Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Viete ako zariadiť detskú izbu pre prváčika?

Ako každým rokom aj tento rok sú rodičia, ktorí chystajú svoje dieťa prvýkrát do školy. A to je samozrejme späté s radom emócií, predovšetkým potom mamičky túto udalosť prežívajú. Ale tiež prváci. Niektorí sa tešia, niektorí plačú, je to rôzne. Ak aj vás tento rok čaká začatí školskej dochádzky, iste už ste premýšľali nad vybavením detskej izby. Ak už máte detskú izbu zariadenú, je potrebné si skontrolovať, či nič nechýba a vaša ratolesť má všetko, čo v súvislosti so školou bude potrebovať. Predovšetkým potom kvalitný a dostatočne veľký písací stôl, kvalitná detská stolička najlepšie s možným nastavením výšky sedadla a v neposlednom rade úložný priestor na knižky, učebnice a iné školské potreby napríklad v podobe regáli či komody. Ak ste vybavenie detskej izby odkladali práve až na začatie školskej dochádzky, máme pre vás prostredníctvom dnešného článku pár rád a tipov ako na to. Ako zariadiť detskú izbu pre školáka, samozrejme myslené aj školáčku.

 

 

Vyberáme kvalitný písací stôl a stoličku

Ako sme už spomenuli, najdôležitejšie je so začatím školskej dochádzky zaobstarať kvalitný písací stôl a detskú stoličku. Dnešná ponuka kvalitných písacích stolov je veľmi široká a najobľúbenejšími sa pre prváčikov stali rastúce písacie stoly. K rastúcemu písaciemu stolu keď potom zaobstaráte stoličku s možným nastavením výšky sedadla, máte vyriešené na niekoľko rokov. Rastúce stoly majú veľkú výhodu. Výšku pracovnej dosky prispôsobíte výške, vzrastu dieťaťa, rovnako tak výšku sedadla a tým zabezpečíte maximálne možné správne držanie tela pri písaní a učení. Stôl potom postupne spolu s stoličiek môžete neustále každým rokom zvyšovať až do maximálnej možnej výšky, teda písací stôl a stoličky vám poslúži do pätnástich rokov veku dieťaťa.

 

 

Nemecký výrobca šiel s ponukou rastúcich písacích stolov ešte ďalej a okrem možného nastavenia výšky pracovnej dosky je možné nastaviť aj jej sklon. Prváčik sa tak lepšie naučí písať a nebude na stole doslova ležať, ako to deti rady robia keď sa učí písať. Dnes výrobcovia nábytku ponúkajú tie najlepšie podmienky pre školákov a nábytok je vyrábaný či navrhovaný v stále sofistikovanejšie designu. Rovnako tak už nie je problém zaobstarať kvalitnú detskú stoličku s možným nastavením výšky sedadla.

 

 

Regály a knižnice na školské potřeby

V ponuke knižníc či regálov sa stali najobľúbenejšie tie, ktoré ponúkajú látkové úložné boxy. Opäť z ponuky nemeckého výrobcu, ktorý predstavuje regály so širokým výberom odtieňov pre látkové boxy. Regály tak môžete zaobstarať aj do existujúceho interiéru detskej izby, určite si v širokej ponuke odtieňov vyberiete aj taký, ktorý vám bude aktuálne vyhovovať.

 

 

Veľmi príjemná je aj skutočnosť, že výrobca tieto regály s látkovými boxami predstavuje za veľmi dostupnú cenu. Navyše sýte odtiene môžu veľmi oživiť interiér detskej izby. Sú ale aj regály, ktoré sú vyrobené v identickom dizajne ostatného vybavenia detskej izby, ale to je aktuálna pre tých z vás, ktorí zariaďujete celú detskú izbu pred začatím školskej dochádzky.

 

 

Zariaďujeme detskú izbu pre prváčika kompletne

Ak patríte k tým, ktorí zariadenie detskej izby odložili až na začatie školskej dochádzky, výber máte naozaj široký a všetko so všetkým môže korešpondovať. Posteľ, komodu, šatníková skriňa aj písací stôl zaobstaráte v jednej kolekcii, v identickom dizajne i odtieni. ponuka detských izieb pre školák je veľmi široká a preto sme pre rýchlejšie prehľad tieto návrhy rozdelili do dvoch kategórií. Detské izby pre dievčatá a detské izby pre chlapcov. Rozdiel nie je až tak v dizajne ako v ponuke odtieňov. Áno, pre chlapcov prevláda tradičné modrá a pre dievčatá tradičné ružová. Ale nielen tieto odtiene nájdete v ponuke detských izieb. Je tu rad prírodných odtieňov, ktoré najviac vyhovujú rodičom dvoch detí, ktorí jedna izba musí zariadiť pre dievča aj pre chlapca a prírodné odtiene, rovnako ako napríklad biela patrí da skupiny neutrálnych.

 

 

Zariadiť detskú izbu pre školáka, školáčku už dnes nie je žiadny problém, je to skôr otázka priestoru, ktorý máte k dispozícii a samozrejme voľných finančných prostriedkov. Dnes môžete vybaviť detskú izbu veľmi draho, alebo tiež veľmi lacno. V každom prípade, všetci prváci môžu mať tie najlepšie podmienky pre učenie.