Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Tipy na dekorácie v provensálskom štýle

Milujete cestovanie? Zariadili by ste si svoj domov najradšej podľa každej destinácie, ktorú navštívite, a nemôžete sa rozhodnúť, akú vybrať? Potom sa zoznámte s Provence! Vydajte sa s nami do juhovýchodného Francúzska, nasajte atmosféru vidieckeho pobrežia a vôňu levandule a hneď budete mať ohľadom budúceho štýlu svojho bývania úplne jasno. Poradíme vám, ako si domov nasťahovať Provence ľahko a rýchlo.

Definícia pohody

Čo v takom provensálskom interiéri vlastne nájdete? Prvkov typických pre tento štýl je veľa, všetky ale majú jeden spoločný cieľ: vytvoriť vzdušný a útulný priestor, v ktorom sa vám bude skvele relaxovať a žiť. Pri výbere farieb siahnite po živých, ale nie žiarivých farbách. Ideálne sú nežné tlmené odtiene a prírodné tóny: s bielou, béžovou, slonovinovú, levanduľovú, okrovú, olivovú, svetlo modrou, alebo aj slnečnicovú, či terakotovou nešliapnete vedľa.Nábytok v štýle Provence by mal plniť ako funkčnú, tak aj estetickú funkciu. Máte v rodine vyrezávanú komodu, ktorá sa dedí z generácie na generáciu? Potom sa vám do rúk možno dostal pravý provensálsky poklad. Ak je drevo zachovalé a stále krásne, nie je potrebné ho nijako vylepšovať. Pokiaľ ale už má najlepšie roky za sebou, doprajte nábytku nový náter, napríklad v transparentnej bielej farbe, pod ktorým zostane zachovaná prírodná štruktúra dreva, a šup s ním na čestné miesto.Kúzlo detailov

Ak sa nechcete púšťať do maľovania ani natieranie a napriek tomu by ste doma radi kúsok Francúzska, nie je nič jednoduchšie než siahnuť po doplnkoch (alebo fľaši vína a kúsku syra :). Pamätajte na pravidlo "čím viac prírody, tým lepšie" a zaplňte obytné priestory kvetinami, bylinkami a ich obrázky. Vzor ruží, levandule, vlčích makov, či kvetov ovocných stromov pristane tiež textíliám a porcelánu - miestnosť totiž krásne zjemní a oživia.Ak príliš neholdujete flóre, dajte šancu faune a ostatným prírodným motívom, napríklad v kombinácii s morskou modrou. Táto kombinácia sa vďaka svojej sviežosti hodí predovšetkým do kúpeľne, nebojte sa ju preto vyskúšať a vychutnajte si svoj čas pre seba - uvidíte, že sa vám z vášho osobného prímorského hotelíku už nebude chcieť vychádzať.

Materialista = ten, koho baví materiály

Rustikál v izbe navodí nielen motívy, ale aj správne zvolené materiály. Okrem ľahkého a odolného prútia a nadčasového dreva sa poobzerajte aj po kovových detailoch, dajte si však pozor, aby nepôsobili príliš stroho a ťažko. Zaujať by vás mohli napríklad kovové kvetináče, vešiaky, svietidlá, alebo čela postelí.

Bonjour, Provence!

A je to. Doplnky sú dôkazom, že na to, aby ste svoj domov vylepšili o 100%, vôbec nepotrebujete horibilné sumy. Niekedy stačí len pridať pár malých detailov, uvelebiť sa vo svojom obľúbenom kresle, pustiť si príjemnú hudbu - a predstaviť si, že more je hneď za oknami. :)