Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Viete vybrať správne detskú posteľ?

Pomaly vám prestáva stačiť detská postieľka a je čas vášmu bábätku zaobstarať klasickú detskú posteľ? A viete detskú posteľ vlastne správne vybrať? Ako má byť veľká a čo by mala vášmu dieťaťu ponúknuť? Dnešnou témou budú detské postele pre dievčatá a chlapcov od troch do osemnástich rokov. A ponuka detských postelí je tak široká, že naozaj nebude ľahké vybrať. Ale aby sme trochu výber uľahčili, ponuku detských postelí sme rozdelili do niekoľkých kategórií.

 

 

Detská posteľ s úložným priestorom, biela detská posteľ

Áno, jednou z hlavných kategórií sú detské postele v bielom prevedení. Je tomu tak najmä preto, že biely odtieň nielen u detskej postele, ale detského nábytku všeobecne patria k najobľúbenejším. Do bielych postelí sme potom zaradili takzvane všehochuť, od poschodových postelí pre dve deti až po multifunkčné postele s písacím stolom. To čo kategórii zjednocuje je však základná, snehovo biely odtieň.

 

Dětská postel Snoop     Multifunkční dětská postel Reverso

 

Samozrejme, že sú v bielom prevedení tiež detské postele s šuplíky ako formou úložného priestoru a tie rovnako ako multifunkčné či poschodové postele ocenia rodičia, ktoré nemajú pre dieťa k zariadenie detskej izby k dispozícii príliš priestoru. Biely detský nábytok má tiež tú vlastnosť, že dokáže opticky akoby danú miestnosť zväčšiť. Biely odtieň je tiež neutrálne a tak bielu posteľ môžete kúpiť ako pre chlapca, tak pre dievča. často je potom práve biela v detskej izbe v kombinácii s modrou, alebo ružovú podľa toho, komu je izba určený. A biele postele, poťažmo bieleho nábytku sa už naozaj netreba báť, dnes je úplne bežné, že povrchy sú ľahko umývateľné

Detské postele s úložným priestorom predstavujeme samozrejme v rôznych odtieňoch, kedy opäť biela nechýba. V ponuke však nájdete aj postele v prírodných odtieňoch, alebo netradičných odtieňoch ako je farba lily, ružová, modrá či kombinácia niekoľkých odtieňov. Úložným priestorom je potom vždy myslený jeden, alebo sada šuplíkov.

 

Detská posteľ so zábranou

Sú rodičia, ktorí chcú aj pre nízku detskú posteľ zábranu. Sú tiež detské postele s označením vyvýšené a tie majú zábranu v základnej ponuke. Zábrana je ďalším prvkom pre ešte väčšiu bezpečnosť vášho dieťaťa, predovšetkým keď sa práve z postieľky premiestni do klasickej postele.

 

Dětská postel Bonny pro holky    Dětská postel Bonny pro kluky

 

Takmer všetky vyvýšené detské postele majú zábranu. Ale ak sa vám zdá zábrana nedostatočne vysoká, možno bežne kúpiť v sieťach s nábytkom zábranu, ktorú po nejakom čase môžete odstrániť. Samozrejme až už je dieťa väčšie. Ponuka detských postelí so zábranou je tiež veľmi široká a najväčší možný výber predstavuje belgický výrobca.

 

Detská posteľ s prístelkou

Sú rodičia, ktorí nemajú príliš dôveru k poschodových posteliam. Pre tých je tu ponuka detských postelí s prístelkou, ktoré využijete mnohými spôsobmi. Buďto bude prístelok slúžiť na každodenné spanie jedného z detí, alebo prístelku využijete k občasnému prespanie pre niektorú z návštev. Detské postele s prístelkou patrí k obľúbeným opäť tam, kde nie je príliš miesta na zvyš. Keď je deň, spodné lôžko-prístelku, jednoducho zasuniete pod hornú lôžko a deti majú priestor na hranie. Manipulácia je veľmi jednoduchá aj pre malé dieťa. A keď prístelku využívate či skôr budete využívať len občas, potom môže byť po celú dobu pod posteľou zasunutá a rozhodne nebude v mieste, detskej izbe prekážať.

 

Sestava dětského nábytku Kwai     Dětská postel Ocean aqua

 

Sú aj detské postele s prístelkou, ktorej súčasťou je aj sada šuplíkov. U niektorých nájdete aj zábranu. A ak ste nasnímali prístelku na každodenné spanie druhého z detí, potom až staršie už nebude obývať vaše spoločné hniezdo, môžete prístelku využiť ako klasický úložný priestor. Výhodou je tiež možnosť premiestnenia prístelky kamkoľvek v detskej izbe, nie je povedané, že musí byť pod horným lôžkom.

 

Stále najpredávanejšie poschodové postele

Sú aj dětské postele s prístelkou, ktorej súčasťou je aj sada šuplíkov. U niektorých nájdete aj zábranu. A ak ste nasnímali prístelku na každodenné spanie druhého z detí, potom až staršie už nebude obývať vaše spoločné hniezdo, môžete prístelku využiť ako klasický úložný priestor. Výhodou je tiež možnosť premiestnenia prístelky kamkoľvek v detskom izbe, nie je povedané, že musí byť pod horným lôžkom.

 

    Patrová postel Bibliobed

 

Či už si vyberiete akúkoľvek detskú posteľ, nezabúdajte na veľmi dôležité pravidlo. Posteľ je tak kvalitná, ako kvalitný do nej zaobstaráte matrac. A tak rozhodne výber matraca pre vaše dieťa nepodceňujte, spokojný spánok je jednou a nie jedinou z podmienok zdravého rastu každého jedinca.