Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Stôl, ktorý porastie s vaším dieťaťom

Kto má deti, tak vie, že prirovnanie "rastie ako z vody" je pravdivé. A tiež veľmi dobre vie, že čo chvíľu je potrebné meniť nielen oblečenie, ale aj nábytok v izbičke, aby sa prispôsobil potrebám dieťaťa. Prvé obrázky aj prvé domáce úlohy tvorí dieťa pri stole, preto je dôležité vybrať ten správny. A aby ste nemuseli počas chvíle kupovať nový, máme pre vás tip na rastúce stoly, ktoré sa prispôsobí výške aj potrebám vášho dieťaťa.

Správne zvolený stôl môže predísť problémom s chrbtom

Je dobré, aby si dieťa navyklo na správne sedenie pri stole už v ranom veku, nástup do školy tak pre neho bude oveľa jednoduchší. Dieťa sa môže na sedenie pri stole začať zvykať napríklad už od troch rokov. Výhoda rastúcich stolov je, že sa prispôsobí veľkosti dieťaťa natoľko, aby sedelo v prirodzenej polohe.

Pre dieťa je veľmi dôležitá výška stola, jedine tak ho ušetríte od problému s chrbtom. V ideálnom prípade by pri sedení mal byť v bedrách, kolene aj členku pravý uhol. Ak sa dieťa musí k stolu naťahovať, alebo naopak skláňať, tak v budúcnosti môže mať problémy s chrbticou. Navyše mu týmto bude sedenie pri stole nepohodlné a horšie sa bude sústrediť na to, čo robí.

Nie je potrebné kupovať nový nábytok, rastúci stôl je možné prenastaviť

Kupovať nový nábytok s každými pár centimetrami, čo dieťa vyrastie, je veľmi neekonomické. Keď si zaobstaráte komplet rastúceho stola aj stoličky, tak nebude problém jednoducho prenastaviť podľa potreby. Navyše takto môžu stôl využívať mladší aj starší súrodenci.
                                                                                                

Pri výbere stola sa zamerajte na to, ako jednoduché, alebo naopak náročné je meniť nastavenie stola. V prípade, že potrebujete stôl pre deti rôzneho veku, tak by nastavovanie malo byť čo najjednoduchšie. Ideálne tak, aby to staršie dieťa zvládlo aj samo.

Originálne riešenie stolov pre deti prišlo z Belgicka

Comfort je značka pochádzajúca z Belgicka a je známa tým, že prišla s originálnym riešením stolov pre deti. Vytvorili zostavu stola a stoličky, pričom oboje je možné prispôsobiť výške dieťaťa. Stôl má navyše polohovateľnú dosku, takže vaše dieťa na ňom môže písať domáce úlohy a stačí jednoducho zmeniť polohu dosky a môže začať tvoriť umelecké diela.
 

Ich rastúce stoly sú vhodné pre deti od 3 do 12 rokov, takže ho môžu využívať súrodenci, alebo máte istotu, že na niekoľko rokov máte postarané.

Každý rodič chce, aby dieťa malo peknú a trebárs aj farebne zladenú izbičku. U značky Comfort vyberať môžete zo stolov, ktoré sú oživené ružovými, alebo modrými detailmi. Ak preferujete univerzálny nábytok, tak vás zaujme sivý rastúci stôl.

Pre deti len to najlepšie

Myslite na to, že dieťa sa vyvíja každým dňom, a aj vy môžete podporiť to, aby rástlo správne. Preto sa zamerajte na výber stola aj stoličky, kde vaše dieťa bude tráviť s pribúdajúcim vekom viac a viac času. Hoci možno tomu teraz neprikladáte takú váhu, za pár rokov sa vaša voľba prejaví.