Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Viete zaobstarať pre dieťa "vhodnú" stoličku?

Je nutné aby dieťa malo kvalitnú stoličku? A ak áno, kedy kvalitnú stoličku dieťaťu zaobstarať a predovšetkým ako správne vybrať? To je námetom nášho dnešného článku. Kedy určite detskú stoličku zaobstarať tak na toto je jednoduchá odpoveď. Najneskôr pred začiatkom školskej dochádzky, alebo práve v čase, keď kupujete aj prvý písací stôl. Než začne dieťa chodiť do školy, určite musí byť jako stolička tak písací stôl nevyhnutnou súčasťou vybavenia detskej izby. Predovšetkým pri učení a písaní úloh musíme dieťaťu zabezpečiť tie najlepšie podmienky tak, aby dodržiavalo aj pri dlhodobom sedení zdravé držanie tela. A akú stoličku vlastne zaobstarať k danému typu písacieho stola? Dnes vám niektoré rady a nápady predstavíme, snáď pre vás bude naše rozprávanie inšpiratívne.

 

Prispôsobenie stoličky veku dieťaťa je najdôležitejšie

A ani nie tak jeho veku, ako výške. Môžeme povedať, že jedným z najdôležitejších pravidiel pre výber detskej stoličky, aby sme dodržali maximálne pohodlie, je jej možnosť nastavenia výšky sedadla. Nemusíme ísť tak do dôsledku ako u kancelárske stoličky pre dospelých, kde je už možnosť nastavenia snáď úplne všetkého, od opierky hlavy, až po opierky lakťov. U detskej stoličky je najdôležitejšie možná zmena výšky sedadla. Sedák (jeho výšku) podľa veku dieťaťa a jeho meniaceho sa vzrastu potom prispôsobujete predovšetkým vzhľadom k písaciemu stolu. Len s nastaviteľnou výškou sedadla možno zabezpečiť dieťaťu pri písacom stole správne držanie tela a pohodlie pri písaní úloh, či učenie. Najväčšiu ponuku detských stoličiek na našich stránkach predstavuje nemecký a francúzsky výrobca. Vybrať si môžete z niekoľkých prevedení a odtieňov.

 

      

 

Systém pre nastavenie výšky sedadla musí byť jednoduchý aj pre dieťa a hlavne by mal byť bezpečný, aby nedošlo k zraneniu. Určite nie je zlé, keď je stolička na pojazdoch, dieťa sa tak ľahšie pri písacom stole prisunie ako bude potrebovať. Najlepšie je tiež vyberať stoličku z priedušnej látky (sieťoviny), ktorá dovoľuje vzduchu cirkulovať. A tiež nezabúdajme na údržbu. Predovšetkým u detskej stoličky by mala byť určite tiež veľmi jednoduchá. Výber odtieňa je skôr záležitosťou vlastného vkusu, kvalitu stoličky samozrejme nijako neovplyvní.

 

 

Pre deti je vhodná stolička s polstrovaním, na tvrdé stoličke by dieťa dlho nesedelo. Ponuka stoličiek aj stolov medzi sebou úzko súvisia a tak na našich stránkach nájdete celej zostavy v jednotnom dizajne, kde zoženiete ako jeden produkt stoličku, písací stôl a kontajner s šuplíky. Nemusíte tak nič zložito hľadať a navyše také zostavy sú cenovo zvýhodnené.