Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vylepšite spálňu i spánok vďaka kvalitnej posteľnej bielizni

Nič nezlepší kvalitu vášho života tak, ako dobrý spánok. Spomeňte si, ako sa cítite nabití energiou po kvalitnom spánku? Malý tip - ak chcete mať v živote viac energie, zamerajte sa na to, v čom spíte. Vzhľadom na to, že v stredu 21. marca je medzinárodný deň spánku, tak máme inšpiráciu z Glamonde.cz na obliečky pre dobrý spánok i krásnu spálni.

Má posteľná bielizeň vplyv na spánok?

Čo sa týka spánku, tak na prvom mieste by sme sa mali zamerať na výber kvalitnej postele a matrace. Ale zamyslite sa aj na tým, že posteľná bielizeň je vec, ktorú sa v spánku obklopujete. Nepohodlné obliečky vám môžu značne znepríjemniť spánok. A naopak, nie je pri zaspávaní nič príjemnejšie, než keď sa budete túliť k obliečkám, ktoré sú z príjemného materiálu.


                                                                                                     Obliečky Primavera

Materiál hrá hlavnú úlohu

Každý človek preferuje iný materiál, niekto má rád jemnú a hebkú saténovú bielizeň, druhý zase preferuje pevnejšiu a na dotyk hrubšiu.

Luxusná bielizeň je predovšetkým kvalitná a pohodlná, aj preto sa oplatí do nej investovať. Je vyrábaná len z prírodných materiálov, najmä z česanej bavlny. Táto bavlna je priedušná, dobre absorbuje pot, je hypoalergénna a príjemná na dotyk. Vďaka týmto vlastnostiam je bielizeň z tohto materiálu vhodná po celý rok.

Chcete kvalitný spánok? Zabudnite na posteľnú bielizeň, ktorá je vyrobená z umelých vlákien, či už čiastočne, alebo celá. A ktorý materiál je na pomyselnom vrchole? Rozhodne egyptská bavlna.

Z tejto bavlny sa vyrába Premium-Satén, čo je materiál s výnimočnými vlastnosťami. Je na dotyk veľmi príjemný, hebký a bielizeň z nej je veľmi noblesná. Občas býva zamieňaný s polyesterom, ktorý má ale rad negatívnych vlastností - zatrháva sa, elektrizuje, chladí a kĺže. Kúpili ste si saténovú bielizeň a neboli ste s ňou spokojní kvôli týmto vlastnostiam? Tak to vás pri nákupe oklamali.


                                                                                                      Obliečky Martino

Ovplyvnite spánok výberom farby

Spálňa je miesto, v ktorom sa snažíme uvoľniť telo a myseľ, kde so svojim partnerom, či partnerkou trávime intímne chvíle a kde sa túžime prebúdzať svieži a oddýchnutí do nového dňa. A na všetky tieto veci majú nemalý vplyv farby. Ktoré sa teda hodí do spálne?

Vášnivá červená

Červená je spojená s energiou a vášňou. Je výborným riešením pre zimomravé osoby, ktoré sa cítia stále unavene, alebo sú smutné. Neprehliadnuteľným doplnkom do spálne je posteľná bielizeň v červenej farbe, či s červenými aplikáciami.


                                                                                                    Obliečky Leandro 

Zelená pre pocit slobody

Keď líhate do obliečok zelenej farby, pripomenie vám to prírodu. Zelená farba je do spálne ako stvorená. Vyžaruje pokoj, pozitívne pôsobí na našu regeneráciu, zaháňa náladovosť a nenávisť.


                                                                                                       Obliečky Harmony 

Modrá je dobrá

Viete, že modrá farba symbolizuje dôveru? Čo iné by ste si v spálni priali, než absolútnu dôveru voči tomuto priestoru a s ňou spojený pokoj pre snívanie? Keďže však ide o studenú farbu, nemali by sa jej obklopovať zimomriví ľudia.


                                                                                                       Obliečky Celia 

Sivá je vždy dobrá voľba

Sivá je neutrálna farba a hodí sa takmer kamkoľvek. Rovnako tak i do spálne, kde je však vždy lepšie kombinovať ju s inou, teplejšou farbou. Sama o sebe totiž pôsobí chladne a stroho. Kombinujte ju podľa ľubovôle a vytvorte si neobvyklý a nadčasový interiér.                                                                                                             Obliečky Maura

Posteľná bielizeň podčiarkne štýl spálne

Dominantou spálne býva posteľ, takže ak chcete mať štýlovú spálňu, nepripadá do úvahy, aby ste volili bielizeň podľa toho, ktorá bola po ruke. Výrobca Glamonde.cz ponúka posteľnú bielizeň, u ktorej luxusný materiál spoznáte už od pohľadu. Značnou výhodou je rôznorodý dizajn, vyberie si tu ako minimalista, tak romantická duša milujúca kvetinové vzory.

Ak túžite po niečom osobitom, nechajte si vytvoriť bielizeň s vami vybranými fotografiami. A nebojte, kvalitu prémiového saténu, ktorý je používaný, to neovplyvní.