Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariadiť si domov, bývanie, to nie je len o nábytku

Ako zariadiť domov, aby bol miestom, ktoré milujete? Dnešný svet dizajnu a bývania, prináša každým rokom nové a nové nápady, ktoré sú mnohokrát (ostatne tak, ako aj v móde), až neuveriteľné. Dizajn nás baví aj keď sa snažíme príliš veľkým extrémom skôr vyhnúť, predsa tu a tam, si dovolíme nejaký ten "úlet" pre tie najväčšie odvážlivce z vás. A dnes vám chceme predstaviť naozaj veľmi netradičné podlahové krytiny. Tak sa niekedy zamýšľame, čo nás asi čaká v bytovom dizajne povedzme za päťdesiat rokov? Ako bude vlastne vyzerať detská izba, alebo kuchyňa, budeme mať miesto kuchynkej linky už len nejakú stenu plnú robotov? A čo obývacia izba? To sú špekulácie, ktoré nás napádajú, ale budeme si musieť ešte nejakú tú dobu počkať. Dnes sme pre odvážlivcov objavili naozaj netradičné podlahové krytiny.

Podlahová krytina, je dôležitým prvkom

V posledných rokoch sa veľmi upustilo od nepraktických podlahových krytín, ktorými boli rozhodne koberce. Postupne sa nahradili (možno si niektorí ešte pamätajú), takzvaným pvc povrchom, ktorý bol síce ľahký na údržbu, ale vzhľadovo celkom nezaujímavý. Používali sa tiež klasické parkety, ktoré na oko pôsobili celkom príjemne, avšak ich údržba je tiež náročná. Potom prišli k slovu a slovo majú dodnes plávajúce podlahy, ktorým mnohí z nás určite podľahli. Sú pekné, praktické a cenovo veľmi dostupné. Ale trh s podlahovými krytinami prináša v posledných troch rokoch rad prekvapujúcich, nových technológií a materiálov. K dispozícii sú veľmi príjemné liate podlahy, ktoré sú však cenovo ešte stále náročné, alebo najrôznejšie drevené mozaiky a tak by sme mohli pokračovať. My vám však sľúbili niečo netradičného, úplne nového.   

Netradičné a nové, sú podlahové krytiny v 3D prevedení, imitujúce rôzne prírodné reliéfy. Je to za nás extrém a myslíme si, že len málokto takú podlahovú krytinu zvolí, ale určite tieto podlahové reliéfy v budúcnosti uvidíme prinajmenšom v luxusných, či nadčasových reštauráciách a kluboch. Či tento reliéf zvoliť aj do domácnosti, konkrétne na našich fotografiách sa jedná o podlahové krytiny v spálni, to už necháme na vašom posúdení.

Príkladov 3D podlahových krytín je celá rada, nechýbajú návrhy do kúpeľne, ani detskej izby. Najviac schodné nám prídu návrhy ešte v kúpeľni, nevyzerá to tak násilné, ako napríklad v spálni. Tieto podlahové krytiny si rozhodne získajú svojich milovníkov aj odporcov.   

Keďže všetko nové pre vás sledujeme, trendy vo svete bývania nás baví, neunikli nám ani tieto naozaj extravagantné podlahové krytiny. Aj keď kto vie, možno niekedy za päťdesiat rokov, už nepôjde ani o podlahu vytvorenú v 3D vizualizáciu, ale v našich domácnostiach bude niečo také ako realita. Možno vám cez obývaciu izbu naozaj bude tiecť horský potôčik, v spálni rast trávnatý porast. Určite sa necháme prekvapiť, ďalej budeme sledovať všetky nové trendy a venovať sa v oblasti nábytku predovšetkým dômyselným designom, ktoré uľahčujú domácnosti i peňaženke.