Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Usporiadané vzťahy spálne

Čo je pre vás najdôležitejšie? Odpoveď by asi znela - zdravie. A čo potrebuje človek k dobrému fyzickému zdraviu? Dobrý spánok. Odpočinutý človek podáva lepší pracovný výkon a tiež lepšie zvláda osobné či rodinné problémy a stresy. Práve preto vám nábytok Aldo, ponúka veľkú škálu výberu spální, ktoré slúžia iba svojmu účelu - spánku.

Keď už spálne a nábytok do spálne v najrôznejších designoch predávame, pripomenieme si niekoľko rád odborníkov ako docieliť spokojný spánok.

Správna poloha

Pre správny spánok je dôležité, aby vaša chrbtica bola v prirodzenej polohe, čo znamená, že by sa nemala rôzne krútiť a ohýbať. Pri výbere vankúša stojíte pred rozhodnutím, či si zaobstaráte klasický alebo anatomický vankúš. Anatomický vankúš je taký, ktorý svojou konštrukciou či voľbou výplňového materiálu dovoľuje hlave zaujať prirodzenú polohu a umožňuje správnu a plnú oporu krčnej chrbtice pri ležaní. Samozrejme, že neexistuje univerzálny vankúš, ktorý by vyhovoval všetkým. Každý človek má inú hmotnosť a aj iné zvyky. Niekto má rád pod hlavou veľa a niekto málo. Navyše je dôležité prihliadnuť aj na fyzickú stavbu postavy. Optimálne je si vankúš pred kúpou aspoň na chvíľu vyskúšať.

 

Manželská postel Aalborg white       Manželská postel Aalborg black

 

Perforovaný latex

Čo nám vlastne tento perforovaný latex poskytuje? Využíva jedinečné vlastnosti materiálu, vynikajúcu bodovú elasticitu, tvarovú stálosť, priedušnosť, vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Poskytuje optimálnu mäkkú podporu pre hlavu a zároveň dostatočne pevný podklad pre jej krčnú časť. Rovnako ľahko odnímateľný poťah, ktorý je prešitý 100% PES rúnom a netkanou textíliou má špeciálnu úpravu s trvalým antibakteriálnym účinkom. Záruka hygieny a sviežosti eliminujúce tvorbu nežiaducich pachov.

 

Manželská postel Toronto

 

Polyuretánová pena

Pomocou rôznych syntetických pien je možné vyrobiť anatomický vankúš s výbornými pružiacimi vlastnosťami a veľmi dobrou priedušnosťou. Také vankúše sú vhodné pri problémoch s krčnou chrbticou aj ako prevencia. Pri ležaní na chrbte aj na boku je chrbtica vždy v správnej polohe. Jemné anatomické tvarovanie povrchu môže pomôcť k uvoľneniu krčných svalov. Vankúš je možné zakúpiť bez poťahu, alebo s jednoduchým 100% bavlneným povlakom.

Viscoelastická pena

Tento špeciálny vankúš z viscoelastickej peny, alebo ak chcete z lenivej peny, Vám zaručí maximálny komfort. Všetky miesta anatomického tvarovania s premenlivou výškou reagujú na telesnú teplotu, v závislosti na nej menia svoju tvrdosť a zaisťuje rovnomerné rozloženie tlaku. Vďaka efektu pomalého vrátenia tak znižujú napätie krčného svalstva a môžu zmierňovať zdravotné problémy, ako sú bolesti hlavy a stuhnutosť šije. Poťah na tento vankúš je z luxusnej pletenej textílie s neobyčajne jemnou kašmírovou vlnou. Výnimočne hebký a príjemný materiál s mimoriadnou mäkkosťou na dotyk. Kašmír tiež zlepšuje priedušnosť textílie, zaisťuje reguláciu tepla a odvod telesnej vlhkosti. Vlnené vlákna v zime príjemne hrejú a vďaka kombinácii s viskózou v lete naopak jemne chladia. Vytvára tak prirodzené prostredie pre spánok a pokojný odpočinok.