Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vyberáme písací stôl do domácnosti

Zariaďujete či sa chystáte zariadiť vo vašej domácnosti pracovný priestor? Sú dva spôsoby, ako možno pracovný priestor zariadiť. Buď máte k disposizici samostatnú miestnosť pre vybavenie kompletné "domáce" kancelárie, alebo máte len voľný kút, kde možno umiestniť písací stôl. Obe varianty si dnes porovnáme a pozrieme sa trochu bližšie na výhody a nevýhody konkrétnych dizajnov. A to najdôležitejšie, ako vlastne správne vybrať písací stôl, aby pokryl vaše potreby. Ak aj vy patríte do skupiny ľudí, ktorí pracujú z domu, alebo si jednoducho prácu domov nosíte, pretože vaše zamestnanie je náročné, potom dnešné rady a tipy budú určené práve vám.

Keď je miesto len na písací stôl

Ak máte malý byt, či dom, kde nie je voľná miestnosť pre zariadenie kancelárie, ale pracovať z domu potrebujete, venujte veľkú pozornosť výberu písacieho stola. Pretože keď nemáte miesto pre umiestnenie regálu, komody či nejakých zakladačov, potom musí mať písací stôl dostatok úložných priestorov a najlepšie nadstavec, ktorý nezaberá miesto na podlahe. Ďalšou vhodnou variantou je rohový písací stôl, ktorý predsa len disponuje rovnako väčšími úložnými priestormi, navyše je to ideálny tvar pre zaplnenie prázdneho kúta. Treba sa tiež zamyslieť kde, do ktorej miestnosti písací stôl umiestniť. Najčastejšie to je obývacia izba, ktorú považujú odborníci na bývanie za ideálnu voľbu. Oproti tomu mať pracovný kút v spálni, nie je príliš vhodné. Ak môžete, nechajte spálňu naozaj ako miestnosť, kde sa spí a relaxuje. Určite ste už všetci tiež počuli, že ani televízia nie je vhodná do tohto interiéru, aj keď ruku na srdce, kto z nás televíziu v spálni nemá? Asi takmer všetci.

Psací stůl Rox white   Psací stůl Seven

Na fotografiách veľmi obľúbený rohový písací stôl Thales francúzskeho výrobcu, ktorý do malého interiéru rozhodne môžeme odporučiť. Druhá fotografia predstavuje písací stôl Trio, ktorý patrí do kolekcie študentského nábytku. Túto kolekciu, ako sami môžete posúdiť na fotografii, možno využiť aj pre dospelých. Oba písacie stoly ponúkajú veľmi moderný, funkčný dizajn, ktorý je pre prácu doma ideálny. Ponuka písacích stolov je samozrejme ďaleko väčšia, uvádzame len dva príklady stolov, ktoré sú úsporné k interiéru. Či už písací stôl umiestnite kdekoľvek.

Treba tiež pred vlastným výberom stola pamätať na to, koľko úložného priestoru potrebujete a či budete užívať písací stôl len vy, alebo spoločne s partnerom. Ak písací stôl budete užívať dva, potom každý by mal mať k dispozícii svoj vlastný úložný priestor, najlepšie napríklad v podobe dvoch skriniek. Pracovnú dosku stola treba pomyselne rozdeliť na dve časti, každá potom bude určená jednému z vás. Všetko by malo byť o kompromise, ako v spálni.

Zariaďujeme kanceláriu doma

Máte to šťastie a disponujete samostatnú miestností pre vybavenie kancelárie? Potom je vec jednoduchá. Ste dva, môžete zaobstarať dva rovnaké písacie stoly, regály, napríklad aj nejakú tú skriňu na potrebné veci spojené s vašou prácou. Nevýhodou je len to, že vybavenie samostatnej miestnosti, ako kancelárie, je proste finančne náročnejšie, než obstaranie len písacieho stola. Ale inak len samé pozitíva. Ponuka nábytku do kancelárie je rôznorodá, veľkým hitom v posledných rokoch je tiež zariadenie kancelárie v rustikálnom dizajne. Ale častejšie padá voľba na moderný nábytok, ktorý je predsa len cenovo dostupnejší.

Kolekce Nábytku Most

A nech už zariaďujete celú kanceláriu, alebo kupujete len písací stôl, nezabudnite na kvalitnú kancelársku stoličku. Pri jej výbere platí zhruba toto pravidlo. Čím viac sedíte, tým kvalitnejšie sedenie kúpte. Áno, ak máte sedavé zamestnanie a pri písacom stole strávite niekoľko hodín denne, potom je treba mať naozaj kvalitnú, ergonomickú stoličku s anatomicky tvarovaným sedadlom aj opierkou. Bohužiaľ také stoličky sú cenovo náročnejšie, ale ničoho neľutujte. Ide o vaše zdravie, o vašu chrbticu. A stoličku tiež nekupujeme na rok, ale napríklad desať rokov. Stolička by rozhodne mala mať možnosť nastavenia najrôznejších funkcií. Zariadiť kanceláriu na doma neberte ako zariadiť kanceláriu v zamestnaní. Doma je doma a tak by aj kancelária mala byť útulným, menej profesionálnym miestom.