Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vyberáme detskú izbu a výbavičku pre bábätko

Narodenie bábätka je veľkou udalosťou, narodenie prvého potomka potom pre pár veľkou životnou zmenou. Po narodení bábätka už nikdy nebude nič ako predtým, stávate sa rodinou, pribudnú vám povinnosti a celkom určite sa zmení priority. Väčšina z vás pred narodením bábätka chce mať všetko pripravené. Je niekoľko možností, akým spôsobom pristupovať k vybaveniu izby pre bábätko či či izbu vôbec zariaďovať. Niektorí z rodičov sa rozhodnú pre zariadenie celéj detskej izby, niektorí z rodičov zaobstarajú len detskú postieľku a ostatné nechajú až na dobu, kedy bude dieťa väčšie. A zariadi už klasickú detskú izbu pre predškoláka. Spôsobov ako pristupovať k výberu detského nábytku pre bábätko je naozaj celá rada. A ešte je veľký rozdiel, či už jedno dieťa máte a tak sa bude bábätko deliť o priestor v izbe so starším súrodencom. alebo očakávate prvý prírastok do rodiny, potom je všetko zase inak. Ako zariadiť detskú izbu pre bábätko ako jedináčika, alebo zaobstarať len detskú postieľku a vybavenie izby odložiť na neskôr, alebo ako zariadiť izbu bábätku a staršiemu súrodenci, o tom všetkom si dnes budeme rozprávať.

 

 

Len detskú postieľku? Prečo nie

Ak máte v pláne sa do budúcnosti či v blízkej dobe sťahovať, potom je lepšie zaobstarať len detskú postieľku a vybavenie izby ako celku nechať až na nové bydlisko. Ak už jedno dieťa máte a čakáte ďalší prírastok do rodiny, potom je lepšie tiež zaobstarať len detskú postieľku, ktorú umiestnite do spálne. Starší z detí by sa v prvom roku života svojho nového súrodenca moc nevyspalo. Tiež by ste starší z detí častým odbíháním, kŕmením či prebaľovaním v priebehu noci rušili. Je lepšie naozaj mať bábätko pri sebe v spálni, aby vaše druhé dieťa malo v priebehu noci klidný spánok. Až bábätko povyrastie a spí už takmer celú noc, môžete začať riešiť detskú izbu pre dve deti. Buďto existujúce izbu prispôsobíte obom deťom, alebo zariadite zívala nový.

 

Ak sa teda rozhodnete pre získanie "iba" detskej postieľky, potom sú veľmi vhodné riešenia tá, ktorá okrem miesta na spanie ponúkajú aj niečo naviac. Dnes sú v ponuke už aj detské postieľky s radom úložných priestorov a dokonca aj prebaľovacím pultom. Ponuka je naozaj široká a dizajn veľmi dômyselný. A ak nechcete zariaďovať v neskoršom veku bábätka celú detskú izbu, sú aj postieľky, ktoré keď demontuje, rozložíte na niekoľko dielov, získate detskú posteľ, komodu, regál, polici, niekedy aj písací stôl. Ďalší z možných riešení. Najprv postieľku umiestnite k sebe do spálne a až bábätko povyrastie, postieľku rozložíte a máte krásnú detskú izbu.

 

   

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme možnosť rozloženia postieľky na klasickú posteľ pre školáka a predškoláka. Je to jedna z jednoduchších variantov, v ponuke sú potom ešte kombinované, multifunkčné postieľky, ktoré ponúkajú ďaleko väčšie možnosti. U týchto designov vám navyše odpadne starosť, kam s detskou postieľkou až jej rozmerom vaše bábätko odrastie? Nemusíte predávať po bazároch a aukciách, či ponúkať známym, postieľku vaše dieťatko využije až do dospelosti. Ale uveďme si ešte príklad multifunkčné detské postieľky, ktorú úplne rozložíte na detskú izbu.

