Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Viete, že odtieň pri výbere nábytku je dôležitý? A viete pre

Ako správne vybrať odtieň do vášho interiéru, či už je akýkoľvek? Máte byt, či dom skôr tmavší? Viete ako tmavý interiér bez slniečka rozjasniť? Aký odtieň nábytku do tmavej izby zaobstarať? A naopak? Váš byt, či dom je plný slniečka, že je toho až príliš a potrebujete interiér trošku utlmiť? Dnešné rozprávanie bude o voľbe farieb do vášho interiéru adekvátne aj k tomu, či sa jedná o spálňu, detskú izbu, či všetky ďalšie interiéry.

Nábytok do interiéru plného slnka

Ak je váš interiér slnečný a to takmer po celý deň, rozhodne nezaobstarávajte biely nábytok, či akýkoľvek iný nábytok v príliš svetlom dekore. Naopak si môžete dovoliť nábytok napríklad čierny, alebo v tmavom dekore gaštanu, orecha, šedom duba pod. O to viac potom krása nábytku vynikne.

   

Na ilustračných fotografiách môžete vidieť krásny kontrast, ktorý však pôsobí v spojení tmavý nábytok a svetlá miestnosť úplne harmonicky. V oboch interiéroch by bol biely nábytok mdlý, nevýrazný. Tmavý orech na prvej fotografii a čierny odtieň na druhej fotografii. Jednoduché a efektívne vybavenie spálne.

Nábytok do interiéru bez slniečka

Naopak tmavá miestnosť môže byť s tmavým nábytkom depresívna, smutná. Pokiaľ do tmavej miestnosti zaobstaráte biely nábytok, alebo nábytok z akéhokoľvek svetlého dreva, opäť vznikne harmonický kontrast, ktorý tmavú miestnosť rozjasní. A vedeli ste, že malý interiér možno správnou voľbou odtieňov opticky zväčšiť? Napríklad práve bielou.   

Na fotografiách opäť príklady, tentokrát vybavenie tmavých interiérov detskej izby. Biely odtieň tmavý interiér zosvetlí a výsledok je veľmi efektný. Môžete daný interiér ešte rozjasniť, napríklad žltými, či oranžovými dekoráciami, ak sú deti malé, potom pestrofarebnými dekoráciami, alebo doplnky v pastelových odtieňoch. Voľba odtieňov je naozaj veľmi dôležitá, môže zásadne ovplyvniť interiér ako celok.