Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Stálice police

Máloktorý interiérový prvok znesie toľko obmien ako police. Okrem nepochybne praktickej stránky dokážu interiér naladiť na správnu nôtu. Stačí si len vybrať vhodný materiál. Donedávna sme ich vnímali skôr ako praktický doplnok. Nekochali sme sa ich tvarom ani materiálom. Predsa sa však do­­čkali. Dizajnéri s nimi v interiéri pracujú čoraz viac. Aj im prisudzujú trendové farby a tvary. Dokážu ich prispôsobiť štýlu baroka aj novým trendom. Ponuka nábytku Aldo.

 

Znesú aj hightech

Interiér si zvyká na striedmosť. Miestnosť dokáže skôr zaplniť farebnosť stien než dominantná obývacia stena. Namiesto zbierky kníh či skla privádzajú návštevníkov do úžasu hi-fi zostavy, LCD obrazovka a reproduktory domáceho kina. Modernému technickému vybaveniu sa prispôsobuje aj zariadenie. Ak dáte šancu technicky ladenému kovu, neobanujete. Aj použitie pozinkovaného plechu upevneného v nikách dodá miestnosti nový rozmer. Dizajn v miestnosti môže byť zastúpený aspoň vo forme praktických zakladačov CD či DVD nosičov. Ak sa však neviete rozlúčiť s bohatou zbierkou kníh, dožičte im ukážkovú prezentáciu na jednoduchých konzolových zostavách. Kovové konštrukcie pôsobia vkusnejšie v matnom vyhotovení. Nosné časti voľte v prípade väčšieho zaťaženia z pevných materiálov. Použitím dreveného dekoru miestnosť zútulníte.

Obývacia stena Zion 9556PATV

 

Krehká krása

Sklo evokuje vždy krehkosť a vzdušnosť. V prípade, že potrebujete priestor oddeliť, ale nie zmenšiť, polica zo skla je ideálnym pomocníkom. Má hneď niekoľko podôb. Do akéhokoľvek štýlu zapadne najlepšie v priehľadnej úprave. Ak myslíte prakticky a neznesiete pohľad na čo i len trochu zaprášený povrch, pieskované sklo je tým pravým riešením. Ak chcete policou v interiéri povedať čosi viac, farebné sklo iste nesklame. Pri sklenených policiach v akejkoľvek kombinácii majte na pamäti krehkosť tohto materiálu. Je určené len na odkladanie či vystavenie ľahších predmetov. Ak chcete prítomnosť skla v interiéri ešte vyzdvihnúť, skombinujte ho s dominantným rámom. Najjemnejšie pôsobí zavesené v priestore na sotva znateľných lankách. Výhodou sklenených políc je nepochybne ich priehľadnosť. V kombinácii s podsvietením vykúzlite v interiéri vkusný nenásilný prvok.

Obývacia izba Onyx s osvetlením

 

Drevo nesklame

Vyznávačov klasiky určite neprekvapí spojenie police a dreva. Odľahčením interiérov však menia vzhľad. Bodujú, len ak zaujmú tvarom na prvý pohľad. Jednoznačne vedú geometrické tvary. Ak nestačí kombinácia šikmín a vertikál, na rad prichádzajú pomocníci. Trendové police vo forme solitérov využívajú kombináciu dreva s textilom a kovom. Obľúbené sú aj novinky v neobarokovom štýle, ktoré vytvoria na stene malé neopakovateľné dielo. Police v moderných interiéroch sa však nepokúšajú farebne presadiť. Skôr sa snažia prispôsobiť k dnešnej prevahe bielej a čiernej.

Vitrína Rubis 479063