Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Úložné priestory v posteli, riešenie nielen malého interiéru

Úložné priestory zabudované do postele už nie sú výhradou len detských postelí. Úložné priestory sa snažia výrobcovia umiestňovať aj do študentských posteľí, alebo manželských postelí. Posteľ ako taká je dielom nábytku, ktorý potom môže "skrytých" úložných priestorov ponúknuť najviac a to s ohľadom na jej veľké rozmery. Okrem spomínaných úložných priestorov je v poslednom roku tiež veľkým hitom nadstavec v záhlaví postele, ktorý v niektorých prípadoch dokáže nahradiť dokonca šatníkovú skriňu. Ak patríte medzi väčšinu z nás a bojujete s nedostatkom úložných priestorov, dnešné rozprávanie pre vás môže byť inšpiráciou. Čo všetko je možné vyriešiť zaobstaraním správnej postele?

 

 

Posteľ s úložným priestorom pre študenta, študentku

Predovšetkým dospievajúce dieťa, študent či študentka, potrebuje ďaleko viac úložných priestorov ako školák. Mal by sa tiež zmeniť rozmer miesta na spanie a to z klasickej detskej postele, ktorá je pre matrac o veľkosti 90x200 cm na posteľ s rozmerom miesta na spanie 120x200 cm, alebo ešte lepšie 140x200 cm. Väčšie dieťa, dospievajúci dieťa je mnohokrát predsa rovnako veľké ako my rodičia a v posteli o šírke 90 cm už nie je spanie pohodlné. Ak vám to len trochu interiér dovolí, kúpte väčšiemu dieťaťu aj väčšiu posteľ. A ak je váš interiér malý, môžete sa niektorého z dielov nábytku ako napríklad komody vzdať, pretože dnes už väčšie posteľ zaobstaráte s úložnými priestormi. A posteľ nahradí úložné priestory daného segmentu, ktorý dáte z izby preč, aby ste vášmu dieťaťu zaistili pohodlné spanie. Úložné priestory sú v rôznych podobách a podľa designu postele ich získate menej či viac. ako veľké úložné priestory potrebujete je už na vašom zvážení. Úložné priestory sú tiež rôzne členené. Od šuplíkov, cez zasúvacie nočné stolíky, niektoré z postelí zase ponúkajú viac odkladacích políc, teda úložné priestory sú otvorené. A je tu ešte možnosť obstarania zmieňovaného nadstavca, ktorý úložné priestory postele môže navýšiť.

 

  

 

Najlepším príkladom riešenia úložných priestorov postele určené dospievajúci dieťaťu je dômyselný dizajn francúzskeho výrobcu. Posteľ Space Up naozaj môže nahradiť šatníkovú skriňu, alebo niekoľko komôd, ak je v izbe dieťaťa máte umiestnené. Tento nábytok môžete odstrániť a uvoľní sa vám miesto na posteľ s rozmerom miesta na spanie 140x200 cm. Vášmu dieťaťu zabezpečíte pohodlné spanie. Rám s roštom je zdvíhacie, aby prístup k úložným priestorom bol ľahší. Úložné priestory sú veľmi členité, ponúkajúce šuplíky a police. Po obvode postele sú potom police napríklad na knihy či dekorácie. Všetko má svoj zmysel a dizajn tejto postele je premyslený do najmenšieho detailu. Posteľ ako riešenie malého interiéru, kde je nedostatok priestoru sa nám javí ako ideálna.

 


V ponuke nájdete aj postele s menším úložným priestorom. Postele sú potom nižšia. Veľkosť úložného priestoru v podstate závisí na výške spanie. Čím je matrac vyššie, tým je väčší priestor pod ňou. Akú posteľ zvolíte tak záleží na tom, koľko miesta v študentskej izbe chcete ušetriť. Ďalším príkladom môže byť posteľ Pocket, alebo posteľ Satty, obe z ponuky francúzskeho výrobcu.

 

 

Na výške spania samozrejme závisí aj hĺbka šuplíkov. Ale dospievajúce dieťa už je natoľko veľké a samostatné, že asi nie je na mieste mať strach, že z postele spadne. Posteľ Pocket na fotografiu v prevedení bielom a dub okrem šuplíkov zo všetkých strán ponúka i nadstavec. Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, aj nadstavec dokáže ponúknuť veľké úložné priestory. Musíme povedať, že biely odtieň je veľmi obľúbený u dospievajúcich slečien a prírodné prevedenie u dospievajúcich chlapcov.

Ak hľadáte posteľ v nadčasovom dizajne, potom vám odporučíme posteľ s led osvetlením. veľmi módne a žiadaná záležitosť v posledných rokoch. Príkladom môže byť posteľ Satty s úložným priestorom. Príjemný nielen dizajn, ale aj spojenie odtieňov. Osvetlenie v podobe pásu s led diódami celej posteli dodáva veľmi nadčasový vzhľad.

 

 

Ponuka posteľí pre dospievajúce deti, alebo do spálne pre osoby žijúce single je naozaj v tomto roku unikátná. A rozhodne aj v nasledujúcich rokoch sa máme na čo tešiť, obdobných designov bude stále pribúdať s ohľadom na nové a sofistikovanejšie technológie výroby nábytku.

 

 

Posteľ s úložným priestorom pre pár

Či už ste manželia či tvoríte pár, aj tu je ponuka postelí s úložným priestorom viac než zaujímavá. Hovoríme o posteliach s rozmerom miesta na spanie 160x200 cm, alebo dokonca 180x200 cm. Aj u týchto postelí je členenie úložných priestorov rozdielne aj tu môžete kúpiť k posteli navyše nadstavec. Ak žijete v domácnosti dva a pre zariadenie spálne vám zostalo naozaj len veľmi málo miesta, posteľ s úložným priestorom, alebo aj nadstavcom je pre vás riešením.

 

 

K návrhom manželských postelí na ilustračných fotografiách asi nie je čo dodať. Veľkosť úložných priestorov a dômyselný dizajn je zrejmý už na prvý pohľad. V dnešnej dobe si môžete vybrať úložné priestory ako u moderných designov, čo nie je prekvapivé, ale tiež u štýlových, tradičných. Ako napríklad posteľ z masívu na druhej fotografiu, ktorá patrí do ponuky nemeckého výrobcu.Každá z postelí v ponuke vždy patrí do danej kolekcie nábytku do spálne. Máte tak možnosť vybaviť celý interiér v identickom dizajne. K posteli s úložným priestorom, samozrejme ak ešte máte miesto, možno vždy zaobstarať komodu a šatníková skriňa. Designy i odtiene rôznorodé a tak si určite každý z vás nájde svoju vysnívanú posteľ, ktorá vám ešte ušetrí starosti, kam všetky tie veci dať.