Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vybavenie spálne v roku 2016, nové dizajny

Každým rokom prinášajú výrobcovia nábytku nové trendy a dizajny, ktorá nás musíme povedať vždy prekvapí. Pre rok 2016 bude príznačný biely odtieň a väčší dôraz na maximálnu praktické využitie nábytku. Dnešné rozprávanie bude o tom, čo sme vám našim zákazníkom, priviezli z tohtoročnej výstavy nábytku v Kolíne nad Rýnom v Nemecku. A že je noviniek a nových nápadov opäť celá rada, sa budete môcť presvedčiť v priebehu celého roka, kedy ako je už na našom portáli zvykom, môžete nájsť každý deň niečo nové. Začnime dnes novými trendmi pre vybavenie spálne.

 

 

Trendom určite bude biely nábytok v spálni

Ako sme uviedli hneď v úvode, trendy odtieňom pre vybavenie spálne v roku 2016 bude biela. V roku minulom vládol tento odtieň vybavovaní detskej izby a treba podotknúť, že s veľkým úspechom. Biely odtieň má jednu veľmi unikátnu vlastnosť. Dokáže opticky zväčšiť interiér. A bohužiaľ väčšina z nás skôr disponuje malou miestnosťou pre vybavenie spálne a tak sa biely odtieň určite hodí. Navyše výrobcovia prinášajú s každým rokom stále viac dômyselnejšie designy, kde je predovšetkým kladený dôraz na veľkosť úložného priestoru. Môžeme sa tak čoraz častejšie stretávať s manželskou posteľou s šuplíky, ale dokonca aj nadstavcom. Príkladom najnovšieho trendu pre praktické a veľmi úsporné vybavenie rozmerovo malé spálne môže byť kolekcia Alba od francúzskeho výrobcu.

 

Manželská postel Lanka

 

Ak aj vy patríte k tým, ktorí majú pre vybavenie spálne len veľmi malý priestor, potom táto kolekcia pre vás môže vyť prínosným riešeniam. Manželská posteľ ponúka hneď niekoľko možností. Môžete zaobstarať iba posteľ bez šuplíkov a nadstavca, ako najlacnejší variant, môžete zaobstarať posteľ len s šuplíky, alebo len s nadstavcom či so všetkým. Možnosť výberu vzhľadu vašej postele je rozhodne príjemným spôsobom nákupu. Výrobca vytvoril návrh manželské postele tak, aby maximálne využila daný priestor v miestnosti. Nadstavec postele vás prekvapí svojim úložným i odkladacím priestorom. Za zmienku stojí tiež nočné stolíky, ktoré majú netradičné podobu.

 

Kolekcia Alba ponúka biely odtieň v kombinácii s tmavo šedým, ktorý je však v návrhu použitý len ako doplnok. Biely odtieň je tu prioritné. Populárne sú tiež vysoké lesky, ktoré nahrávajú modernému dizajnu. A jednoduché, moderné línie sú zase najvhodnejšie pre malé priestory, pretože nezaberú príliš miesta. V kolekcii si ďalej môžete vybrať z ponuky komôd a niekoľkých typov šatníkových skríň. A trendom pre rok 2016 bude tiež ponuka spální vždy s možnosťou výberu rozmeru miesta na spanie. Stále viac sa potom dostávajúci do popredia záujmu spálne pre jednu osobu s posteľou v rozmere pre matrac o veľkosti 140x200 cm. Výrobcovia tak reagujú na skutočnosť, že veková hranica pre zakladanie rodiny sa neustále zvyšuje.

 

 

Toaletný stolík opäť tradičným dielom v spálni

Veľkým trendom pre nadchádzajúci rok sú toaletné stolíky a tak sa v tomto roku budete stretávať s novými návrhmi u tohto typu nábytku. Toaletné stolíky boli vždy doménou spální ako tradičným dielom pre ich vybavenie. potom sa z ponuky nábytku vytratili predovšetkým z dôvodu, že zaberali príliš veľa priestoru. ponuka moderných toaletných stolíkov je však úplne iná a dizajn je veľmi praktický, ktorý možno maximálne využiť aj v malom interiéri. Rad návrhov potom predstavuje toaletný stolík, ktorý využijete ako komodu, alebo písací stôl a vďaka jednoduchým líniám sú úsporné k priestoru.

 

 

Koniec šatníkových skríň v spálni?

Ďalšiu veľkú zmenu pri vybavovaní spálne zaznamenali šatníkové skrine, ktoré vždy patrili k tradičným dielam v spálni. Od šatníkových skríň v spálni výrobcovia začínajú upúšťať a trendom pre rok 2016 rozhodne budú šatníkovej steny. Ponúkajú nižšiu cenu, väčší úložný priestor a možno je veľmi flexibilne prispôsobovať rozmerom miestnosti určené na vybavenie spálne. Vy sami môžete rozhodnúť, aké rozmery šatníková stena bude mať a ako budú vyzerať úložné priestory.

 

 

Pri zostavovaní šatníkovej steny výberom z ponuky daných dielov môžete určiť aký chcete mať počet šuplíkov, koľko by mala stena obsahovať políc a koľko segmentov ponúkajúcich šatníková tyč. Možnosť flexibilného výberu z ponuky dielov tak uspokojí každého, je tu možnosť vytvorenia úložných priestorov naozaj na mieru vašej spálni. nehovoriac o nízkej obstarávacej cene, ktorá bude tiež trendom pre tento rok. Výrobcovia sa neustále snaží predstavovať viac praktické designy, ale tiež za nižšiu cenu, ktorá je možná vďaka stále sofistikovanejšie designom a novým technológiám výroby. A tieto trendy na nábytku Aldo vždy každým rokom sledujeme, aby sme vám ich na našom trhu mohli tiež predstaviť a poskytnúť.