Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vylepšite svoju spálňu podľa feng shui

Spálňa je miestnosťou, v ktorej veľa z nás trávia celú tretinu dňa. Je útočiskom a miestom odpočinku, a preto by mala byť zariadená tak, aby čas v nej strávený bol čo najkvalitnejší - tak, aby ste sa ráno neprebúdzali ešte unavenejší, než ste boli predchádzajúci večer. Ak máte teda pocit, že o trochu lepšia energia by vašej spálni len prospela, skúste dať šancu tradičnému čínskemu učeniu feng shui. Budete príjemne prekvapení.Váš bezpečný prístav

Ak máte možnosť, dbajte pri výbere miestnosti pre budúcu spálňu na to, aby bola čo možno najďalej od hlavných vstupných dverí do vášho domova. Podľa feng shui totiž platí pravidlo: čím väčšia vzdialenosť od vstupu, tým väčší pocit bezpečia a istoty.Posteľ, alfa a omega

Je nám jasné, že nie vždy je možné vybrať úplne dokonalý priestor pre spálňu - garsónku skrátka na 3 + 1 nezväčší ani ten najväčší majster zenu. Napriek tomu však nie je dôvod hádzať flintu do žita. Zďaleka najdôležitejšou položkou je totiž vo vašej spálni posteľ. Ako pre ňu nájsť miesto, ktoré zaistí správny tok energie?

1. Postavte posteľ tak, aby nestála priamo oproti dverám, alebo balkónu a zároveň bola čelom pri stene. Skrátka na pocitovo chránené miesto.

2. Staré pravidlo feng shui hovorí, že spať chodidlami smerom k dverám nosí smolu - nikto totiž nechce byť zo svojej spálne vynášaný nohami napred.

3. Postarajte sa, aby ste ležali čo najďalej od zdrojov elektromagnetického žiarenia a najlepšie je zo spálne odstráňte úplne. A áno, na mysli máme aj mobilné telefóny.

4. Uistite sa, že na vás pri spánku nie sú namierené žiadne ostré predmety. Pokiaľ chcete spálňu zútulniť kvetinami, voľte tie s guľatými listami.Všetky farby dúhy? V spálni radšej nie

Čo sa týka interiérového dizajnu vášho osobného hotela, voľte tlmené farby, ktoré nepôsobí agresívne, ale ani studeno. Múry vymaľované napríklad oranžovou farbou vyvolávajú silné emócie a sťažujú tak vašu relaxáciu. Ak však doplníte spálňu vybavenú v prírodných tónoch pár doplnkami v červenej, či ružovej, podporíte tým vaše partnerské súznenie.Naľavo, alebo napravo?

Máte problém zhodnúť sa s partnerom na tom, komu pripadne ktorá strana postele? Ak je táto nezhoda spôsobená tým, že na jednu stranu sa vošiel nočný stolík a na druhej naopak chýba, presťahujte lôžko tak, aby k nemu bol pohodlný prístup zo všetkých strán, investujte a druhý stolík dokúpte. Nielen že tým zamedzíte jednému z najzásadnejších partnerských konfliktov, ešte k tomu podporíte rovnováhu energií vo vašej spálni. :)