Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Trend pre tento rok, rustikálne spálne

Len máloktorý dizajn nábytku sa drží na výslní tak dlho, ako rustikálny. Nepodlieha módnym trendom a v akejkoľvek dobe si rustikálny nábytok zaobstaráte, vždy pôjdete s dobou. Rustikálny nábytok patrí k cenovo náročnejším, ale ponúka vysokú kvalitu, materiál masív v podobe najrôznejších typov dreva a v neposlednom rade je nábytok veľmi prepracovaný. Malou chybou na kráse je to, že vďaka typickej mohutnosti nábytku je skôr vhodný do menších interiérov. Dnes vám predstavíme novú kolekciu rustikálneho nábytku Danz, ktorú predstavuje nemecký výrobca. A ak ste majiteľmi malého bytu, je určená aj pre vás vďaka rozmeru postele, ktorá je 140x200 cm. V ponuke zatiaľ chýba rozmerovo väčší variant s miestom na spanie 160x200 cm, ale v priebehu jarných mesiacov aj táto možnosť bude. Pre vybavenie spálne je to jedna z mnohých dostupných kolekcií v ponuke rustikálneho nábytku.

 

 

Rustikálné spálne vždy v ponuke dielov

Na kolekcii rustikálneho nábytku Danz sa nám páči možnosť obstarania daných dielov zvlášť. Vy sami tak rozhodnete, čo bude súčasťou vybavenia vašej spálne. Ak v spálni nechcete mať nič viac než posteľ a nejaké bytové doplnky, táto možnosť je s ponukou dielov celkom reálna. Kolekcia predstavuje tiež výber z ponuky skríní. Šatníková skriňa menších rozmerov v podobe komody a klasická šatníková skriňa veľkých rozmerov. Malá skriňa potom práve nahráva možnému vybaveniu aj rozmerovo malé spálne.

 

    

 

Všetky diely v ponuke sú vyrobené z dreva borovice v bielom prevedení. Biely odtieň je však transparentný a tak náznakom zachováva viditeľnú štruktúru dreva. Je to zámer výrobcu, aby bolo zrejmé, že nábytok je naozaj masívna. Drevo borovice je vysušené a bez kazov, aby nedochádzalo k neskoršej deformácii nábytku vplyvom prostredia. Šuplíky ani iné dosky sa tak pôsobením vlhkosti nedeformujú.

 

Rustikálny nábytok nech už v akejkoľvek podobe má určite svoje čaro. Bohužiaľ je však náročnejšie na výrobu i materiál a tak je jeho cena určite vždy vyššia ako spálne z laminátovej dosky. Masívny nábytok je však vďaka novým technológiám a tiež povrchových úprav veľmi kvalitné a nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť. Povrch nábytku je veľmi hladký, drevo dobre opracované. A nezabúdame ani na celkový dojem v interiéri, ktorý je na nezaplatenie. Navyše drevo ako materiál pozitívne pôsobí na psychiku človeka a tak zaobstarať si rustikálny nábytok v dnešnej uponáhľanej dobe je veľmi rozumným riešením pre vybavenie interiéru.

 

 

Sami môžete na návrhu zostavy spálne posúdiť, či je rustikálny nábytok vhodnou voľbou aj pre vás. Či na vás interiér spálne vybavený rustikálnym nábytkom pôsobí dobre. Ak áno, z ponuky najrôznejších kolekcií môžete vyberať z ďalších obdobných návrhov. Treba sa vám bude páčiť iný odtieň, ale sú aj rustikálne spálne z iných materiálov.

 

 

Rustikálne spálne z laminátovej dosky?

Áno, výrobcovia s technológiami spracovania tak postúpili, že dnes nájdete v ponuke rustikálneho nábytku i zostavy vyrobené z laminátovej dosky. Na prvý pohľad je spálňa z masívu a lamina na nerozoznanie. Skôr až na druhý, detailnejší pohľad. Spálne z laminátovej dosky zachovávajú všetky tradičné, rustikálne prvky, je viditeľná štruktúra dreva, ktoré je ale docielené povrchovou úpravou, ale predovšetkým cena je ďaleko nižšia.

 

 

Spálňa Marion na ďalšom ilustračnom návrhu od francúzskeho výrobcu je neprekonateľná. Len málokto by veril tomu, že materiálom pre jej výrobu sa stala laminátová doska. Francúzsky výrobca pri návrhu dizajnu zvolil provensálsky prvok, ktorý sa prelína celou zostavou. Napríklad podoba priečelie šatníkovej skrine je typický provensálsky motív, rovnako tak ako veľmi detailne spracované úchytky. Celkovo je táto spálňa viac decentnejšie, než prvý návrh nemeckého výrobcu spálne z masívu. V každom prípade ak ste aj vy prepadli rustikálnemu dizajnu a zvažujete obstaranie spálne v tomto trende, potom u nás máte možnosť z ponuky mnohých kolekcií od najrôznejších výrobcov. A môžete ako sme spomenuli vyberať aj z najrôznejších materiálov.