Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Späť do školy s detským nábytkom od Alda!

Najväčší a najširší výber nábytku na stránkach Aldo je určený práve deťom. A to od narodenia až po dospelosť. Detský nábytok je preto rozdelený do najrôznejších kategórií tak, aby hľadanie toho čo potrebujete bolo veľmi jednoduché. Medzi najobľúbenejšie kategórie potom patrí poschodové postele, detské písacie stoly a detské stoličky, samozrejme multifunkčné detské postele či klasické a nechýbajú ani celé návrhy detských izieb ako zostáv. Tie sú potom ďalej rozdelené na detské izby pre dievčatá, pre chlapcov, pre študentov a novou kategóriou sú detské izby pre školákov kde nájdete všetko potrebné nielen pre prváčika, ale aj staršieho školáka na jednom mieste. A o tom, ako čo najrýchlejšie nájsť všetko potrebné do školy čo sa týka nábytku, bude dnešné rozprávanie.

 

 

Detská izba pre prváčika, školáka

Čokoľvek robiť prvýkrát je vždy späté s nervozitou. A ísť prvýkrát do školy je náročné nielen pre deti, ktoré vlastne nevie čo ich čaká, ale aj pre rodičov. Toto obdobie tak trochu plné nervozity si môžete spríjemniť zariaďovaním detskej izby, z čoho bude mať radosť aj vaša ratolesť a možno nový detská izba tiež prispeje k tomu, že sa dieťa do školy bude viac tešiť. Ako ale vlastne zariadiť detskú izbu, aby mal prváčik všetko potrebné po ruke? Čo by v detskej izbe rozhodne nemalo chýbať? Sú v podstate dve modulové situácie. Detskú izbu už máte zariadenú, ale odkladali ste obstaranie kvalitného písacieho stola a detskej stoličky. Druhým prípadom je obstaranie detskej izby so všetkým, pretože sme práve čakali, až dieťa začne chodiť do školy. Či už tak alebo onak, u nás nájdete naozaj všetko.

 

Dětská postel Snoop    Dětská postel Reverse

 

Začnime modulovú situáciu, kedy už máte detskú izbu zariadenú, ale chýba písací stôl a stoličky. V prvom rade musí písací stôl so stoličkou do existujúceho interiéru zapadať dizajnom aj odtieňom. Našťastie ponuka je dnes tak pestrá a široká, že by nemal byť problém toto zvládnuť. Ale ako by mal písací stôl pre prváčika vyzerať? Aké by mal mať funkcie? V našej ponuke doporučujeme pre najmenšie deti vždy rastúce písacie stoly. Jednak môžete výšku pracovnej dosky aj jej sklon dieťaťu prispôsobiť a tiež tieto stoly nemajú úložné priestory v klasickom slova zmysle. Pod pracovnou doskou je voľný priestor a tak je písanie a učenie pre neposedné prváčikov veľmi pohodlné. A že je prváčik neposedný, to už rodičia čo majú staršie deti vie. Áno i dieťa akokoľvek pokojné sa musí naučiť naraz sedieť dlhšiu dobu v kuse. U rastúcich písacích stolov majú predsa len viac priestoru pre pohyb.

 

Rostoucí stůl Comfort blue   Rostoucí stůl Comfort pink

 

Príklad rastúcich písacích stolov najlepšie znázorní, ako je dizajn pre prváčika praktický. Prváčik sa často u písaní hrbí, má problém s tým sedieť pekne rovno. U písanie často skoro leží a rastúci stôl s možným sklonom pracovnej dosky napomáha ku vzpriamenému držanie tela. A to je veľmi dobre. Ak zaobstaráte ešte detskú stoličku s možným nastavením výšky sedadla, môžete postupne všetko prispôsobovať vzrastu dieťaťa a vytvoríte mu tie najlepšie podmienky pre učenie.

 

Druhou modulovú situáciu je, že zariaďujeme úplne novú detskú izbu so všetkým čo k tomu patrí, pretože práve vybavenie detskej izby sme odkladali až na dobu, kedy pôjde dieťa do školy. Čo nesmie v detskej izbe školáka chýbať? Samozrejme kvalitné podmienky pre spanie, ktoré zabezpečia detská posteľ a nemenej kvalitné matrace. Ďalej už spomínaný písací stôl, ktorý pokryje potreby školáka. K písaciemu stolu kvalitnú detskú stoličku a ak nie sú súčasťou písacieho stola úložné priestory, tak šikovným riešením je kontajner s šuplíky na pojazdoch. Dieťa by malo mať tiež osobný priestor čo sa týka komôd, regálu alebo šatníkovej skrine. Nezabudnime ale aj na to, že musí zostať miesto na hranie a celkovo by detská izba mala byť vzdušný, nemalo by to byť skladisko nábytku. Dnešné dizajn detského nábytku je ale tak dômyselný, že aj malú miestnosť možno veľmi príjemne zariadiť ako detská izba.

 

Dětský pokoj Smoozy pro holkuDětský pokoj Smoozy pro kluka    

 

Návrhy detských izieb dnes výrobcovia predstavujú tak, že pre vás môžu byť veľkou inšpiráciou. Sú to v podstate návrhy popredných dizajnérov vám k dispozícii úplne zadarmo. Na fotografiách môžeme v podstate vidieť detská izba pre dievča aj chlapca v prípade, že máte jedno dieťa a dostatok miesta k dispozícii. Čo ale keď máte deti dve a priestor pre vybavenie detskej izby veľmi malý?

 

 

Multifunkčná detská posteľ a poschodová posteľ, riešenie malého interiéru

Najviac miesta ušetríte správnym výberom detské postele. V dnešnej ponuke nájdete tak dômyselný dizajn detských postelí, že ich súčasťou je aj rad vecí navyše, ktoré práve ušetrí hŕbu priestoru v detskej izbe. Sú dokonca aj poschodové postele s prístelkou pre tri deti. Nechýba ani úložné a odkladacie priestory. U multifunkčných detských postelí je zase vždy súčasťou miesta na spanie písací stôl na vysunutie, komoda a police.

 

Patrová postel Bibop pro tři děti    Dětská postel Swan pro holku i kluka

 

Úspora miesta v interiéri detskej izby o ktorý sa musí deliť dve, niekedy aj tri deti je asi pri výbere nábytku prioritou. Francúzsky výrobca sa na túto modulovú situáciu sústredí a tak jeho návrhy detského nábytku môžeme do malých miestností odporučiť najviac. Dnes je naozaj z čoho vyberať a každé dieťa môže mať už veľmi vhodné podmienky v detskej izbe.Ak si však neviete rady ako všetko skĺbiť dohromady, využite náš on-line chat, kde vám radi poradíme ako s výberom dizajnu, tak výberom odtieňa či všeobecne s tým, ako čo najlepšie detskú izbu zariadiť.