorý ako dekor ponúka detské rozprávkové bytosti. Preto, ak nechcete príliš utrácať za zmenu detskej izby, aj rannom veku je lepšie zaobstarať neutrálny dizajn, s ktorým bude vaša ratolesť môcť vyrastať aj na strednej škole. Je lepšie meniť napríklad iba bytové doplnky a plagáty s rumcajsom, alebo krtkom vymeniť za motorky, futbalistu, či decentné obrazy so zameraním vášho dieťaťa.

 

Ideální pokoj pro studenta chlapce Arthur

 

Táto forma je dostupnejšia, než meniť celú izbu. Ale to sme odbočili. Pokiaľ patríte k tým rodičom, ktorí potrebujú vymeniť detskú izbu za študentskú, skúste zvážiť aj praktické hľadisko toho, že vaše hoci aj veľké dieťa, Vás predsa len skôr, či neskôr opustí. Je dobré zariaďovať študentskú izbu s ohľadom na skutočnosť, čo s daným nábytkom, keď zostanete sami, bez detí. A je lepšie vyberať takú študentskú izbu, ktorá aj vám zostane na úžitok. Ako teda správne študentskú izbu zariadiť?

 

Studentský pokoj pro dvě děti Ocean clay

 

V každom prípade by v študentskej izbe mala byť posteľ, ktorá nemá menšie rozmery pre matrac ako 90x200 cm. veľmi obľúbené sa stáva zaobstarávanie postelí pre dospievajúce deti 120x200 cm, alebo 140x200 cm, nie každý z rodičov má však dostatok priestoru pre takú veľkosť postele. Ďalším dôležitým dielom nábytku je samozrejme písací stôl. S pribúdajúcim vekom, ako iste všetci rodičia vedia, pribúda aj učenie a treba tento fakt vnímať dostatočne veľkým písacím stolom. Tiež úložných priestorov je treba viac. Často sa v ponuke študentských izieb stretávame s trojdverovými šatníkovými skriňami, väčšími komodami a pod. Skrátka väčšie dieťa potrebuje viac miesta na všetko.

 

Postel Travel    

 

Veľmi praktické je aj obstaranie postele s úložnými priestormi. Či už v podobe šuplíkov, či odkladacích políc. Často tiež pre dospievajúce deti kupujeme postele s možnosťou ďalšieho spania v podobe výsuvného šuplíka, pre prípadné kamarátske návštevy. Šuplík môžeme zase kedykoľvek schovať a priestor v izbe je opäť voľný. Na našich fotografiách sme vám predstavili izby, ktoré sú súhrnom študentských izieb a designu, ktorý sa najčastejšie zhotovuje. Na našich stránkach si určite vyberie každý.