Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Štýlové obývanie

Pod výrazom „obývacia zostavasi staršie ročníky celkom iste predstavia mohutnú sektorovú zostavu, zloženú z väčších či menších políc, regálov a skriniek, zakrývajúce väčšinou celú jednu stenu obývacej izby. To je klasický obrázok minulosti (našťastie), kedy uniformita a takzvaná „praktickosť“ mala prednosť pred kvalitou, dizajnom a originalitou. Výrobcovia sa našťastie od minulosti veľmi rýchle odklonili a v rámci moderných trendov ponúkajú spotrebiteľovi kvalitu, variabilitu a tiež krásu.

 

Solitéry dodávajú  ľahkosť

Novodobý obytný priestor je vzdušný a svojmu majiteľovi ponúka bohatý priestor pre zapojenie vlastnej fantázie. Klasikou samozrejme zostává drevený nábytok. Skrinky kombinované so sklom alebo matným sklom obzvláštnia priestor svojou transparentnosťou. Otvorené presklené vitríny, v ktorých vystavujeme na obdiv najrôznejšie artefakty, prípadne sady skleneného riadu. Tieto nábytkové solitéry dodávajú interiéru ľahkosť a často používané zrkadla zaujímavo odrážajú nie len vystavené predmety, ale i časti interiéru samotného.

Obývacia izba Linea - samostatné diely

 

Sedací nábytok

Sedací nábytok – pokiaľ možno v rovnakom štýle, alebo z rovnakého materiálu ako ostatné zariadenie – samozrejme podlieha módnemu diktátu ako rôzne ostatné zariadenie bytu. Vysledovať môžeme tendenciu návratov – tzv. retroštýl – do módy sa vracajú odľahčené sedačky a kresielka na nožkách z ohýbaného dreva alebo kovu. V zásade ale platí – či už volíme akýkoľvek z ponúkaných štýlov – že poťahovina by mala ladiť s farebnosťou a zariadením celého interiéru a predovšetkým, rôzne poťahy sedacieho nábytku by mali byť dobre čistiteľné.

Obývacia izba Absoluto I - diely

 

Odporúčaním je teda - zariadenie interiéru nábytkom od jedného výrobcu – prípadne z rovnakej dizajnovej rady. Týmto postupom dosiahneme jednotnosť celého interiéru. Do kombinovania štýlov sa môžu pustiť tí skúsenejší a odvážnejší. Ponuka je skutočne obrovská, spotrebiteľ môže vyberať z desiatok materiálových prevedení a farieb, ale samozrejme i štýlov, výrobcov – tí náročnejší potom z dizajnových kúskov módnych návrhárov alebo zvoliť variantu výroby nábytku na mieru priestoru i vlastnému vkusu.