Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Študentské izby v prírodnom dizajne

Pre každého rodiča nastáva neľahká situácia, keď zistí, že zo školáka sa stal student a z dieťaťa je zrazu teenager. Detská izba, ktorú doteraz obývali, je už náhle nevyhovujúca, hračky v škatuliach zaberajú zbytočné miesto a začínajú sa v izbe objavovať úplne iné predmety, než doteraz. Mnohokrát práve v mnohom s teenagerov nesúhlasíme, ale snažme sa im dať svoj ??priestor. So študentskými izbami, ktoré na našom portáli ponúkame, vám to pôjde ľahšie.

 

Patrová postel B cascina, white

 

Čo by nemalo v študentskej izbe chýbať

Ako sme sa už zmienili, do zariadenia študentskej izby, by sme nemali svojim teenagerom moc zasahovať, týka sa to rôznych doplnkov, plagátu atď. Ale ako správni rodičia, musíme dbať na to, aby pokoj spĺňal všetky požiadavky zdravého bývania. Tiež najvhodnejším odtieňom pre násťročných sú prírodné farby, ktoré môžu skombinovať so všetkými ďalšími odtieňmi, ktoré práve vyhovujú im. Čo je rozhodne pre študenta dôležité, je kvalitná posteľ, ktorú tínedžer považuje za kus nábytku slúžiaci nielen na ležanie a spánku, ale aj ako odkladací a herný priestor, prípadne aj ako sedacia súprava. Preto dbajte na jej správny výber, majte na mysli, že čím väčšia, tým lepšia a rozhodne na posteli nešetrite. Taktiež pracovný kút, ktorý by v žiadnej izbe nemal chýbať.

 

Dětský i studentský pokoj Finalnd    Studentský pokoj s postelí 140x200 cm

 

Ak to interiér izby dovoľuje, mal by byť umiestnený v pokojnej zóne, niekde v rohu miestnosti, alebo pri okne, kde je najviac denného svetla. Písací stôl a kvalitná stolička, je pre študenta nepostrádateľná. Ideálne sú stoličky vybavené výškovo aj stranovo nastaviteľnými podrúčkami a lakťovými opierkami, uľahčujúcimi vstávanie a sadanie. Samozrejmosťou v študentskej izbe je v dnešnej dobe počítač, ktorý býva umiestnený na písacom stole a tak pri jeho výbere, veľmi záleží na zostávajúce pracovnej ploche, ktoré by malo byť dostatok. Aj keď teenageri neriešia v tomto veku nejaké úložné priestory a my nachádzame ich ošatenie a rôzne veci pohádzané po izbe, sme to práve my, ktorí musíme na nejaký ten systém dbať a viesť ich k poriadku. A práve preto, že sú celkom neporiadni, najlepším riešením sú uzavreté skrinky s jednotlivými priehradkami, praktické sú tiež komody s hlbokými zásuvkami a police na ukladanie kníh. Šatníková skriňa je samozrejmosťou každého interiéru študentskej izby. Na našich fotografiách sme vám predstavili dva návrhy študentských izieb v prírodnom odtieni, ale na našom portále nájdete mnoho ďalších aj v iných odtieňoch. Záleží len, na vkuse vašich študentov.

 

Dětský, studentský nábytek Duplex

Záverom 


Každý z dospievajúcich detí by mal mať určite v bytu svoje súkromie, ktoré by mali aj rodičia rešpektovať. Do spôsobu zariadenie izby, ak sa hrubým spôsobom nevymyká zvyklostiam, by teda rodičia nemali zasahovať a nejaký ten plagát na stene, či iné doplnky prehliadnuť. Pre každého z nich si my rodičia prajeme hlavne dobré výsledky v škole a šťastné dospievanie a preto musíme niekedy prižmúriť oko aj nad vecami, s ktorými možno my, až tak nesúhlasíme.