Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Tradičné odtiene pre vybavenie detskej izby

Asi každý vie alebo tuší, aké sú tradičné odtiene pre dievča a aké sú typické odtiene pre chlapca a to už od narodenia. Vlastne už pri robení výbavičky pre bábätko často pre dievčatko volíme ružovú a pre chlapčeka modrú. A rovnakou voľbou sa často riadi tiež dizajnéri pri návrhoch zostáv detských izieb, poťažmo detského nábytku. Často sa potom v ponuke nábytku a všetkého čo sa vybavenie interiéru pre deti stretávame s týmto farebným rozlíšením. A tak môžete zaobstarať pre dievča detskú izbu ružovú, alebo aspoň v kombinácii s ružovou a pre chlapcov detskú izbu modrú alebo v kombinácii s modrou. Ako tradičné príklad takého farebného delenie môžeme uviesť kolekciu Tolga od holandského výrobcu, ktoré patria k veľmi obľúbeným.

 

 

Detská izba pre dievča

Kolekcia Tolga ponúka detský nábytok v spojení odtieňov bielej a sýto ružovej. Je to spojenie kontrastné, ale detská izba má byť predsa veselý a farebný. Aj cez tieto odtiene pôsobia návrh detskej izby veľmi elegantne a je vhodný nielen pre školáčky, ale aj študentky. Páči sa nám, že holandský výrobca nekladie dôraz len na dizajn, ale aj praktické využitie daných dielov nábytku. nechýba tak veľké množstvo úložných priestorov, ktoré vždy každé dieťa i rodič ocení.

 

Patrová postel pro holku fuchsia

 

V návrhu detskej izby je všetko potrebné, čo dieťa má mať. Samozrejme začnime posteľou, ktorá ponúka priestor na spanie 90x190 cm a je doplnená o veľké šuplíky. Tie môžete využiť ako pre ukladanie lôžkovín, tak napríklad hračiek. Voľba je na vás. Iste vás zaujme aj výška ložnej plochy pri posteli, ktorá je ďaleko vyššia ako u bežných postelí. Preto je tiež posteľ pohodlná. U postele je neodmysliteľný nočný stolík, ktorý by u dieťa školského veku mal naozaj byť súčasťou postele. Ďalej nepostrádateľný písací stôl, nechýba ani praktický regál a v neposlednom rade šatníková skriňa. A čo viac by si malá školáčka či dospievajúci slečna v detskej izbe mala priať? Samozrejme celý rad ďalších drobností, doplnkov a obľúbených predmetov. Ale to už je na vás rodičoch.

 

 

Detská izba pre chlapca

Identický dizajn detského nábytku predstavil holandský výrobca v kolekcii Tonga tiež pre chlapcov. Zvolil tradičný odtieň sýto modrej v kombinácii s bielou. Pre návrh zostavy detskej izby chalana platí rovnaká ponuka dielov nábytku, líšia sa tieto dva návrhy naozaj len v odtieňoch.

 

Patrová postel pro kluky Bo1

 

V detskej izbe pre chlapca je ešte malý taburet s úložným priestorom, ktorý je k dispozícii aj v ružovom prevedení. Výhodou kolekcie Tonga je tiež možné spojenie ružových a modrých segmentov nábytku v jednej miestnosti. Ak máte dve deti a to práve babu a chlapca, izbičku môže byť veľmi originálny. Ružový nábytok pre dievča a modrý pre chlapca, pritom bude interiér veľmi harmonický.

 

 

Detská izba pre chlapca aj pre dievča v prírodnom odtieni

Ak ste milovníkmi sýtych odtieňov či môžeme tiež povedať tradičných odtieňov, je tu ponuka identického dizajnu detskej izby v umiernenejším prevedení. Spojenie bielej a svetlého duba, ktoré je vhodné ako pre vybavenie detskej izby holky, tak chlapca, alebo ako sme spomenuli súrodencov. Umiernenejší spojenie odtieňov je častou voľbou pre vybavenie študentskej izby, kedy už je dieťa vyspelejšie.

 

Dětský pokoj pro holku i kluka z kolekce Bo7

 

Musíme ešte zdôrazniť kvalitu holandského nábytku. Pre výrobu nábytku bolo použité dvoch druhov materiálu. Klasická laminátová doska s hrúbkou 15 mm pre police a voštiny s hrúbkou 25 mm pre obvodové dosky. Voština je veľmi kvalitný, novodobý materiál, ktorý robí nábytok pevnejší a pritom je ľahší. Veríme, že nové kolekcie holandského výrobcu vás svojou netradičnosťou a odtiene zaujali.