Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vyrobte si jarný kvetinový veniec

Slnečné lúče získavajú na sile, nastáva ideálny čas pre to, aby ste pustili jar aj do svojho domova. Jar je potrebné vítať hneď pri vchode, a preto pre vás máme návod na jarný kvetinový venček, ktorý si môžete zavesiť nad dvere, od blogerky Réziny Kudrnaté.Kvetinový veniec vytvoríte behom chvíle a je len na vašej fantázii, aké kvety, farby i ďalšie ozdoby zvolíte. Nie je oveľa lepšie vytvoriť si vlastnú dekoráciu podľa predstáv, než sa snažiť nájsť niečo v obchode? Navyše do výroby venčeka môžete zapojiť aj deti a užiť si spoločne krásne popoludnie.

Čo budete potrebovať?

Prútený venček bez ozdôb (kúpite v kvetinárstve)

Umelé kvety rôznych tvarov i farieb

Umelé zelené rastlinky

Taviacu pištoľ

Ozdobnú stužku

Ako postupovať

Nahrejte si taviacu pištoľ a pripravte si prútený veniec. Najprv na veniec pridáte kvety, ktoré sú na dlhšom stonke a to tak, že je zapletiete do medzier venca. Pre istotu upevníte pomocou taviace pištole. Následne pridávajte kvety a ďalšie rastlinky, kým nedosiahnete požadovanú hustotu.

Na vás záleží, či ozdobíte časť venca, ako blogerka Rézina vo videu, alebo bude celý veniec posiaty kvetmi.

Na záver uviažte stužku okolo venca, ktorá bude zároveň slúžiť na zavesenie. Ozdobte mašličkou, zaveste na dvere a máte hotovo. A susedia hneď uvidí, že vy už ste jar do svojho domova vpustili.Jarnú výzdobu už máte, ale je potrebné nezabúdať na Veľkú noc. Máte radi originálne dekorácie? V aktuálnom jarnom čísle štvrťročníka Aldo nájdete návod, ako vytvoriť vajcia z betónu, ktoré vyzerajú veľmi efektívne a zaujmú na prvý pohľad.