Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariaďujeme izbu dospievajúceho dievčaťa

Ako zariadiť interiér, keď sa z vašej malej princeznej stala dospievajúce dievča, čo je viac a čo menej dôležité? Pri zariaďovaní študentskej izby dospievajúceho dievčaťa je dobré brať ohľad na niekoľko dôležitých aspektov. Predovšetkým, dospievajúce dievča má väčšie nároky na úložné priestory, pretože móda je jednou z niekoľkých dôležitých priorít. Tiež by sme mali ako rodičia zabezpečiť väčšie miesto na spanie, pretože detská postele už dávno prestala mať vyhovujúce rozmery pre dospievajúce dievča. A predovšetkým, kedy je najlepšie pristúpiť k zmene, premene detskej izby na dievčenské kráľovstvo, odborne povedané študentská izba. Predovšetkým dospievajúcemu dievčaťu nesmie v izbe nič chýbať

Pre nás rodičov je dospievanie našich detí vždy náročné obdobie a to nielen u dievčat, ale aj chlapcov. Odborníci však radia, že v čím príjemnejšom prostredí deti dospievajú, tým menšie nás čakajú problémy. Dospievanie je zložitý vek nielen pre nás pre rodičov, ale aj pre deti samotné. A tak skúsme sa dnes spoločne zamyslieť nad tým, ako výber nábytku a vybavenie konkrétne dievčenské izby, môže mať pozitívny vplyv na celú rodinu. Zázemie je predsa pre deti natoľko dôležité, že chybou je na ňom šetriť. 

Na ilustračnej fotografii predstavujeme dievčenský nábytok z kolekcie Eliza. Plnohodnotne vybavený interiér, ktorý patrí k veľmi elegantným a naozaj už na prvý pohľad dievčenským. Do návrhu interiéru sme umiestnili adekvátny rozmer postele pre matrac o veľkosti 120x200 cm, väčšie postele môžete zaobstarať tiež, ale pre dievča je tento rozmer dostačujúci až do dospelosti. Nesmie chýbať priestor, kde sa dievča môže skrášliť a ďalším dôležitým bodom je dostatočne priestranná šatníková skriňa.

Ten najdôležitejšie nábytok do izby dievčaťa

 • posteľ s dostatočne veľkým miestom na spanie

 • pre dospievajúce deti od 12, 13 rokov odporúčame prejsť minimálne na rozmer miesta na spanie 120x200 cm

 • pre chlapcov je ideálny rozmer 140x200 cm

 • v dievčenskom izbe nesmie chýbať dostatočne veľká šatníková skriňa, ideálne trojdverová a rozhodne so zrkadlom

 • nemenej dôležitý je priestor na prípravu do školy, kvalitný písací stôl, tiež dostatočne veľký

 • ak máte prostriedky aj dostatok miesta, môžete kupovať ďalšie diely nábytku, ktoré dievča ocení
Nábytok, ktorý dievča veľmi ocení, ale nie je prioritou

 • do dievčenskej izby môžete zaobstarať toaletný stolík

 • toaletný stolík môže byť klasický, alebo možno vytvoriť z komody a zrkadla nad komodou

 • ak vám to priestor dovolí, odporúčame zaobstarať regál na knižky a školské potreby

 • v dievčenskej izbe nádherne pôsobí elegantné taburety, či otoman

 • ak má dievča kamarátku často pri sebe v izbe na noc, ideálne je zaobstarať k posteli šuplík

 • šuplík môžete využívať aj ako prístelku pre občasné prespanie

 • veľmi dôležité sú dekorácie, ktoré si však dievča už v tomto veku vyberá sama, podporujte ju v tom


 

Výberom nábytku do študentskej izby dievčaťa možno ovplyvniť mnohé

Zariaďovať izbu dievčatá by už nemala byť záležitosť iba nás rodičov, ale malo by si každé dievča vybrať už svoj vlastný štýl. Mali by sme ako rodičia poskytnúť dievčaťu dostatočne veľký priestor na jej vlastnú fantáziu a vkus. Aj zariaďovaním študentskej izby, dievča v podstate začína prvýkrát vnímať svoju ženskú úlohu. Ubehne chvíle a bude si zariaďovať s partnerom svoje vlastné hniezdo, vlastný domov a v čase dospievania my ako rodičia ju k tomuto kroku môžeme viesť tým najlepším možným spôsobom. Dáme jej možnosť vcítiť sa do vybavovania aspoň jej izby, naučiť ju kde a ako čo zariadiť, ako veci usporiadať čo najlepšie, aby boli organizované a prehľadné.

Dievčatá tiež veľmi baví dekorovanie interiéru. V dievčenské izbe je vždy viac dekorácií ako v izbe chalana, tí sú viac praktickí. V dospievajúcom veku dievčaťa trochu upúšťa od všetkého v ružovom odtieni a prechádzajú viac k jemnejším tónom ako je biela, krémová, zelenkavá, alebo fialková.Ponuky študentských izieb pre dievčatá sú v prevažnej väčšine v našej ponuke vo veľmi elegantnom, mnohokrát rustikálnom dizajne. Niektoré z kolekcií sa nebáli využiť ani secesných prvkov, či provensálskych. Nábytok Aldo predstavuje kolekcie nábytku v tej najvyššej možnej kvalite pod značkou Aldo Kids. Značka, ktorá zaručuje kvalitu, kvalitné materiály a certifikáciu. Značka Aldo Kids to je tiež istota, že kolekcie pod týmto označením nenájdete nikde inde v ponuke.

Nábytok Aldo sa snaží pridávať minimálne do ponuky nábytok vyrobený z laminátu, skôr dáva prednosť materiálom ako je MDF doska a masívne drevo. A prioritné je tiež pre výber nábytku do ponuky spracovania, vrátane hrúbky materiálu. Ten musí mať pre obvodové konštrukcie minimálne 20 mm a maximálne hodnoty sú až 35 mm. Zásady značky Aldo, ktoré však prinášajú len spokojnosť zákazníkov s kvalitou. Nábytok, ktorý vám bude slúžiť aj niekoľko desiatok rokov. Nábytok, ktorý si dospievajúce dievča môže umiestniť aj do svojho nového domova, až rodinné hniezdo opustí.