Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zariaďujete predsieň? Prečo nie treba rustikálnym nábytkom?

Predsieň je vstupom do domu či bytu, je to prvý kontakt s vašim domovom. Predsieň by mala byť miestnosť nielen príjemná a pekná, ale aj veľmi praktická. Ak vybavíte predsieň len trochu s ohľadom na jej možnosti, potom vám môže poskytnúť aj veľké množstvo úložných priestorov. Dnes sa zameriame na štýlové predsiene, ktoré sú vybavené rustikálnym nábytkom vyrobeným z dreva. Tento spôsob vybavenia predsiene je vhodný pre tých z vás, ktorí disponujete skôr väčším priestorom. Rustikálny nábytok ako taký patrí predovšetkým vďaka vlastného dizajnu k mohutným a tak vyžaduje veľké priestory, aby vôbec jeho krása vynikla. Finálny výsledok potom ale rozhodne stojí za to. Čo všetko ponúkajú výrobcovia rustikálneho nábytku pre vašu predsieň? Čo je a nie je možné?

 

Rustikálná predsieň z dreva mahagón

Ak chcete, aby vaša predsieň bola naozaj reprezentatívnym vstupom do domu, potom je veľmi dobrou voľbou mahagónový rustikálny nábytok. Drevo mahagón samo o sebe patrí k veľmi elegantným, navyše dánsky výrobca zvolil pre samostatné diely nábytku biely odtieň. Vďaka vysokej kvalite spracovania a použitého materiálu si potom výrobca vydobyl značku, ktorá je doložená tiež certifikáciou. Ponuka predsieňových stien značky Nova Solo je veľmi obľúbená a navyše z ponuky samostatných dielov môžete ešte do vašej predsiene zaobstarať komodu, zrkadlo či dokonca šatníkovú skriňu.

 

Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Biely odtieň je taktiež vhodný do tmavých priestorov, kde nie je bežne dostupné slnka. Miestnosť týmto rustikálnym nábytkom príjemne rozjasníte. Drevo mahagón patrí k jedným z najkvalitnejšie, ponúka vysoký stupeň tvrdosti a nábytok z neho vyrobený je tak odolný voči mechanickému poškodeniu. Bohužiaľ nevýhodou je, že nábytok z dreva mahagón patrí k tým drahším, ale to je cena za kvalitu. Sú samozrejme aj lacnejšie varianty a to rustikálny nábytok z dreva borovice, ktoré je na obstaranie ďaleko dostupnejšiou alternatívou.

 

 

Rustikálna predsieň z kvalitného dreva je základ

O ponuke rustikálneho nábytku z dreva borovice si povieme niečo viac, keďže vďaka jeho cenovej dostupnosti je predsa len záujem o niečo väčší, než o značkový nábytok z dreva mahagón. Ponuka je tiež ďaleko väčší a vy môžete predsieň zariadiť týmto nábytkom naozaj mnohými spôsobmi. Opäť jednou z možností je obstaranie predovšetkým predsieňovej steny, ktorá má naozaj ako diel nábytku rad výhod. Zakryje prípadné nerovnosti na stene, pretože horná časť je spojená s dolnou doskou, na ktorej sú umiestnené vešiaky na kabáty. V spodnej časti je vždy skrinka na topánky a v hornej časti ešte odkladacia polica. Niekedy býva predsieňová stena doplnená zrkadlom, potom je jej šírka samozrejme väčšia. Predsieňovej steny patrí k obľúbeným, pretože aj napriek skutočnosti, že sa jedná o rustikálny dizajn, nezaberú príliš veľa z priestoru.

 

Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

 

Drevo borovice je u tohto typu rustikálneho nábytku ošetrené prírodným voskom, jedná sa tak o čisto ekologický, zdravotne nezávadný produkt. Odtieň svetlo hnedého vosku tiež patrí k veľmi obľúbeným, ale na výber máte ešte rad iných možností. Od odtieni bielej patiny až po veľmi tmavý odtieň venge. Rustikálny nábytok z dreva borovice nevyžaduje nijako zvláštnu starostlivosť čo sa týka jeho údržby, ovšem drevo už nie je tak tvrdé ako je mahagón a tak je treba s nábytkom predsa len zaobchádzať opatrnejšie. Treba počítať aj s tým že borovice ošetrená voskom je povrch pórovitý, ktorý pohlcuje prach a nečistoty, čím dochádza k zmene odtieňa v priebehu prvých troch rokov. Nábytok vždy o jeden stupeň stmavne.

Rustikálny nábytok všeobecne patrí k veľmi štýlovým a ako všetko má svojich priaznivcov aj odporcov. Ak patríte k milovníkom tohto štýlu, veríme, že ponuka vás zaujme. Možností je celý rad a aj pre nábytok z dreva borovice platí ponuka samostatných dielov, ktoré môžu prakticky doplniť vašu predsieň. Či už sa jedná o komody, samostatná zrkadlá, police či šatníkové skrine. Za zmienku stojí aj ponuka stoličiek, alebo lavíc, ktoré tiež môžu doplniť interiér predsiene.

 

 

Na ilustračnej fotografii predstavujeme jeden z možných návrhov zostavenie rustikálné predsiene. Laviceana posadenie, komoda a predsieňová stena. Spojenie dielov nábytku, ktoré v predsieni patria k najčastejším. Pre fotografiu sme zvolili rustikálny nábytok v surovom stave, teda bez povrchovej úpravy voskom. Aj toto je možné a to pre tých z vás, ktorým ponúkané odtiene nevyhovujú a zvažujete si nábytok namoriť podľa vlastného vkusu. Ale nábytok je obľúbený aj tak ako je na fotografii, jedná sa tak o prírodný, pôvodný odtieň dreva. Dané diely stačí iba nalakovať, aby drevo bolo chránené pred poškodením.


A to najlepšie nakoniec. Rustikálny nábytok je jedinou kategóriou, kde je možné upraviť podľa vlastných požiadaviek rozmery. Jedná sa o možnosť výroby nábytku na mieru. Dizajn meniť nedá, ale u každého z ponúkaných dielov môžete zadať vlastné výšku, šírku aj hĺbku. Nábytok možno úplne prispôsobiť rozmerom vašej predsiene.