Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariadiť detskú izbu pre bábätko, alebo zaobstarať len posti

Zariadiť kompletne vybavenú detskú izbu pre bábätko, alebo zaobstarať len postieľku napríklad do spálne a odložiť vybavenie celéj detskej izby až na dobu, kedy bude školopovinné dieťa? Večná dilema a názorové rozdiely, ktoré sa dnes budeme snažiť vyriešiť. V dnešnom článku sa zamyslíme nad výhodami kompletne vybavenéj detskej izby a nad výhodami obstaranie len detskej postieľky. A ktorú variantu by ste mali zvoliť vy sami tak, aby všetci členovia domácnosti, ale predovšetkým potom bábätko bolo spokojné. Ponuka nábytku pre bábätko je naozaj široká a dnes existujú aj rôzne multifunkčné, veľmi praktické designy. Preto ak čakáte prírastok do rodiny, čítajte pozorne, treba vám bude dnešný článok inšpiráciou.

 

 

Kedy je lepšie zaobstarať len postieľku?

Je hneď niekoľko dôvodov, kedy je lepšie zaobstarať len postieľku pre bábätko. Tým prvým je, keď už jedno dieťa predškolského veku máte a čakáte druhé. Malé bábätko v spoločnej izbe s druhým dieťaťom nie je dobrá varianta už len z toho dôvodu, že bábätko sa často v noci budí a spánok vášho druhého dieťaťa by naozaj nebol kvalitný. V takom prípade je lepšie odložiť vybavenie detskej izby pre dve deti až na dobu, keď bábätko postieľke odrastie a už sa v noci nebude budiť. Alebo až bábätko bude väčší, nebude už postieľku potrebovať, existujúcú detskú izbu len dovybavíte potrebným nábytkom, predovšetkým potom už klasickou detskou postelí. Alebo pre úsporu miesta zaobstaráte poschodovú posteľ. Možností je určite celý rad. Ale späť k detskej postieľke, ktorá môže mať v dnešnej dobe mnoho podôb. V prípade ako je tento kedy postieľku budete umiestňovať do spálne je veľmi dobrou voľbou práve multifunkčné postieľka. Jej súčasťou je totiž aj komoda s prebaľovacím pultom a vy tak v spálni máte všetko po ruke. Nemusíte nikam pre nič chodiť a ešte získate najbezpečnejší spôsob prebaľovanie. Multifunkčná detská postieľka je výhodná ešte z ďalšieho dôvodu. Pokiaľ máte už jedno dieťa a viete, že časom bábätko budete premiestňovať do existujúceho detskej izby, stačí multifunkčné postieľku jednoducho až ju nebudete potrebovať rozložiť na klasickú detskú posteľ. Rozložením postieľky získate klasické lôžko pre matrac 90x190 cm a samostatnú komodu. Tento spôsob riešenia predstavujeme na ilustračnej fotografii v podobe kolekcie Adele od francúzskeho výrobcu.

 

    

 

Ďalšou výhodou obstaranie len detskej postieľky je nemalá finančná úspora. Zariadiť detskú izbu pre bábätko ako kompletný interiér je finančne náročné a pritom nábytok budete využívať maximálne do troch rokov veku dieťaťa. A rovnako vás čaká zariadenie detskej izby pre predškoláka, školáka. Odložiť vybavenie detskej izby pre väčšie dieťa a zaobstarať len postieľku pre bábätko nie je nič zlé. Stále viac a viac rodičov sa k tomuto riešeniu prikláňa.

 

 

Zariaďujeme detskú izbu pre bábätko so všetkým

Ak ste prvorodičmi a čakáte prvý prírastok do rodiny, určite je tento okamih spätý s radom emócií a očakávania. Ľahšie tak podľahnete želaniu mať zariadenú celú detskú izbu pre bábätko. A pokiaľ plánujete aj druhé dieťa, celkom sa to aj oplatí, pretože nábytok využijete hneď dvakrát. Detská izba pre bábätko to sú prevažne tri základné diely nábytku. Samozrejme postieľka, potom komoda často s prebaľovacím pultom a šatníková skriňa. Komodu aj skriňa potom môžete využívať až do dospelosti dieťaťa. Tiež sú dnes v ponuke postieľky, ktoré možno rozložiť na menšie postele pre deti do piatich rokov. Tiež veľmi užitočné riešenie, pretože vybavenie detskej izby pre školáka môžete odložiť na dobu, kedy toto bude aktuálna. Aj tu sa dá pri rozumnej voľbe nábytku veľa ušetriť. A nezabúdajme na skutočnosť, že existujú multifunkčné postieľky, ktoré potom môžete rozložiť na celú detskú izbu. A pritom už od narodenia máte pre bábätko vybavený celý interiér.

 

    

 

Ak zariaďujete detskú izbu pre bábätko, rozhodne odporúčame zaobstarať komodu s prebaľovacím pultom. Komodu môžete zaobstarať aj samostatne, ale pult na komode je veľmi bezpečným spôsobom, ako bábätko prebaliť. Pritom navýšenie obstarávacej ceny je zanedbateľné. V neskoršom veku možno prebaľovací pult ľahko demontovať a komodu môžete ďalej využívať. Rovnako ako skriňa, ostatne ako sme spomenuli už v úvode.

 

 

V posledných rokoch sa však rad rodičov prikláňajú k multifunkčnému riešeniu vybaveniu detskej izby a to predovšetkým z toho dôvodu, aby sa využitie nábytku pre bábätko predĺžilo s pôvodných maximálnych troch rokov na dlhšiu dobu. Dnes už sú bežné postieľky s možným rozložením tak, že z daných "kusov" z postieľky je možné zariadiť izbu pre školáka. Takže nábytok pre bábätko môžete využívať od jeho narodenia až po dospelosť. Úspora značná a to nielen finančné, ale aj časová. Ponuka je veľmi široká a určite si každý z vás vyberie.