Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Zdravé sedenie s písacími stolmi

Asi nikto z nás nechce, aby pri dlhšom sedení při práci treba na počítači pociťovaľ chrbát. Vybrať písací stôl tak, aby vám vyhovoval nie je až tak ťažké, ak dodržíme niekoľko jednoduchých zásad. Je tiež rozdiel medzi vyhotovením písacieho stola a stoličky pre každodennú niekoľko hodinovú prácu, alebo pre občasné surfovanie na internete. A čo potom deti. Tým predovšetkým pri učení musíme zabezpečiť tie najlepšie podmienky. Deti rastú a vyvíja sa a nároky školy sú čím ďalej tým väčšia. Ako teda pri niekoľkých hodinovom učení dopriať deťom zdravé sedenie a komfort? O tom všetkom si dnes niečo málo povieme.

 

Stále ešte mnohí nevedia, ako správne vybrať detský písací stôl

Takže vlastne ako vybrať písací stôl pre dieťa, ktoré sa po prvýkrát chystá do školy? Predovšetkým nehľadajte písací stôl na poslednú chvíľu, ale s dostatočným časovým predstihom. Aj dieťa, ktoré chodí stále do škôlky môže písací stôl využiť na kreslenie, či modelovanie a tým lepšie sa vlastne pomaly učí nejakú tú dobu pri písacom stole vydržať. A mnohí rodičia už vedia, že aj udržanie dieťaťa v sede aspoň na hodinu je niekedy problém. Čím skôr budete dieťa na sedenie v lavici pripravovať, tým lepšie a uľahčíte mu tak vstup do školy. Takže pokiaľ chceme správne vybrať písací stôl pre školáka, musíme na to mať dostatok času. A čo dnešný trh ponúka?

Detské písacie stoly sú môžeme povedať takzvane všetkého chuť. My sa ale dnes zameriame na písacie stoly, ktoré podľa nás, sú naozaj pre školákov najlepšie. Sú to písacie stoly nemeckého výrobcu, ktorý ponúka predovšetkým funkčný stôl. Pri takomto stole môžete nastaviť nielen výšku písacej dosky, ale aj jej sklon. A to je pre malých školákov dôležitejšie, než rad úložných priestorov v stole. Naopak, nám sa páči nápad, kedy šuplíky nie sú súčasťou stola a je možné si ich variabilne z ktorejkoľvek strany k písaciemu stolu podľa aktuálnej potreby prisunúť. Tým výrobca chcel docieliť ďalší dôležitý drobček, aby malo dieťa pod doskou stola dostatok voľného priestoru. Vďaka možnému nastaveniu výšky písacieho stola môžete všetko prispôsobiť aj výške dieťaťa a samozrejme postupom času vždy výšky meniť. K takému stolu potom len potrebujete detskú stoličku, ktorá umožňuje taktiež nastaviteľnú výšku sedadla a máte veľmi praktickú, funkčnú zostavu rastúceho detského nábytku. A určite vás bude zaujímať, ako taká zostava môže vyzerať. Podľa nášho názoru veľmi pekne.

 

 

     

 

 

Uviedli sme len dva príklady, ako môže základné vybavenie detskej izby pre školáka vyzerať. Ponuka je samozrejme ďaleko väčšie a vy môžete pre svoje ratolesti vyberať zo širokej ponuky odtieňov.
Nemenej dôležité je tiež "posedenie" pre najmenšie deti, ktoré sa necítia príliš pohodlne pri akejkoľvek činnosti na "dospeláckom" nábytku. Namiesto veľkého písacieho stola a veľké kancelárske stoličky je lepšie zaobstarať kvalitný detský nábytok, ktorého ponuka predovšetkým pre menšie deti má na našom portále už svoje miesto. Len v skratke malá ukážka z obľúbených kolekcií.

 

A čo písacie stoly pre dospelých?

Myslíme si, že tu sa oplatí vyberať predovšetkým z ponuky francúzskeho výrobcu. O písacích stoloch pre tých z vás, ktorí pracujú z domu a potrebujú naozaj veľmi kvalitný stôl a stoličku sme toho napísali veľa. Ale dnes by sme vám radi predstavili písacie stoly, ktoré síce v domácnosti potrebujete, ale len k občasnej práci, nie teda po celý deň. A tiež vám chceme ukázať veľmi "múdre" designy písacích stolov do malých interiérov.

 

     Psací stůl Rox white

 

Rohové varianty písacích stolov vždy patrila pre malé interiéry k veľmi obľúbeným riešením. Rohový stôl dokáže ušetriť veľkú časť z priestoru v danej miestnosti a naopak ponúknuť veľkú písaciu plochu a úložné priestory. Francúzsky výrobca navyše prináša písacie stoly v príjemnom, modernom, ale aj štýlovom dizajne, určite si tak vyberie každý.

 

Psací stůl Rox grafir

 

Písacie stoly sa stali neoddeliteľnou súčasťou vybavenia snáď každej domácnosti. Pravdou je či môžeme určite povedať, že potreba obstaranie písacieho stola neustále stúpa. Úplne normálne je, keď sú v domácnosti aj tri, alebo dokonca štyri písacie stoly. Záleží samozrejme aj na počte detí a vyťaženosti rodičov, či si každý z nich nosia prácu domov a potrebuje tak každý z nich vlastný pracovný kútik. A rovnakou mierou, ako rastie dopyt po písacích stoloch, našťastie rastie aj ich ponuka. Nábytok Aldo je toho dôkazom.