Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Správnym výberom detské postele ušetríte veľa miesta

Ak pre vybavenie detskej izby disponujete naozaj len veľmi malým priestorom, najviac miesta vám ušetrí obstaranie multifunkčné detské postele. Ak detskú posteľ do malého interiéru vyberiete z ponuky multifunkčných designov, rozhodne nezískate pre svoje dieťa "len" miesto na spanie. Dnes je súčasťou postele aj písací stôl, police, alebo komoda. Týmto riešením miesta na spanie potom získate priestor navyše za "ušetrený" nábytok vašu ratolesti na hranie. Ponuka multifunkčných designov detských postelí je naozaj široká a najväčší možný výber prináša francúzsky výrobca. Rozhodne sa francúzskym dizajnom pri zariaďovaní rozmerovo malej detskej izby môžeme nechať inšpirovať. Dnes budeme vyberať detskú posteľ, ktorá šetrí miesto!

 

 

Detská posteľ pre menšie deti školou povinné

Inak budeme zariaďovať detskú izbu pre dieťa predškolského a školského veku a inak pre študenta, dospievajúci dievča. Rozdiel by mal byť viditeľný aj pri výbere postele. Pre menšie dieťa stačí rozmer miesta na spanie a teda rozmer matraca 90x200 cm. V ponuke detských postelí nájdete multifunkčné designy určené do detskej izby pre dievča a postele v odtieňoch určených do detskej izby pre chlapca. Sú aj designy v takzvane neutrálnych odtieňoch, ktoré riešia interiér ako dievčatá tak chlapca, napríklad keď dve deti majú k dispozícii jednu izbu, jednu miestnosť. Potom ešte viac oceníte multifunkčné dizajn detské postele.

 

Dětská postel Mak světlá     Dětská postel Chic pro holku

 

Na prvej ilustračnej fotografii detská posteľ Moby v prevedení určeným školáčkam. Posteľ okrem miesta na spanie ponúka písací stôl na vysunutie a police na knižky. Detská posteľ má aj rad bezpečnostných prvkov, ako napríklad zábrana po celom obvode lôžka, alebo schodíky s širokou nášľapnou plochou. Veľmi vhodne francúzsky výrobca zvolil tiež kombináciu odtieňov bielej s ružovou, keďže patrí k najobľúbenejším.

 

Druhá fotografia predstavuje multifunkčné prevedenie detské postele Battle, ktorá je oproti prvému návrhu drahšia. Detská posteľ je náročnejšia na výrobu, pretože dizajn je ešte viac dômyselný a ešte viac vám ušetrí miesto v interiéri. Okrem miesta na spanie je tu dokonca šatníková skriňa, hneď niekoľko políc pre odkladanie knižiek a písací stôl zaberie naozaj málo miesta. Aj tu výrobca pamätal na bezpečnostné prvky v podobe zábrany okolo lôžka a schodíku s širokou nášľapnou plochou.

 

Dětská postel Finland

 

Na ďalšej fotografii je systém úspory miesta v interiéri iný. Vyvýšená posteľ neponúka písací stôl na vysunutie. Ten je v prípade prvej postele na pevno umiestnený po celej šírke postele, je teda dostatočne veľký aj pre študentku. Návrh je aj veľmi elegantný, ako riešenie študentskej izby dospievajúce dievčatá ideálne. Druhý návrh je z ponuky belgického výrobcu, ktorý predstavuje detský nábytok z masívu. Poschodová posteľ prekvapí nielen radom políc a písacím stolom, ale aj možnosťou zloženia dolného lôžka do pohodlného kresla. Cez deň obe deti zasa získajú o nejaký ten priestor na hranie navyše.

 

Patrová postel Smoozy pro holku

 

Sami môžete posúdiť, koľko miesta v detskej izbe je možné ušetriť zaobstaraním multifunkčné postele. Predstavili sme iba zlomok z ponuky týchto "šikovných" dizajnov. Príjemná je aj skutočnosť, že ku každej posteli možno v identickom dizajne a odtieni zaobstarať celý rad ďalších dielov nábytku, môžete tak veľmi harmonicky vybaviť celú izbu.

 

 

Posteľ pre študentov

Aj tu príde úspora miesta vhod. Predovšetkým potom preto, že dospievajúcemu dieťaťu, či už chlapci, alebo dievčaťu často kupujeme posteľ s väčším rozmerom miesta na spanie a tým uberieme značnú časť z priestoru. Ale ak zaobstaráte posteľ pre študenta opäť s dômyselným dizajnom, môžete zase ušetriť napríklad na obstaranie komôd, alebo šatníkových skríň. Úložné priestory a to v nemalej miere sú mnohokrát súčasťou postele.

 

Postel Space Up    Studentská postel Lanka white

 

Posteľ Space Up na prvú fotografiu je najlepším príkladom toho, ako možno vyvýšené lôžko a pod ním úložné priestory využiť. Posteľ na druhej fotografii je viac elegantnejším riešením a posteľ okrem šuplíkov zo všetkých jej strán ponúka aj nadstavec v záhlaví. Dnes je ponuka posteľou úplne niečo iné, než tomu bolo v minulosti a posteľ môže byť aj niečím iným, než len priestorom, kde sa spí.