Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Tam, kde je dieťa kráľom

Zariadiť detskú izbu je výzvou pre každého rodiča. Detská izba nie je detskou len množstvom hračiek, ale aj detským vzhľadom. Osloviť by však nemala rodičov, ale hlavne deti, pretože toto kráľovstvo patrí im. Detský nábytok na Aldu musí byť tiež zdravotne nezávadný. V detskej izbe by mal byť vždy nábytok s certifikáciou od výrobcu.

 

Detský nábytok

Ak sa neuspokojíte len s praktickosťou, čiže zariadenie detskej izby nechcete mať vo farbe odtieňu, ktorý ste zvolili v iných izbách, máte možnosť vybrať vašej ratolesti špeciálny detský nábytok šitý na mieru. Predajní s detským nábytkom je síce pomenej, no ak do nich vstúpite, na jednom mieste sa vám podarí kúpiť naozaj všetko. Od nábytku, cez koberce, svietidlá, prikrývky až po detské škatule na odkladanie hračiek. Ak tam prídete rovno aj so svojimi ratolesťami, zistíte čo je ich snom. Spať na posteli v tvare pretekárskeho automobilu je pre každého malého chlapca veľkým lákadlom. Keď k tomu pridáte aj „automobilový" nábytok, detské kráľovstvo chlapcov sa stane skutočnosťou. V každom dievčatku sa skrýva princezná, a vy ju určite prebudíte ak sa pozrie na dievčenskú posteľ s baldachýnom. Vaša princeznička tak bude mať doma naozajstné kráľovstvo Šípovej Ruženky. Ak vám to finančné možnosti nedovoľujú, peknú detskú izbu zariadite aj univerzálnejším nábytkom. Postupne ho tak môžete dopĺňať a obmieňať, podľa veku dieťaťa. K strohejšiemu nábytku však treba farebnejšie, a teda detské steny.

Detská izba Infinity - biela

 

Nábytok pre školáka

S prváčikom prídu do rodiny nové povinnosti. Písanie úloh, čítanie a „režim" - najprv úlohy potom zábava. Rodičia však pri prvých školských úlohách zistia, že kuchynský stôl a stolička nie je tým najvhodnejším miestom na učenie. Nábytok je stavaný pre dospelých, a nie pre malé dieťa. Riešením je detský stôl so stoličkou, ktoré budú vyhovovať každému dieťaťu. Ak chcete naozaj ušetriť na nábytku, no nie na dieťati, výrobcovia ponúkajú ideálne riešenie. Stôl a stoličku, ktoré „rastú" spolu so školákom. Takýto ergonomický detský nábytok sa dá výškovo nastaviť podľa výšky každého školáka - od prváčika až po tínedžera. Nemusíte už potom detský nábytok - ešte takmer nový, vymieňať za väčší, a zároveň viete, že váš drobec nebude trpieť problémami chrbtice. Každé dieťa potrebuje dostatok úložného priestoru, a školák o to viac. Zásuvky a skrinky pre školské pomôcky a učebnice, a ďalšie pre svoje obľúbené hračky. Na ne sú vhodné napríklad umelohmotné škatule rôznych veľkostí, ktoré budú aj pre vaše dieťa prijateľnejšie. Spratávanie hračiek sa mu podstatne zjednoduší v porovnaní s ich spätným ukladaním do poličiek.

Detská izba pre chlapca N - 207 diely

 

Farebné detské steny

Pre deti sú biele alebo jednofarebné steny naozaj veľmi nudné. Každé bábätko už od narodenia pozoruje okolie, a svet okolo seba vníma prostredníctvom farieb. To však neznamená, že máte vymaľovať detskú izbu farbami dúhy. Ideálnym riešením je ponechať maľovanie detských stien na odborníka, alebo dať prednosť detským tapetám s rôznymi motívmi. Výhodou je, že predajcovia neponúkajú iba detské tapety, ale majú v ponuke aj závesy, vankúše a rôzne iné textílie, ktoré izbu farebne doplnia. Tapety alebo farby na steny s rôznymi motívmi sú síce len na určité obdobie, no detské kráľovstvo bude naozaj skutočné. Väčší školák alebo školáčka už budú rozmýšľať o inom farebnom alebo obrázkovom svete svojej detskej izby. Kráľovstvo detí by sa malo páčiť najmä vašim ratolestiam. Či to je naozaj tak, zistíte veľmi ľahko. Hračky sa už nebudú povaľovať v kuchyni, obývačke, či na chodbe, ale budú mať svoje miesto v detskom kráľovstve, kam aj patria. Ak sa vám to podarí, môžete byť so sebou naozaj spokojní.PF. 2010

V Novom roku vám želáme  pevné zdravie, dobré články a veľa čitateľov.