Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vianočný jedálenský stôl, je iný?

To najdôležitejšie o štedrom dnu sa odohráva pri jedálenskom stole a vianočného stromčeka. Jedálenský stôl by rozhodne mal byť slávnostne prestretý, takže určite by mal vyzerať inak a každý zo stravníkov by mal mať všetko potrebné na dosah ruky, aby od stola nemusel nikto odchádzať. Taká je tradícia, niekto ju ctí, niekto nie. V každom prípade, ak hľadáte ten správny jedálenský stôl nechajte sa inšpirovať našim článkom. A ak už jedálenský stôl máte a bojíte sa, že tento rok pretože vás bude treba na vianoce viac nebudete mať dostatok miesta, je tu niekoľko tipov a rád ako si pomôcť.

 

 

Moderný jedálenský stôl

V zásade delíme jedálenské stoly na klasické bez možnosti rozloženia a rozkladacie jedálenské stoly, ktorých dĺžku môžete vďaka rozkladu zmeniť, samozrejme zväčšiť. Stoly sú tiež v najrôznejších dizajnoch az najrôznejších materiálov. Ak ste priaznivci moderného bývania, pravdepodobne budete hľadať do vašej modernej jedálne či kuchyne moderný stôl. Ich ponuka je naozaj široká a moderné jedálenské stoly sa vyznačujú predovšetkým väčšie možnosti rozloženia, dizajn je môžeme povedať viac dômyselnejšie.

 

Rozkládací stůl Kiona white   Rozkládací stůl Kiona grey

 

Príkladom môže byť moderný jedálenský stôl na ilustračnej fotografii. Možnosť zväčšenia rozmeru, teda jedálenskej plochy stola je naozaj veľká. A práve rozloženie stola najviac oceníme na Vianoce, kedy sa vo väčšine rodinách schádzame vo väčšom počte. Ako sme spomenuli už v úvode, tým najdôležitejším pri výbere stola je skutočnosť, aby každý z rodinných členov mal dostatok miesta pri stolovaní. Mal by tomu zodpovedať aj správny počet jedálenských stoličiek umiestnených pri stole. Ani ich výber nepodceňujte. Ak ste rodina ešte s malými deťmi, jedálenské stoličky by rozhodne mali byť umývateľné, určite nie s drahým čalúnením, ktoré by malo prísť k ujme. A ak zvažujete ako jedálenský stôl prestrieť aj tu je lepšie ponechať na jedálenskom stole umývateľný povrch, ak máte malé deti. Jedálenský stôl môže byť pekne prestretý aj v prípade, že na ňom nie je snehovo biely obrus. prestieranie môžete doladiť doplnkami v podobe sviečok, kvety a iných drobnůstek. A ak malé deti už nemáte, jedálenský stôl môžete prestierať ako je libo. Aj plátený obrus potom urobí svoje.

 

Moderné jedálenské stoly sú prevažne vyrobené z laminovanej a mdf dosky. Zriedka kedy je výrobným materiálom masív, ale aj také stoly v ponuke nájdete. Sú však cenovo náročnejšie. Škála odtieňov je dnes pre voľbu jedálenského stola rovnako veľká a tak si naozaj každý môže vybrať. Ak už jedálenský stôl máte a nechcete kupovať nový, ale stravníkov budete mať tento rok viac, niekoľko malých vychytávok. Aby každý mal dostatok miesta pri stolovaní, jedálenský stôl môžete "odľahčiť" treba zaobstaraním servírovacieho stolíka, na ktorý umiestnite misu s polievkou, nápoje a ďalšie potrebné veci. Uvoľnením jedálenský plochy potom môže každý získať potrebný priestor.

 

V ponuke dokonca nájdete aj diel nábytku, ktorý môžete využiť práve v prípade, že máte už jedálenský stôl, ale predsa ani po odľahčení jedálenskej plochy nemáte kde hostí posadiť. Jedálenský stôl francúzskeho výrobcu, ktorý rozložíte na z veľmi malého rozmeru a nábytok využívate ako napríklad odkladací pult v predsieni na jedálenský stôl určený až pre osem osôb. Dnešné dômyselné designy môžu naozaj vyriešiť hŕbu starostí.

 

     

 

Na ilustračnéj fotografii dizajn francúzskeho výrobcu, ktorý využijete ako písací stôl či odkladací stolík v zloženom stave a jedálenský stôl až pre osem osôb v rozloženom stave. Nápad sa nám veľmi páči a systém rozloženie je veľmi jednoduchý. Verte nám, že ho zvládne počas minúty každý. Moderné jedálenské stoly sú veľmi flexibilné a pre majiteľov malého interiéru ideálne.

 

 

Rustikálny jedálenský stôl

Pravdou je, že jedálenský stôl v rustikálnom dizajne najlepšie vynikne práve na štedrý deň. Tak nejako to spolu ladí. Ponuka rustikálnych jedálenských stolov je veľmi zaujímavá a rustikálny nábytok má stále veľkú radu priaznivcov. K jedálenskému stolu môžete tiež zaobstarať rad ďalších dielov nábytku ako sú vitríny, alebo komody a vytvoriť tak veľmi príjemným, štýlový jedálenský kút. Ak máte dostatok miesta tak aj celú jedáleň. Nevýhodou rustikálnych stolov je ich náchylnosť na mechanické poškodenie a len málokedy výrobca ponúka možnosť rozloženia. Preto pred jeho obstaraním naozaj poriadne zvážte rozmery jedálenského stola.

 

Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Pre ktorú z variantov sa rozhodnete už záleží na vás. My vám za Nábytok Aldo hlavne chceme popriať, aby u akéhokoľvek vianočného stola predovšetkým bola najpríjemnejšia atmosféra a Vianoce sa vám vydarila ako najlepšie to ide.