Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Záhradný nábytok v štýle Retro

V tomto roku predstavuje nemecký výrobca naozaj veľmi netradičná kolekcia záhradného nábytku, predovšetkým ich dizajn je veľmi pôsobivý. V posledných rokoch sú designy záhradného nábytku tak komfortné a na takej úrovni, že ich možno umiestniť aj do interiéru. Rozdiel medzi záhradným nábytkom a klasickým nábytkom do interiéru sa z roka na rok zmenšuje. Dnes vám chceme predstaviť unikátny design ratanového záhradného nábytku v niekoľkých zostavách. A možno ešte uveďme na pravú mieru materiál. Nejedná sa o prírodný ratan, ale ekoratan, ktorý je na rozdiel od prírodného ratanu odolný voči poveternostným vplyvom. V porovnaní s technoratanom je ekoratan vernejší imitáciou prírodného materiálu, nepôsobí tak umelo. Veľakrát je od prírodného ratanu takmer na nerozoznanie.

 

Záhradný nábytok v zostave s jedálenským stolom

Je veľký rozdiel či kupujeme zostavu záhradného nábytku na stolovanie, alebo pre odpočinok. Pokiaľ k stolovaniu tak v zostave je samozrejme jedálenský stôl a to buď z dreva, alebo kombinácia dreva a ratanu často doplnené jedálenskou doskou zo skla. My vám dnes predstavíme záhradný nábytok v zostave štyroch komfortných kresielok a jedálenského stola. Výrobca spojil pri výrobe zostavy ekoratan s drevom akácie a design je rozhodne v retro štýle. Výsledný efekt? Elegantný záhradný nábytok na stolovanie vo vysokej kvalite.

Retro prvky sa tu rozumie celkový dizajn, napríklad zaguľatenie kresielok a spôsob, akým sú tvarované nohy. Drevo akácie potom dodáva celej zostave príjemný kontrast. Nábytok je nielen odolný voči vlhkosti, dažďu a slniečku, ale je tiež veľmi ľahký na údržbu. Drevo akácie s impregnáciou, ekoratan z umelého vlákna, stačí teda nečistoty zotrieť vlhkou handričkou s dodaním saponátu na riad. Každú zostavu záhradného nábytku ponúka s možnosťou výberu zo samostatných dielov. Pokiaľ vás teda oslovil napríklad len stôl a stoličky či kresielka už máte, nemusíte kupovať celý set, ale len to čo potrebujete.

 

Záhradný nábytok v zostave s konferenčným stolom

Ako sme už spomínali na začiatku, sú ešte zostavy záhradného nábytku skôr na relax. Potom je najčastejšie súčasťou danej zostavy konferenčný stolík a záhradné kreslá hoci aj pohodlné sú vymenené za sedaciu súpravu. Samozrejme s poduškami. Príkladom môžu byť nasledujúce ilustračné fotografie.

Povedzme si ešte niekoľko málo slov o novodobom a veľmi obľúbenom už od samého začiatku materiálu, ekoratanu. Je to obmena technoratanu ale na vyššej úrovni a predovšetkým s väčšou životnosťou. Ide o syntetické vlákno, ktoré je takmer na nerozoznanie od prírodného ratanu (na rozdiel od technoratnu, ktorý je z plastu). Eko ratan v sebe spája vlastnosti prírodného ratanu a technoratanu v tej najlepšej podobe, pretože odolnosť voči poveternostným vplyvom je oveľa väčšia ako pri oboch spomínaných materiáloch. Záhradný nábytok stačí v prípade potreby umyť vlhkou handričkou, hubkou. Pokiaľ je veľmi znečistený, potom môžete do teplej vody pridať trochu mydla.

V zimnom období určite odporúčame nábytok prikryť nepremokavým materiálom, ale nie je nutné schovávať zo záhrady. Po celý rok môže byť záhradný nábytok na vašej záhrade (samozrejme, že neplatí pre podušky).