Showroom info

Navštívte náš novo otvorený showroom v Brne a pozrite si naše produkty.

Zákaznícka podpora: +420 724 777 014 (Po-Pia 8:00 - 17:00)
štýlové bývanie
0
0,00 €
Košík je prázdny. Poďme to napraviť!
0

Prvý dojem dvakrát neurobíte. A vaša predsieň tiež nie. Zariaďte si ju so štýlom.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Aj vaša kúpeľňa si zaslúži vyzerať krásne ako vy. Zariaďte si ju štýlovým nábytkom a vybavením.

Doprava
zadarmo nad 80,00 €
Doručení
za 3-7 dní

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Taburety v interiéri

Malé, ale praktické nízke sedadlo na štyroch nohách - to je taburet s košatou históriou, ktorý i dnes má v interiéri svoje miesto. Slovo taburet pochádza z francúzštiny a označuje stoličku bez operadla, teda nízke sedadlo na štyroch nohách. Súčasné taburety sú ponúkané v látkovom prevedení, koži, dekoračné tkanine alebo plastu. Konštrukcia býva kovová alebo drevená a výplň spravidla tvorí latex či molitan. Vyrábajú sa ako jednomiestne alebo dvojmiestne. Už dlhšiu dobu im konkurujú sedacie vaky, ktoré sa stali populárne hlavne u mladej generácie. Na rozdiel od taburetov však nemajú košatú históriu.

 

Návrat k prírode

Luxusné zostavy sedacích súprav sú vybavené práve týmito prvkami, ktoré majú univerzálne využitie. Otáčavé, farebné a anatomicky tvarované sedáky môžete premiestniť kamkoľvek, čo je jedna z výhod taburetov. Avšak ako tento typ sedákov dospel do modernej podoby, prešiel si svojim prirodzeným vývojom. Už v starom Egypte slúžili na posedenie tzv splietané palmové listy. Leňošenie na prírodnom materiáli iste prinášalo potešenie, ale tento materiál by v dnešnej konkurencii asi ťažko uspel, aj keď návrat k prírode je jednou zo zásad veľkých nábytkárskych firiem. Taburety samy o sebe sú veľmi praktické. Možno ich ľahko premiestniť podľa potreby, možno tiež schovať a využiť iba v prípade, kedy vám chýba miesto na sedenie. Taburet si navyše môžete, na Nábytku Aldo, vybrať hneď v niekoľkých odtieňoch, kde základom je však vždy prírodný vosk.

Taburet rustikálny Sil 014

 

 

Relaxovanie

Podoba taburetu - tohto osobitného kusu sedacieho nábytku - sa príliš nemení. Taburet je stále praktický, dekoratívne a získava nový rozmer v modernej domácnosti. Než sa taburety zabývali v obývacej izbe, usadili sa v spálňach krásnych dám, ktoré sa šľachtili pred veľkým zrkadlom. Nízka a zvyčajne luxusne zdobená "stolička bez operadla" mala drevenú či textilné podušku a objavovala sa prevažne v izbách bohatých šľachticov a mešťanov. Dnes si taburet môže dovoliť každý, kto zatúži po jednoduchom relaxovanie či atraktívnym odkladacím doplnku. Dokonca i deti v detskej izbe!

 

Taburet 281481

 

Príťažlivé dekory

Jednoduché tvary a príťažlivé dekory v kombinácii grafických a florálnych motívov v špičkovom prevedení sa hodí k moderným sedacím súpravám, kreslám či len tak do voľného priestoru. Ku štýle high-tech ladia napríklad taburet v kombinácii kovu a kože, prípadne režné textílie. Dizajn niektorých taburetov je premyslený tak, aby poduška bola ľahko vyberateľná a do konštrukcie sa dala zasadiť doska, ktorá môže slúžiť ako variabilný odkladací stolček. Pamätané je aj na úložný priestor vnútornej časti. S taburetom sa dajú vytvárať rôzne kombinácie. Väčšinou je súčasťou premyslených sedacích modulov a má zaujímavé tvary. V tomto prípade slúži ako oddychová zóna zostavy, alebo ako sedadlo či podnožka na štyroch nohách.

 

Taburet Adam 373260

 

 

Novinky do schránky

Každý týždeň to najzaujímavejšie zo sveta bývania.
Kedykoľvek budete chcieť, môžete sa odhlásiť.