Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Študentská izba už by nemala byť pre dieťa

Pri zariaďovaní interiéru vášho dieťaťa v priebehu jeho života, sú v podstate tri fázy pre vybavenie miestnosti, ktorú mu určíte. Prvým krokom je detská izba pre bábätko, potom nasleduje detská izba pre školáka a ak máte tú možnosť a voľné finančné prostriedky, tretím krokom by mala byť premena detskej izby vo študentskú izbu. O detských izbách sme napísali nespočetné množstvo článkov a tak dnes sa naozaj budeme venovať tomu, ako zariadiť interiér pre dospievajúce dieťa a v čom sú jeho špecifiká či čo by určite v študentskej izbe nemalo chýbať.

 

 

Aj pre dospievajúce dieťa je najdôležitejšie posteľ

Tou najzásadnejšou či môžeme povedať najdôležitejšiou zmenou je výmena detské postele s rozmerom miesta na spanie 90x200 cm na posteľ s väčším rozmerom miesta na spanie, posteľ pre studenta. Na trhu dnes môžete nájsť postele pre študentov s miestom na spanie a teda pre matrac o veľkosti 120x200 cm, alebo 140x200 cm. Vo väčšej posteli sa rozhodne bude dospievajúce dieťa, ktoré mnohokrát výškou svojich rodičov prerastie, cítiť pohodlnejšie a kvalita spánku bude ďaleko lepší. V detskej posteli o šírke 90 cm je už pre dospievajúce dieťa naozaj tesno. Ak vám to priestor dovolí, považujeme výmenu menšie postele za väčšiu tou najdôležitejšou zmenou.

 

 

Studentská postel Tonight

 

Na ilustračných fotografiách uvádzame návrh postele o veľkosti 120x200 cm pre dospievajúce dievčatá a návrh postele o veľkosti 140x200 cm pre dospievajúcich chlapcov. Ponuka študentských postelí je naozaj veľmi široká a sú tu aj riešenie pre malé interiéry v podobe posteľou s veľkými úložnými priestormi a nadstavcami. Multifunkčné študentské postele väčších rozmerov, ktoré ponúka množstvo úložných priestorov sú obľúbené predovšetkým v prípade, keď jeden interiér musí obývať súrodenci. V podstate musíte miestnosť zariadiť tak, aby bolo vhodné ako pre mladšie z detí, tak pre straší. A bohužiaľ väčšina z nás nemá miesta na zvyš. Posteľ s veľkými úložnými priestormi potom môže ušetriť značnú časť v miestnosti.

 

Postel Space Up ideální pro dospívající děti

 

Ak máte dve deti a k dispozícii jednu miestnosť, pre deti s veľkým vekovým rozdielom neodporúčame riešenie miesta na spanie v podobe poschodovej postele. Starší z detí potrebuje svoj súkromný priestor a pokoj a poschodová posteľ nielenže toto súkromie neposkytuje, ale navyše poschodovej postele majú iba rozmer miesta na spanie 90x200 cm. Každé z detí, ak je vekový rozdiel veľký, by malo mať svoju vlastnú posteľ.

 

 

Písací stôl pre študenta, študentka, to je už písací stôl pre dospelých

Predovšetkým zmeniť písací stôl. Aj tu je v podstate všetko o väčšom rozmere. S pribúdajúcim vekom, predovšetkým potom na strednej alebo vysokej škole učenia pribúda. Písací stôl pre študenta musí mať väčšiu pracovnú plochu, ale mal by mať aj viac ukladacích priestorov. Písací stôl je druhou zásadnou zmenou v detskej izbe, ktorý chceme prispôsobiť dospievajúcemu dieťaťu alebo premeniť na študentskú izbu. Ostatné kusy nábytku ako sú komody, skriňa, alebo nejaké police možno zachovať, pokiaľ sa nerozhodne pre úplne nové vybavenie interiéru. Aj taká možnosť samozrejme v ponuke je a výber študentských izieb je naozaj veľmi zaujímavý.

 

Široký psací stůl Whitney     Psací stůl Fosk osloví především chlapce

 

Ďalšie fotografie sú ukážkou toho, ako možno vybaviť, zariadiť izbu pre dospievajúce dieťa. Osobný priestor, súkromie, dostatočne veľká plocha na spanie, veľký písací stôl s regálom, to všetko prispieva k spokojnosti a mnohokrát aj dobrým študijným výsledkom vášho dieťaťa.