Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vyberáme písací stôl a detskú stoličku pre školáka

Chystáte sa v priebehu tohtoročných prázdnin na prvú triedu? Rad rodičov, kedy ich ratolesť prvýkrát nastupuje do školy, prežíva toto obdobie s veľkými emóciami a samozrejme chce mať všetko pred začatím školskej dochádzky pripravené. A tým najdôležitejším je samozrejme čo sa týka detského nábytku písací stôl a kvalitná detská stolička. Dnes si povieme, ako má správne vyzerať zázemie nielen pre prváčika, ale každé školopovinné dieťa, aby učenie aj písanie úlohy bolo pohodlné. Tiež je potrebné pamätať na skutočnosť, že dieťa neustále rastie a vyvíja sa a správne držanie tela je tým najlepším krokom k tomu, aby nebola chrbticu pokrivená, alebo aby dieťa neboleli chrbát. Takže ako správne vybrať písací stôl a stoličku k nemu?

 

 

Vyberáme detský písací stôl pre školáka

V dizajne nie je rozdiel medzi písacím stolom pre školáka či školáčku. Ten je iba v odtieni. A tak pravidlá sú rovnaké pri výbere písacieho stola ako pre dievča, tak pre chlapca. Ak kupujete písací stôl pre prváčika, potom je tu ešte variant a to veľmi obľúbený, rastúcich písacích stolov. Veľkú skupinu takých stolov ponúka nemecký výrobca, kedy u písacieho stola je možné nastaviť nielen výšku pracovnej dosky, ale aj jej sklon. Zabezpečíte tak rozhodne zdravé držanie tela, navyše stoly svojím dizajnom oslovili už mnoho z vás.

 

Rostoucí stůl Comfort grey   Dětská postel Bonny s psacím stolem

 

Na ilustračných fotografiách predstavujeme dve riešenia, transparentná biela v kombinácii s modrou pre chlapcov a v kombinácii s ružovou pre dievčatá. písací stôl môžete zaobstarať samostatne, alebo s kontajnerom, kde nechýba rad úložných priestorov v podobe malých šuplíkov. Samozrejme dizajnom a odtieňom vhodná je tu ponuka aj detské stoličky. Pri možnom nastavenie výšky pracovnej plochy a tiež nastavenie výšky sedadla detské stoličky, môžete postupom času nábytok prispôsobovať vzrastu dieťaťa.

 

Písací stôl môžete zaobstarať aj klasický, nemusí byť rastúca. Aj ponuka či povedzme výber klasických písacích stolov je veľmi široká. A opäť je tu pomyselnej delenie podľa odtieňov a to pre dievčatá a pre chlapcov. Každý písací stôl patrí tiež do nejakej kolekcie detského nábytku a tak ak sa chystáte zariadiť celú detskú izbu pre prváčika, všetko môže byť v jednotnom dizajne. Páči sa nám veľa riešení belgického výrobcu, kedy v identickom dizajne písacieho stola zaobstaráte tiež regál a pracovná plocha týchto stolov patrí k najväčším. Tieto zostavy už sú vhodné aj pre študentov.

 

Psací stůl Comfort, židlička unese i dospělého

 

Písací stôl spoločne s regálom ponúka veľké úložné a odkladacie priestory, ktoré sú pre školopovinné dieťa veľmi dôležité. Na druhej fotografii je pri písacom stole umiestnený kontajner s šuplíky, ktorý môžete veľmi ľahko v prípade potreby premiestniť kamkoľvek. Aj toto riešenie je veľmi obľúbené. Ponuka najrôznejších dizajnov písacích stolov je naozaj široká a poskytnúť prváčikov či študentovi tie najlepšie podmienky pre učenie už nie je žiadny problém. Detský nábytok je aj cenovo veľmi dostupný.

 

Psací stůl pro kluka Game     Psací stůl pro holku Biotiful 

 

Vyberáme detskú stoličku pre školáka

Detská stolička je neoddeliteľnou súčasťou zabezpečenia tých najlepších podmienok pre učenie. Rozhodne by mala mať možnosť aspoň nastavenia výšky sedadla, aby pracovná plocha stola bola v adekvátnej výške. Postupom času ako dieťa rastie môžete stoličku prispôsobovať, samozrejme jeho vzrastu. Detské stoličky sú odtiene rozdelené na stoličky pre dievčatá, pre chlapcov a sú aj stoličky v neutrálnych odtieňoch ako napríklad zelená, červená, alebo šedá, ktoré sú vhodné do detskej izby babu aj chalana.

 

      

 

Praktické je aj umiestnenie detskej stoličky na pojazdoch, uľahčí to dieťaťu pohyb a predovšetkým si samo veľmi ľahko stoličku premiestni tam, kam potrebuje. Stolička by mala byť molitanovú výplň, aby sedenie bolo maximálne komfortné. A ako sme už spomenuli a čo je predovšetkým najdôležitejšie, je možnosť nastavenia výšky sedadla. Ponuka dizajnov a odtieňov je široká a určite si ku každému písaciemu stolu môžete vybrať vhodnú stoličku.

Ak sa chystáte pre prváčika zariadiť celú detskú izbu, potom sme vytvorili kategórii osobitne zameranú na tento účel. Detská izba pre školáka, kde nájdete ako celé návrhy zostáv interiérov, tak aj samostatne spomínané písacie stoly a stoličky. V tejto kategórii je všetko prehľadne zoradené pre rodičov, ktorí prvýkrát zariaďujú interiér pre školáka.