Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariaďte izbu podľa feng shui a vaše deti budú šťastnejšie

Ktorá izba bude pre dieťa najvhodnejšia?

Pre deti sú vhodnejšie skôr menšie miestnosti, vo veľkých priestoroch by sa mohli cítiť stratene. Najpríjemnejšie sa deti cítia v miestnostiach, ktoré sú rozdelené a môžu sa tu rôzne schovať, či zaliezť. Tohto môžete docieliť aj opticky pomocou nábytku, či priamo výberom poschodové postele.

Vhodná je izba, ktorá je dobre osvetlená. Prirodzené denné svetlo dieťaťu dodá energiu. Tmavá izba, kde je slnečné svetlo nahradené žiarivkou, by mohol narušiť biorytmus vašej ratolesti.

Nábytok má slúžiť, nie prekážať

Možno máte tendencie do detskej izby dávať nábytok, ktorý inde nevyužijete, len aby tu bol úložný priestor. Chápeme, že je potrebné mať kam upratať všetky hračky, ale mohutný starší nábytok rozhodne nie je do detskej izby vhodný. Zvoľte radšej vzdušný nábytok vo svetlých odtieňoch.Zamerajte sa na farby

Hoci deti majú radi pestrofarebná miesta, všetkého veľa škodí. Voľte skôr tlmené odtiene, ideálne sú pastelové farby. U postele môžete zvoliť aj tmavo modrú a ďalšie farby, ktoré síce nie sú tak jasné, ale navodí ideálnu atmosféru k zaspávaniu. Tu sa dočítate viac tipov o tom, aké farby sú najvhodnejšie do detskej izby. Vytvorte miesto na hranie, ktoré bude dieťa inšpirovať

Ale hracia zóna môže byť oproti zvyšku izby značne farebnejšia. Aké sú tri základné heslá Feng shui pre túto časť izby? Teplo, energia a inšpirácia.

Aj keď máte tendenciu všetko mať perfektne upratané, doprajte dieťaťu, aby v tomto hracom kútiku mohlo mať svoj vlastný kreatívny chaos. Hračky a výtvory na očiach, obľúbené farebné odtiene a koberec pre pocit bezpečia - presne taký je kútik, ktorý bude vaše dieťa inšpirovať.

Pozrite sa na stoly, ktoré vďaka dômyselnému systému porastú s vaším dieťaťom. Na rastúcom stolu môže dieťa tvoriť a až trošku povyrastie a stane sa školou povinným, tak tu bude môcť písať domáce úlohy aj sa učiť na písomky.Kútik, kde sa budú domáce úlohy písať jedna báseň

Ak máte dieťa už odrastenejšie, tak sa hrací kútik postupne zmení na miesto k učeniu. A keďže má hranie aj učenie rôzne špecifiká, bude tento priestor treba obmeniť. Vzhľadom k tomu, že učenie nepatrí k najobľúbenejším aktivitám, tak o to dôležitejšie je, aby sa tu dieťa cítilo príjemne.

Napríklad žltá farba pôsobí pozitívne, podporuje učenie aj intelekt. Je len na vás, či sa zameriate na doplnky, alebo tak vymaľujete celú stenu. Oproti kútika na hranie pri učení je potreba mať všetko na svojom mieste, aby dieťa malo prehľad, kde všetko nájde. Uprataný študijný stôl umožní sa viac sústrediť na domáce úlohy.