 

                                                              

 

Detská postieľka na fotografii je vhodná presne pre prípady, ktoré sme spomínali. Buď už jedno dieťa máte a hľadáte postieľku pre umiestnenie do spálne a teda neplánujete ešte vybaviť detskú izbu, alebo chcete túto tému vybavenie detskej izby odložiť na neskôr. Multifunkčné postieľka ale tiež môže ušetriť nemalú sumu peňazí a to predovšetkým možnosťou neskoršieho rozloženia na detskú izbu. V prípade, že plánujete umiestnenie do spálne, presne taký dizajn postieľky je vhodný. Rodičom ponúka aj rad úložných priestorov, prebaľovací pult a tak máte v spálni všetko po ruke. Na ďalšej fotografii uvádzame detskú izbu, ktorú získate rozložením postieľky.

 

                                                                  

 

Dômyselný dizajn multifunkčných detských postieľok vám môže ušetriť veľa starostí, ako vyriešiť príchod bábätka na svet k spokojnosti všetkých aj staršieho súrodenca. Ale tieto postieľky sú vhodné aj pre prípad, že očakávate príchod prvého potomka na svet a chcete ušetriť za vybavenie detskej izby v jeho neskoršom veku. Alebo je to ideálne prechodný krok do doby, kedy budete zariaďovať detskú izbu pre školáka, študenta a nemôžete dopredu vedieť, aký vkus vlastne bábätko bude mať.

 

 

Detská izba pre bábätko so všetkým

Ak očakávate prvého potomka, prvý prírastok do rodiny, vaše bábätko teda bude jedináčik a chcete mu zariadiť celú detskú izbu aj tu je celý rad možností. A aj tu sa môžete rozhodnúť či zakúpiť detskú izbu pre bábätko, ktorá bude slúžiť do 3 rokov veku dieťaťa, alebo detskú izbu multifunkčnú, teda takú, kde postieľku môžete využívať ďalej vďaka jej možnému rozloženiu na klasickú detskú posteľ. Detská izba len na obdobie do troch rokov veku dieťaťa ponúka v zostave postieľku s ktorou sa nedá ďalej pracovať, využívať ju. Až bábätko povyrastie, je v podstate nevyužitá. Pokiaľ ale plánujete v priebehu ďalších rokov, alebo do dvoch rokov druhého potomka, taký pokoj, poťažmo postieľka sa už oplatí. Smelo ju využije vaše druhé dieťatko. Detské postieľky sú rozdelené do dvoch skupín. Postieľka s rozmerom miesta na spanie 60x120 a postieľka s rozmerom miesta na spanie 70x140 cm. Môžete zaobstarať postieľku s zásuvkou v jej dolnej časti, alebo úplne obyčajnú postieľku, ktorá slúži naozaj len na spanie.

 

  

 

Ak sa rozhodnete pre klasickú detskú izbu, rozhodne odporúčame ako jeden z dielov komodu s prebaľovacím pultom. Ten je ku komode namontovaný, pripevnený a je to jeden z najbezpečnejších spôsobov prebaľovanie bábätka. Klasický detská izba pre bábätko je zostavený z postieľky, komody a skrine. Nič viac, nič menej. U postieľky potom dbajte na to, aby mala polohovateľný rošt najmenej do troch pozícií a pohyblivé bočnice. Je to síce finančne náročnejšie riešenie, ale naozaj ho veľmi oceníte.

 

Detská izba pre bábätko, kde nie je možnosť rozloženia postieľky a ďalej teda taký pokoj nevyužijete, je riešením pre dieťa do troch rokov. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, počítajte s tým, že v čase predškolského a školského veku budete musieť zariadiť nový detskú izbu. Ktorú variantu zvolíte už je na vás, ale ako sme ukázali v dnešnom článku, riešenie je naozaj celá rada. Aj takých, ktorá využijete do osemnástich rokov veku dieťaťa aj takých, ktorá ušetrí nemalú sumu finančných prostriedkov.