Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Veľký návrat obývacích stien

Obývacia stena je kusom nábytku spätým s dobou minulou a dlho fungovala ako synonymum gýča a zlého vkusu. Dnes sa ale obývacie steny vracajú na scénu a znovu si nás získavajú. V žiadnom prípade však nejde o socialisticke prototypy, súčasné obývacie steny efektívne pracujú s využitím miesta a sú vysoko elegantné.Čo je vlastne obývacia stena

V podstate sa jedná o multifunkčný kus nábytku, ktorý sa skladá z kombinácie skriniek, políc, vitrín, alebo regálov. Vyberte si to správne usporiadanie podľa veľkosti vašej obývačky a množstvo vecí, ktoré potrebujete uložiť. Moderné obývacie steny sa často vyrábajú aj plne pripevniteľné na stenu a hodí sa tak do menších interiérov.

Obývacia izba je najreprezentatívnejšou miestnosťou v každom dome, práve tu trávime čas s rodinou, odpočívame a pozývame sem hostí. Preto by mala byť nielen pohodlná a funkčná, ale aj vkusne zariadená. Namiesto hľadania a kombinovania rôznych kusov nábytku zvoľte istotu v podobe jednotlivých kusov z rovnakej kolekcie.Ktorú si vyberiete?

Obývacie steny dnes disponujú širokou škálou designov, farieb i použitých materiálov, od robustných konštrukcií s množstvom úložného priestoru, po minimalistické nástenné kúsky. Záleží len na vás, či zvolíte otvorené, alebo presklenné skrine na vystavenie kníh, či suvenírov z ciest, prípadne plná dvierka.

Okrem základnej funkčnosti myslite predovšetkým na farbu nábytku. Do tradičného interiéru zvoľte obývaciu stenu tmavšie farby, do moderných interiérov sa hodí nábytok v jasných farbách, alebo vo vysokom lesku. Vynikajúcou voľbou sú biele, alebo svetlé odtiene dreva. Biela farba nábytku má tú výhodu, že neprebije zvyšok interiéru a môžete jej podľa ľubovôle dodávať nový štýl najrôznejšími doplnkami.Obývacie steny nielen pre obývaciu izbu

To, že sú obývacie steny perfektným kusom nábytku pre obývaciu izbu, je samozrejmosť plynúce už z ich názvu. Môžu byť ale skvelou voľbou aj pre spálňu, alebo detskú izbu.

Funkčná a priestranná nástenná jednotka vám umožní ukladať oblečenie a detské hračky a tým pomáhať udržiavať v detskej izbičke poriadok. Obývacie steny tiež úspešne nahradí komody a šatňové skrine v spálni pre dospelých, ktorá vďaka nim získa na vzdušnosti.