Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako od detskej postele získať viac, než len miesto na spanie

Dnešná ponuka dômyselných dizajnov, je natoľko impozantná, že kupovať detskú posteľ, aby ste získali "len" priestor na spanie, pre vašu ratolesť, je vlastne veľká škoda. Možno si ako rodičia hovoríte, ale veď detská izbička je dosť veľká, nepotrebujem šetriť miestom. Ale premýšľali ste tiež nad tým, aká bude situácia trebárs o päť rokov, keď vaše dieťa bude školou povinné a najrôznejších vecičiek, ktoré nutne vaše dieťa bude potrebovať, rozhodne pribudne? Ak sa práve chystáte na zaobstaranie detskej postele, potom odporúčame vyberať tak, ako by vášmu dieťaťu bolo o päť rokov viac, ako by bolo staršie. 

Veríme, že nikto z vás nechce detský nábytok neustále meniť. A úložné priestory sa prihlásia k slovu skôr, alebo neskôr celkom určite. Ak máte jedno dieťa a chcete priestor v detskej izbe maximálne využiť, ponuka dômyselných designov má pre vás množstvo možností. Dnes nie je nemožné dieťaťu zariadiť jednoducho dokonalú detskú izbu. Možností je viac, než dosť, niekedy je až ťažké si z toľkých nádherných designov vybrať. A ak hľadáte detskú posteľ do malej detskej izby, kde miestom bohužiaľ naozaj šetriť musíte, tak aj pre vás je dnešné rozprávanie. Detská posteľ s nadstavcom je skrátka vždy dobrá voľba. Je to kompromis medzi kvalitou a cenou v tom najlepšom slova zmysle.Detská posteľ, tri nadstavce a objemný šuplík v jednom

Ako rodičia určite už viete, že dieťa miluje najrôznejšie "skrýše", svoje tajné skrinky a šuplíčky na dôležité poklady. A presne také tajné úkryty dokáže deťom zaistiť detská posteľ s nadstavcami a objemným šuplíkom a vám rodičom dokáže zaistiť pocit, že obstaraním detskej postele získate predsa len "niečo" navyše. A to niečo sú tri nadstavce a objemný šuplík. Pokiaľ vás trápi nedostatok úložných priestorov v detskej izbe, posteľ s nadstavcami a objemným šuplíkom, je jednou z niekoľkých možností, ako daný priestor, kde bude posteľ umiestnená, využiť naozaj na maximum. Detská posteľ vhodná pre predškoláka aj školáka, meniť sa bude iba obsah úložných priestorov adekvátne k veku dieťaťa. Najprv to budú hračky, neskôr v školskom veku knižky, elektronika, tajné denníky.

  

Niektoré z detských postelí ponúkajú možnosť zrkadlového zostavenia a sú tak schopné sa prispôsobiť každej izbe. Ak si však myslíte, že tri nadstavce sú zbytočné, máte možnosť zaobstarať detskú posteľ napríklad s jedným nadstavcom a sadou dvoch šuplíkov. Ako sme spomínali, možnosťou je naozaj celý rad pre každé dieťa, pre každý typ interiéru. A keď už sme pri typoch interiérov, rozhodne je detská posteľ s nadstavcami ideálna voľba do panelákovej izby, kde je pôdorys miestnosti dlhý a úzky. Využitie priestoru izby do výšky je viac, než praktické a maximálne úsporné. Detská izba bude vzdušná a pre dieťa priestrannejšia.

  

Správny výber postele, o krok bližšie k dokonalej detskej izbe

Ako predajcovia nábytku, sa venujeme designu takmer dve desiatky rokov a hľadaniu "dômyselného" designu, ktorý by maximálne šetril miesto v detskej izbe, či iných typoch miestností, je rovnako, ako vysoká kvalita pre nás naozaj prioritou. Môžeme s istotou povedať, že nielen pre detskú izbu, ale aj vašu spálňu je tým najzásadnejším krokom pre vašu spokojnosť a spokojnosť dieťaťa, správny výber postele. Vždy by ste mali pri zariaďovaní izby začať pri posteli. S ohľadom na výber postele sa potom odvíja aj ďalší výber potrebného nábytku a hlavne budete vedieť, koľko priestoru vám pre ďalší nábytok zostane po umiestnení postele k dispozícii. Pri výbere postele je vždy zásadné, aký má miestnosť pôdorys. Pokiaľ pre vybavenie detskej izby máte k dispozícii úzku, dlhú izbu, panelákového typu bývania, detská posteľ s nadstavcami, či jedným nadstavcom je naozaj tá najviac vhodná voľba. Ale čo keď máte deti dve už staršieho veku a potrebujete im zaistiť vzdušnú a priestrannú izbu, aby sa cítili komfortne a v detskej izbe nemali prekážkovú dráhu z nábytku? Vedzte, že dnes sú k dispozícii aj zostavy, ktoré disponujú dvoma posteľami a jedným veľkým, objemným nadstavcom nad nimi. A to je snáď najviac úsporný a vhodný dizajn do dlhej, úzkej detskej izby, typu miestnosti. Vhodnejšie sme zatiaľ nenašli.Všetko čo je nad zemou, je úsporné, využijete priestor od podlahy, až po strop

Presne tak. Malá miestnosť je dnes nie tak neriešiteľný problém. Malá miestnosť má len špecifiká, ktoré sa našťastie dnes už dajú riešiť dômyselnými návrhmi postelí, zostavami nábytku. Pravdou je, že pokiaľ máte k dispozícii pre vybavenie detskej izby malú miestnosť, využívajte jej priestor do výšky. Čím viac získate úložných priestorov, ktoré nezaberajú miesto na podlahe, ale využívajú priestor nad podlahou až po strop, tým viac miesta zostane deťom na hranie. Využijete prázdne steny na umiestnenie políc, skriniek, nie na zavesenie obrazov, či plagátov, ktoré majú naozaj len dekoračný charakter. Príkladom maximálneho využitia danej miestnosti, je zostava dvoch lôžok s veľkým nadstavcom nad nimi. Súčasťou nadstavca je aj šatníková skriňa. Celá zostava nábytku, pre dve deti bude v izbe zasahovať do miestnosti iba necelý jeden meter. S ohľadom na skutočnosť, že obstaraním zostavy získate dve postele, šatníkovú skriňu a dve priestranné skrinky, úspora a využitie priestoru v úzkom, dlhom pôdoryse je naozaj maximálna. Veríme, že aj vy nakoniec nájdete „svoje“ riešenie, ako čo najlepšie zariadiť nielen detskú izbu, ale napríklad aj vašu spálňu. Ako predajcovia vám vždy radi poradíme a sme tu pre vás na ceste k dokonalému bývaniu.