Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariaďujeme interiér pre chlapca, tematické detské izby

Pokiaľ chcete zariadiť chalanovi detskú izbu naozaj ako pre chlapca, potom je najlepšie hľadať medzi takzvane "tematickými" designy. Že neviete čo to znamená? Tematická detská izba je vždy inšpirovaná nejakým motívom a ak hovoríme o zariaďovaní detskej izby pre chlapca, potom najčastejším motívom sú pretekárske autá, alebo piráti, či námorníci. Dnešný spôsob zariaďovaní detskej izby je úplne iný, než pred niekoľkými desiatkami rokov. Interiér detí môže s ponukou dnešných designov naozaj vypovedať o tom, že sa jedná o detskú izbu a to nielen na základe najrôznejších dekorácií, bytových doplnkov a hračiek, ale aj na základe samotného nábytku. Výrobcovia používajú pre interiér detí pastelové, veselé odtiene, v mnohých prípadoch sú na nábytku 3D samolepky a v neposlednom rade, detská posteľ môže mať podobu ako sme spomenuli pretekárskeho auta, alebo pirátskej lodi, či kozmické rakety. Ale my sa dnes skúsime pozrieť na tematické detské izby triezvym pohľadom a uvedieme si ich pre a proti.

Kedy je vhodné zaobstarať tematickú detskú izbu

Môžete v čase, keď vaše bábätko prestáva byť bábätkom a samozrejme rozmerom detskej postieľky už odrastie. Teda tematickú detskú izbu môže vaše dieťa, respektíve chlapec, začať využívať od troch rokov. A aké diely nábytku do detskej izby zaobstarať? Samozrejmosťou je detská posteľ, ďalej by mala byť v interiéri aspoň jedna komoda a aj keď ešte vaše dieťa nie je školopovinné, odporúčame zaobstarať písací stôl. Veď pri písacom stole už sa môže učiť sedieť, byť trpezlivé a pomaly sa od štyroch, piatich rokov pripravovať na to, že bude raz sedieť v školskej lavici. U písacieho stola si môže dieťa kresliť, modelovať, skrátka, čo ho napadne.   

Typickým príkladom tematických detských izieb, sú dve ilustračné fotografie. Detská izba pre malého piráta z kolekcie s príznačným názvom Black Pirate a detská izba z masívu z kolekcie Aeroplane pre malého pilota. Je vhodné zariadiť detskú izbu dieťaťu tak, aby bolo v tematike toho, čo ho baví. Písací stôl na seba vzal podobu žraloka, detská posteľ zase podobu pirátskeho korábu. Druhá fotografia ponúka detský nábytok z masívu v bielom odtieni, ktorý je doplnený radom dekorácií, ktoré ešte len vytvárajú vlastnú tému.

 Druhý spôsob je viac praktickejší, pretože dekorácie, ako napríklad v podobe baldachýnu okolo detské, vyvýšené postele, alebo v podobe strážnej veže, možno v neskoršom veku dieťaťa jednoducho odstrániť a máte nábytok, už pre dospelejšieho chlapca. Motív pirátov z Karibiku je už zložitejšia záležitosť. Detská izba vybavená týmto krásnym nábytkom vášho malého piráta nadchne, ale v neskoršom veku a to už tak okolo dvanásteho roka, bude prosiť o novú izbu, najlepšie potom už študentskú. V neskoršom veku sa chalani za takú detskú izbu budú jednoducho hanbiť. Takže nevýhoda detskej izby s danou témou je predovšetkým v tom, že časom taký interiéru bude potrebné celý zmeniť. Oproti vášmu rozhodnutí, kedy idete cestou skôr elegantného dizajnu nábytku vhodného, ​​až do osemnástich rokov a využívate radšej pre zariadenie detského interiéru dekorácie a doplnky. V každom prípade, obstaranie tematickej detskej izby je finančne náročnejšie, predovšetkým s ohľadom na to, že v budúcnosti bude potrebné zaobstarať izbu ďalšiu a to pre dospievajúce dieťa.

Častou témou pre vybavenie interiéru chlapca, sa stáva tiež nejaký šport. Na fotografii jeden príklad za všetky, najčastejšie hľadaný dizajn a to s tematikou futbalu. Pre malého futbalistu sa taký pokoj stáva splneným snom. Výrobca aj v tejto detskej izbe myslel na všetko a tak nechýba ani osvetlenie s tematikou futbalu. Písací stôl, skriňa, posteľ, to všetko v jednej téme. Aj tu platí, že detská izba rozhodne nenadchne väčšich chlapcov, ktorí už dospievajú a budú taký interiér chcieť vymeniť. Vy, ako rodičia tak musíte počítať s tým, že detskú izbu budete musieť časom vymeniť na študentskú izbu. Našim názorom teda je, že ak nemáte príliš finančných prostriedkov nazvyš, radšej ísť striedmejšou cestou, aby detská izba bola vhodná pre dieťa od troch do osemnástich rokov. Ale voľba je samozrejme na vás.