Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariaďte si obývaciu izbu v štýle feng shui

Nemusíte byť majstrom zenu a harmonizácie čakier, aby ste poznali, že sa vám vlastná obývacia izba neobýva úplne najlepšie. Ak sa cítite unavení a bez energie a nemôžete sa zbaviť pocitu, že si poriadne neodpočiniete už ani u seba doma, skúste sa po izbe rozhliadnuť a popremýšľať, že jej usporiadanie zodpovedá princípom tradičného čínskeho umenia feng shui. Vytvorte si harmonickejšiu obývaciu izbu. Pomôžeme vám s tým.Kto má stoličku, ten býva - kto ju má na správnom mieste, býva lepšie

Podľa učenia feng shui je stredobodom každej obývačky pohovka. Tá by mala byť dostatočne veľká, aby sa na ňu pohodlne vošli všetci členovia rodiny, prípadne doplnená ďalšími miestami na sedenie - tak, aby ste pri rozhovoroch so svojimi blízkymi nesedeli v jednom rade. Skúste tieto kusy nábytku usporiadať v uhle 90 stupňov, vaša konverzácia potom bude plynúť oveľa ľahšie.

Aby ste sebe i svojim návštevám zaistili pocit bezpečia, umiestnite sedaciu súpravu tak, aby ste z nej videli na dvere a zároveň boli chránení zozadu. V ideálnom prípade by súprava mala stáť chrbtom ku stene, nikdy nie v priestore, alebo pod oknom. A čo sa týka televízie: čím ďalej od sedenia, tým lepšie.Korytnačka a tiger. Chcete ich?

Neoddeliteľnými súčasťami feng shui sú tiež korytnačka, drak, tiger a fénix. Nemajte strach: únos obyvateľov zoologickej záhrady plánovať nemusíte, skúste však tieto tvory do miestnosti dostať aspoň symbolicky:

. onou pomyselnou korytnačkou, ktorá vám bude kryť chrbát a navodí tak pocit istoty, je už spomínaný múr za pohovkou,
. k ľavej strane sedacej súpravy postavte na stráž draka, teda vyšší objekt, ktorý vás pocitovo ochráni (zvoľte napríklad stojacu lampu, knihovníčku, či vysokú rastlinu),
. po vašej pravici by sa mal nachádzať tiger o veľkosti jednej tretiny draka, napríklad odkladací stolík,
. pred vaším sedením by sa mal rozprestierať fénix, symbol snov, vízií a budúcnosti - postrážte si preto, aby váš pohľad zo sedačky smeroval von, nie do steny.Buď svetlo!

Feng shui si skôr, než s ostrým stropným svetlom a úspornými žiarovkami, rozumie s mäkkým svetlom žltej farby, ktoré zaisťuje pokojnú, oddychovú atmosféru a nezaťažuje unavené oči. Ak ide o prirodzené svetlo, platí jednoduché pravidlo: čím viac, tým lepšie. Ak teda netrváte na dôkladnom zatemneniu, siahnite po závesoch vo svetlých tónoch, ktoré prepustí trochu slnečného svetla.Je to ľahké ...

Vytvorenie harmonického domova nie je vďaka feng shui žiadna veda. Dolaďte interiér kusy s oblými rohmi a nábytkom z prírodných materiálov a nezabudnite tiež na kvety s veľkými oblými listami a fotografie milých momentov s vašimi najbližšími. Uvidíte, že vás vaša nová obývacia izba dostane priamo do zenového stavu - a svoje čakry kvôli tomu čistiť naozaj nemusíte. :)