Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vyberáme odtieň pre detský nábytok

Ak zariaďujete detskú izbu, rovnako ako je dôležité vybrať dizajn nábytku, nemenej dôležité je tiež vybrať správny odtieň. Voľba odtieňu detského nábytku je vždy ovliveněna najviac tým, či zariaďujeme detskú izbu pre dievča, alebo detskú izba pre chlapca. Ale mali by sme brať ohľad aj na rad ďalších faktorov pre určenie odtieňa dětského nábytku. Napríklad to či je miestnosť rozmerovo malá, alebo veľká, či v detskej izbe budú obe deti navyše dievča s chalanom, alebo musíme prihliadnuť aj na vek detí.

 

Za posledných niekoľko rokov nielen dizajn úplne zmenil podobu, ale výrobcovia prinášajú tiež celý rad netradičných, môžeme povedať nových odtieňov. Dnes vám predstavíme netradičné odtiene a návrhy detského nábytku, kde aj čierna má svoje miesto a vôbec nevyzerá zle. V spojení s dômyselným dizajnom tak dnes už nie je problém vybaviť takmer každý interiér veľmi príjemne, čo sa týka predovšetkým samozrejme tých menších rozmerov. Ale aj výber odtieňa má svoje pravidlá a určite by mal byť odtieň podmienený tým, ako je miestnosť svetlá, alebo naopak tmavá, ale aj tým, aké sú jej rozmery. Napríklad v malom interiéri sa budú vynímať skôr svetlé odtiene či dokonca biela a do veľkého interiéru si môžete dovoliť siahnuť aj po tmavších povrchových úpravách. Ponuka je široká, niekedy je skoro až ťažké si vybrať. Začnime však najčastejšou variantou a to výberom odtieňa do menšieho interiéru detskej izby, pretože to je prípad väčšiny z nás.

 

Do malej detskej izby svetlé odtiene

Svetlý odtieň, kde rozhodne patrí aj biela, dokáže opticky zväčšiť daný interiér. Prečo tejto vlastnosti teda nevyužiť. Najčastejšie potom v detskej izbe kombinujeme biely odtieň s niektorou z pastelových farieb. Detská izba tak nie je jednotvárny, nebojme sa použiť slová nudný. Často svetlé odtiene kupujeme pre vybavenie detskej izby slečny, ale keď správne zvolíme doplnky a výmaľbu stien aj v detskej izbe pôsobí tento odtieň veľmi dobre. Do svetlého spektra farieb radíme tiež celú škálu prírodných odtieňov, ktorými sú napríklad imitácia dreva breza, javor, alebo akácie. A určite neuškodí malá ukážka niektorých z návrhov francúzskeho výrobcu.

 

Dětský pokoj Dina ve světlém provedení    Dětský pokoj Chic pro holku

 

 

Svetlé odtiene dodávajú malému interiéru vzdušnosť a priestrannosť. Odporúča sa tiež využívať zrkadiel, ktoré majú rovnakú vlastnosť ako biely odtieň, opticky zväčšujú daný interiér. A aj keď priamo s odtieňom nesúvisí, v malom interiéri určite stojí za to využiť detský nábytok s radom úložných priestorov. Veľmi obľúbené bývajú detské postele s zásuvkou ako úložným priestorom, alebo s využitím ako prístelky. Do malého interiéru sa taktiež veľmi hodí svetlý multifunkčný nábytok. Svoje v priestore vedia ušetriť aj poschodové postele pre deti. Aj tu ponúkame celú škálu svetlých odtieňov na výber.

 

 

      

 Poschodová posteľ Bibliobed s prístelkou, miesto na spanie až pre tri deti (francúzsky výrobca)

Na ilustračnej fotografii predstavujeme jednu z najobľúbenejších poschodových postelí, ktorá vďaka šuplíku s využitím ako prístelky ponúka miesto na spanie až pre tri deti. Biely a svetlý prírodným odtieň akácie je veľmi decentne, len výplňami políc, kombinovaný so svetlo béžovou. Ponúka sa tak ideálne riešenie pre vybavenie rozmerovo veľmi malej detskej izby ako odtieňom, tak designom.

 

 

Do veľkej detskej izby tmavé odtiene

Nie je povedané, že biely či iný svetlý odtieň nemôžete umiestniť aj do veľkého interiéru, áno môžete, ale zároveň predovšetkým do veľkého interiéru možno využiť aj odtieňov tmavých. Tie majú tiež jednu zásadnú vlastnosť. Daný interiér vyzerá viac zaplnený, ak zvolíte tmavý odtieň. Preto sa do veľkých interiérov, kedy si často lámeme hlavu nad tým čo ešte zaobstarať aby miestnosť nebola prázdna a my sme nemuseli utrácať vysokú čiastku za jej vybavenie, tak často sa volia farby ako tmavý dub, orech, ale pre detskú izbu tiež napríklad čierna. A musíme povedať, že čierny odtieň v podaní francúzskeho výrobcu pôsobí v interiéri detskej izby naozaj exkluzívne.

 

Dětský pokoj Bo7     Patrová postel Leo

 

V návrhoch sami môžete posúdiť, ako eleganciu možné získať za pomocou čierneho odtieňa. Poschodová posteľ v kombinácii s pastelovými výplňami políc je ideálny pre dve malé deti. pre väčšie slečny zase uvádzame návrh z dielov kolekcie Tatoo, ktorá je aj dizajnom veľmi elegantné. Čierny odtieň je samozrejme nenáročný na údržbu.

Ponuka odtieňov je samozrejme ďaleko širšie než uvádzame. Veľmi zaujímavé sú aj prírodné dekory, ktoré vznikajú vďaka novým technológiám vo výrobe. Imitácia dreva sú veľmi vierohodné, takmer na nerozoznanie od pravého masívu. Veľký výber nájdete aj v pastelových odtieňoch. Veríme, že každý z vás si nájde to svoje.