Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Správny vek detí pre používanie poschodové postele, viete?

Poschodové postele ako riešenie malého priestoru detskej izby, sú ideálne a rodičmi i deťmi veľmi obľúbené. Ale kedy je vhodné poschodovú posteľ zaobstarať a do koľkých rokov, alebo do akého veku vašich detí je zodpovedajúcim miestom na spanie? Pýtali sme sa odborníkov za vás a v dnešnom článku nájdete množstvo odpovedí nie len na vhodný vek detí pre využívanie poschodové postele, ale rad ďalších zaujímavostí. Navyše ponuka poschodových postelí ponúka rok od roku dômyselnejší dizajn, ktorý nás neustále prekvapuje. A poschodové postele dnes? To predsa nie je len miesto na spanie, ale sú poschodové postele s písacím stolom, šatníkovou skriňou, či inými doplnkami. Niektoré z nich si dnes predstavíme. Vlastne len malý zlomok, pretože ponuka designov poschodových postelí je naozaj veľká.

Kedy je vhodné poschodovú posteľ zaobstarať?

Prvým momentom vhodným pre obstaranie poschodové postele je, keď očakávate ďalší prírastok do rodiny. Vaše prvé dieťa je v predškolskom veku a má sa narodiť druhé? Postieľka pre druhorodené dieťa vydrží maximálne do troch rokov. Všetko do seba pekne zapadá. Prvé dieťa už môže spať na poschodovej posteli, vaše druhé dieťa a tak je to v mnohých prípadoch, môže mať postieľku vo vašej spálni a po troch rokoch sa len dieťa presunie do poschodové postele. Z počiatku môže spať na dolnom lôžku staršie z detí a až mladší z detí postieľke odrastie, starší sa premiestni na hornú posteľ a druhé, mladší z detí na dolnú. To je typický príklad toho, ako do budúcna ušetriť nemalé náklady za zbytočné obstaranie jednej postele, keď viete, že druhé dieťa je už na ceste. Vôbec predsa nevadí, že jedno z lôžok poschodové postele bude nejaký ten rok prázdne, keď vaše bábätko je ešte v postieľke. Poschodová posteľ sa za tú dobu nepokazí.A samozrejme, že už môžete myslieť na to, že časom začnú deti chodiť do školy. Nehovoriac o tom, že sa odporúča písací stôl zaobstarať ďaleko skôr, než posledné prázdniny pred školou. To všetko môžete pomaly, s využitím do budúcna plánovať tak, aby ste zbytočne nekupovali nábytok navyše. Všeobecne platí, že pre poschodové postele s rozmerom miesta na spanie o veľkosti 90x190 cm, alebo 90x200 cm sú vhodné od troch do pätnástich rokov. Ako náhle dieťa merí viac ako 160 cm je už vhodnejšie sa obzerať po lôžku určenom pre matrac o veľkosti 120x200 cm, alebo 140x200 cm. Takýto rozmer je potom vhodný až do dospelosti, teda osemnásť a viac rokov.

Keď sa deti dostanú do "zložitého" veku, poschodovú posteľ nebudú chcieť

A to nielen z toho dôvodu, že im bude lôžko malé, nepohodlné, ale dospievajúce deti chcú mať svoje súkromie, priestor. Ale čo keď máte dve deti s veľkým vekovým rozdielom a dve samostatné postele do detskej izby nedáte, navyše jednu veľkú pre väčšie, starší z detí? Aj pre túto situáciu výrobcovia nábytku našli riešenie. Dnes sú už bežne k dostaniu poschodové postele s rozdielnym miestom na spanie. Na ilustračnej fotografii jeden z mnohých príkladov, kedy dolné lôžko ponúka rozmer miesta na spanie 140x200 cm a horná palanda potom klasických 90x200 cm. Ideálne riešenie malej detskej izby, ktorú musí obývať predškolák aj "puberťák" zároveň.Vyriešite malý priestor a obe deti budú mať navyše pohodlie. Poschodová posteľ ponúka rozmer pre dolné lôžko 140x200 cm a rozmer pre horné lôžko 90x200 cm. A až starší z detí z domu odíde za svojím šťastím, mladší z detí sa jednoducho presunie na dolnú posteľ. Prečo potom nevyužiť horné lôžko jednoducho pre návštevy k občasnému prespaniu. Alebo pre tretie dieťa na ceste? Ale to už necháme na vás.
Problémom mnohokrát je tiež to, že dospievajúce deti sa za poschodovú posteľ hanbí, že je príliš detská. Tak tomu bolo donedávna, ale jediným dôvodom bolo, že ponuka poschodových postelí bola svojim dizajnom tragická. Dnes je situácia úplne odlišná a aj poschodové postele, ostatne ako môžete vidieť na dnešných fotografiách, sú veľmi elegantné. Takže na otázku do kedy môžu deti využívať poschodovú posteľ? Pri správne voľbe rozmeru miesta na spanie a dizajnu, až do dospelosti.