Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Stolovanie po "francouzsku", nábytok do jedálne

Kým iným sa nechať inšpirovať pri zariaďovaní jedálne, než krajínou, v ktorej bolo a je jedlo, stolovanie vždy veľkou udalosťou. Áno, Francúzsko je krajinou preslávenou svojim "gurmánstvom". A je tu tiež úzka súvislosť medzi dobrým jedlom, pitím a príjemne zariadeným interiérom využívaným na tento účel. Francúzi stolujú radi a dlho. Dnes si povieme niečo málo práve o vybavenie vašej jedálne vo francúzskom štýle, ktoré môžu byť elegantné, ale aj veľmi moderné. Záleží na vašom vkuse a dispozíciách jedálne. Z ponuky môžete vyberať ako celé zostavy či povedzme návrhy jedální, tak samostatné diely ako sú jedálenské stoličky, jedálenské stoly, vitríny a komody. Ale nielen to, ponuka dizajnov a odtieňov je tiež veľmi rôznorodá.

 

 

Štýlový a provensálsky nábytok do jedálne

Snáď najviac známym dizajnom z Francúzska je práve nábytok v štýle "Provence" inšpirovaný kultúrou a životom tejto časti Francúzska. Štýl "provence" ako taký je starý niekoľko stoviek rokov, ale stále má svojich priaznivcov. Dizajn, ktorý uplatníte aj v dnešnej modernej domácnosti. Ponuka tohto typu nábytku je predovšetkým v jedálni dobrou voľbou. Dizajn už sám o sebe navodzuje príjemnú, rodinnú atmosféru, ktorá je na stolovanie rozhodne príjemná. Aspoň niekoľkokrát v týždni by sa celá rodina mala v dnešnej uponáhľanej dobe zastaviť a zísť pri jednom stole k spoločnej večeri či obedu. Ak hľadáte pre vybavenie jedálne štýlový, viac elegantný nábytok, potom rozhodne design "provence" môže byť tým pravým pre vás.

 

Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Na fotografiách predstavujeme klasický príklad dizajnu "provence". Jedálenský stôl dokonca ponúka možnosť rozloženia, netradične je prostredná časť jedálenskej plochy tvorená tvrdeným, mliečnym sklom, čo je veľmi praktické. Jedálenský stôl sa nepoškriabe a nezničí. Veľká presklená vitrína na jedálenský servis samozrejme nesmie chýbať. A ak máte k dispozícii pre zariadenie jedálne veľkú miestnosť, potom môžete zaobstarať aj niektoré z mnohých komôd. To všetko v interiéri ako celok pôsobí veľmi sofistikovane, ostatne ako sami môžete posúdiť podľa ilustračných fotografií návrhu jedálne francúzskeho výrobcu. Nebudeme predstavovať predsa nábytok vo francúzskom štýle od iného výrobcu, než práve francúzskeho, ktorý by mal najlepšie vedieť čo a ako má štýl "provence" vyzerať.

 

Štýlový nábytok do jedálne to samozrejme nie je len dizajn takzvaný "provence", ale sú tu ešte iné návrhy. Treba nábytok dizajnom viac strohý, vyrobený z masívu. Alebo sú tu aj rustikálne zostavy, ktoré pre vybavenie jedálne tiež veľmi často oslovujú. Aj materiál ako je masív či už sa jedná o akékoľvek dreva, patrí práve pre vybavenie jedálne k veľmi časté voľne. Drevo je prírodný materiál a veľmi pozitívne pôsobí na psychiku človeka. Do jedálne kde chceme v pokoji posedieť s rodinou, našimi najbližšími či priateľmi sa tak báječne hodí.

 

 

Nábytok do jedálne z dreva môžete zaobstarať v štýlovom, ale aj veľmi nadčasovom dizajne. Materiálom môže byť drevo borovice, buku, dubu, veľakrát z tých kvalitnejších drevín je to potom mahagón alebo teakové drevo. Odtiene ponúka tiež široký výber možností. Nábytok do jedálne z masívu však patrí relatívne k tým drahším, jeho kvalita je ale na veľmi vysokej úrovni.

 

 

Moderný nábytok do jedálne je funkčný

Čo je vlastne moderný design oproti štýlovému? Predovšetkým iná ponuka odtieňov, často potom odtiene vo vysokom lesku a veľmi jednoduché línie. mení sa samozrejme aj použitý materiál pre výrobu nábytku a tým je kov, sklo mdf či laminátová doska. Moderný dizajn nábytku do jedálne je vhodný aj do menších interiérov a často ponúka aj multifunkčné riešenie. Napríklad jedálenský stôl ako na fotografii, ktorý u odkladacieho stolíka pre umiestnenie k stene môžete rozložením vytvoriť jedálenský stôl až pre 12 osôb. Moderné designy tak často prekvapí svojimi možnosťami, ktoré nie sú na prvý pohľad ani zrejmé.

 

 

Moderný dizajn vám môže ponúknuť väčšiu flexibilitu pri vybavovaní interiérov. Možnosť rozloženia praktické stolíku na veľký jedálenský stôl je ideálnym riešením práve malého interiéru. keď stôl nepotrebujete, jednoducho ho zložíte na praktický odkladací pult, ktorý môžete využiť napríklad aj ako písací stôl. Áno, to je moderný dizajn.

 

Vysoké lesky. Sú akýmsi sprievodným znakom moderného dizajnu, rovnako ako napríklad materiály kov a sklo. Najčastejšie sú žiadané biele a čierne lesky a okrem nábytku do jedálne sa v tejto povrchovej úprave predstavujú aj kuchynskej linky. Moderný dizajn často ponúka aj nábytok v rovnakom prevedení nielen pre vybavenie jedálne, ale aj obývacej izby. Aj to má svoj opodstatnený dôvod. Spojenie kuchyne, jedálne a obývačky do jedného veľkého priestoru nie je ničím výnimočným. A mať dizajnovo identický nábytok v tomto veľkom priestore je príhodné či povedzme harmonické.

 

    

 

Príkladom nadčasového interiéru môžu byť tieto fotografie. Nábytok v bielom lesku v kombinácii s matom, spojenie mdf dosky s kovom. Nábytok v rovnakom dizajne do jedálne i obývacej izby otvára rad možností vybavenia aj pre majiteľov veľkých domov. Ponuka najrôznejších dizajnov moderného nábytku do jedálne je široká a to nielen od francúzskeho výrobcu, ale rady ďalších. Ktorý dizajn osloví vás?