Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Viete vybrať správne rozkladací jedálenský stôl?

Dnešná ponuka jedálenských stolov je veľmi široká a vybrať ten správny už nie je žiadny problém. Okrem najrôznejších dizajnov a odtieňov môžeme povedať, že v podstate delíme jedálenské stoly na dve základné kategórie. Rozkladacie jedálenské stoly, pri ktorých samozrejme možné zväčšiť jedálenský plochu a jedálenské stoly pevné, teda bez možnosti ich rozloženia. Ak patríte k tým, ktorí radi stolujú pri jednom stole a vaša rodina či známi, to je početná skupina ľudí, určite budete vyberať medzi rozmerovo väčšími stoly. Vhodným riešením je potom samozrejme stôl s možnosťou rozloženia, ktorý vám potom v normálnom bežnom živote nemusí zaberať príliš miesta v miestnosti. Ale ako vlastne vybrať správne? Ako veľkú plochu stola potrebujeme? O možných spôsoboch rozloženie jedálenských stolov bude dnešný článok. A možno budete prekvapení, čo je dnes všetko možné.

 

 

Jedálenské stoly s možnosťou postupného rozkladania

S veľmi originálnym nápadom tento rok prišiel francúzsky výrobca. Predstavuje úplne nový spôsob rozloženia jedálenského stola a to na niekoľko veľkostí, ktoré si zvolíte podľa aktuálneho poštu osôb. A keď stôl nebudete potrebovať vôbec, môžete ho zložiť do veľmi malej komody ku stene, ako taký odkladací pult. Trebárs ako doplnenie pod zrkadlo v predsieni.

 

     

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme, čo postupne rozkladaním môžete získať. Postupným rozkladanim stolíku umiestneného pri stene ako taký odkladací pult získate niekoľko veľkostí, podľa toho, koľko k vám príde na návštevu hostí. Nemusíte tak vždy stolík rozkladať na maximálnu možnú šírku. Ale uveďme si jednotlivé kroky postupne tak, ako idú za sebou.krok 1 - jedálenský stôl ako komoda, alebo odkladací stolík v predsieni
krok 2 - jedálenský stôl pre dve osoby
krok 3 - jedálenský stôl pre desať osôb
krok 4 - jedálenský stôl opäť zložíte späť do podoby odkladacieho stolíka

 

Iste nám dáte za pravdu, že využitie takéhoto dizajnu je veľmi praktické. Predovšetkým potom chcel výrobca osloviť majitelia naozaj veľmi malých interiérov. Jedálenský stôl Helen si tiež môžete vybrať z niekoľkých dostupných odtieňov. Mechanizmus pre rozloženie je veľmi jednoduchý, kovové pojazdy, kedy do vzniknutých medzier vkladáte postupne dosky stoly, čím plochu samozrejme zväčšujete.

 

 

Klasické rozkladacie jedálenské stoly

Medzi klasické rozkladacie stoly môžeme radiť tie, ktoré sa ťahom rozdelí na dve časti a doprostred vzniknutého priestoru vložíte tretiu platňu. Tým vlastne jedálenský plochu zväčšíte. Doska, ktorá je navyše a stôl zväčšuje je najčastejšie uložená pod jedálenský plochou stola, keď je v zloženom stave. Takéto stoly najčastejšie potom výrobcovia predstavujú z laminátovej dosky najrôznejších odtieňov, drahšie varianty sú potom vyrobené z mdf dosky. Aj tu je výber veľmi široký.

 

 

Vďaka novým technológiám pri výrobe nábytku je tiež možnosť rozloženia jedálenského stola na čoraz väčšie rozmery. V ponuke nájdete možný rozklad zo 160 cm stola na 300 cm, teda miesto až pre dvanásť osôb. To výrobcovia dosiahli stále dokonalejšími designy, ktoré umožňujú až tak veľké zväčšenie jedálenský plochy.

 

Dnes je dokonca možné rozložiť aj niektoré jedálenské stoly z masívu, čo ešte pred pár rokmi možné nebolo. Všeobecne je najčastejším spôsobom rozloženie stále vkladanie dosky medzi roztiahnutý stôl, ktorá je z dvoch časti. najčastejšie potom na kovových, mechanických pojazdoch. Ďalším spôsobom a to v celku nedávno vytvoreným, je jedálenský stôl ako jeden diel, bez možnosti roztiahnutie na dve časti, ale zväčšenie jedálenský plochy je za pomocou dvoch dosiek, ktoré sa upevňujú po okrajoch stola. najlepšie bude uviesť príklad.

 

 

Systém, kedy upevňujeme dosku po strane stola sa najčastejšie využíva u jedálenských stolov vyrobených z dreva. Predovšetkým potom z dôvodov, že či už chceme alebo nie, drevo ako prírodný materiál pracuje ešte niekoľko rokov potom, čo je vyrobený. Mechanické, kovové pojazdy by tak mohli byť nepatrne zdeformované a ťah dosiek by nemusel prebiehať jednoducho. Preto prikladanie dosiek pre zväčšenie jedálenský plochy k okrajom stola je efektívnejšia. Dosky môžete pripevniť k obom okrajom stola a často tak získate až o 80 cm širšia jedálenský plochu. V praxi pripevníte dosku šírky 40 cm na ľavý aj pravý okraj jedálenský plochy. Aký spôsob rozkladu zvolíte vy, je už potom na vás. Ale vždy si vopred zistite, aký maximálny rozmer možno pri stole docieliť a ako je stôl veľký v zloženom stave.