Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariadenie kuchyne a jedálne na francúzsky spôsob

Chceťe zariadiť kuchyňu v elegantnom, francúzskom štýle? Plánujete vybavenie jedálne, či zariadenie jedálenského kúta v obývacej izbe? O tom všetkom a rade ďalších možností vybavenie práve týchto interiérov si dnes niečo povieme.

Každá krajina má svoje tradície, ktoré nám sú, alebo nie sú blízke. Čo sa však týka vybavenia, či skôr zariadenie interiéru kuchyne a jedálne, je mne osobne veľmi blízky francúzsky, provensálsky dizajn. A tak sa s vami dnes chcem podeliť o niektoré nápady a dizajny, ktoré sú inšpirované krajinou, kde gurmánstvo a určitá noblesa nie sú prázdnymi pojmami. Ponuka francúzskeho výrobcu nábytku, samozrejme nielen do kuchyne a jedálne, je veľmi široká a naozaj veľmi originálná.

 

 

Kuchyňa s originálnou atmosférou

Asi najlepšie vystihuje francúzsku kultúru a predovšetkým spôsob stolovania kolekcia nábytku do kuchyne, ale aj jedálne Elise. Štýlový nábytok v imitácii dreva borovice v transparentnom bielom odtieni je spojený s niekoľkými novodobými prvkami. Kolekcia je dizajnom klasifikovateľná do kategórie rustikálneho nábytku, ale napríklad v porovnaní s nemeckým rustikálom nie je dizajn tak strohý. Francúzsky spôsob rustikálneho bývania je určite viac elegantný. Ale najlepšie napovie ilustračná fotografiá.

 

     

 

Základom každej kuchyne, alebo jedálne (ak máte pre jej zariadenia k dispozícii samostatnú miestnosť) je jedálenský stôl. V kolekcii Elise výrobca spojil elegantné prvky s praktickými. Pre jedálenský stôl zvolil ako výplň jedálenský plochy stola tvrdené mliečne sklo na ktoré sa nemusíte báť pokladať ani teplejšie taniera. Na rozdiel od dreva, kde hrozí že vám teplé, horúce predmety vytvoria poškodenia jedálenský plochy. Ale použitie skla, ktoré je zasadené do dreveného rámu navyše pôsobí veľmi efektne, ako sme spomenuli už na začiatku elegantne. Jedálenský stôl je tak originálnym "kúskom" a ozdobou vo vašom interiéri, prekvapivo tiež s možnosťou jeho rozloženie na väčší rozmer.

 

      

 

Elegantný nábytok aj pre malé interiéry

Väčšina z nás nemá k dispozícii samostatnú miestnosť pre vybavenie jedálne. A ak patríte k tým, ktorí radi s kultúrou a noblesou stolujú, určite nebudete chcieť zariadiť jedálenský kút v kuchyni kde sa varí. A tak sa každý snaží nájsť náhradné riešenie. Vo väčšine prípadov je v malom byte riešením jedálenský kút v obývacej izbe. Ako ale harmonicky vybaviť miestnosť kde stolujeme aj odpočívame večer pri televízii? Ak máte jedálenský kút v obývacej izbe, aj ten by mal s ostatným vybavením v miestnosti korešpondovať. A tak výrobcovia čoraz častejšie prichádzajú s ponukou kolekcií, ktoré obsahujú diely nábytku v identickom dizajne ako pre vybavenie jedálne, tak obývacej izby. A kolekcia Elise k nim našťastie patrí.

 

      

 

Kolekcia Elise je rozhodne určená tým z vás, ktorí nepatria príliš k milovníkom "studeného" moderného nábytku. Kolekcia má originálnu atmosféru, patrí rozhodne k veľmi elegantným. Príjemné je tiež to, že nepatrí k typickým rustikálnym dizajnom, dané diely nábytku nie sú mohutné a možno ich využiť aj v malom interiéri. Kolekciu Elise dávame za Aldo náš pomyselný palec samozrejme hore. V neposlednom rade mnohých z vás určite prekvapí cena, ktorá je veľmi dostupná, ale aj materiál, ktorým nie je drevo, ale laminát s hrúbkou dosiek až 25 mm. Nábytok je tak odolný voči mechanickému poškodeniu a ľahšiu na údržbu oproti masívnym povrchom.