Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Hľadáte záhradný nábytok na balkón, alebo terasu?

Nemáte dom so záhradou? Vlastníte ale príjemnú terasu či balkón, kde sa v letných mesiacoch dá tiež príjemne relaxovať? Aký záhradný nábytok zvoliť, aby nezaberal veľa miesta a bol praktický? Nemecký výrobca predstavuje celý rad záhradných zostáv, ktoré práve svojimi rozmermi sú určené pre menšie terasy. Vyberať môžete z nepreberného množstva designov a odtieňov, v ponuke sú tiež zostavy z najrôznejších materiálov. Dnes si predstavíme záhradný nábytok, ktorý je pre balkóny a terasy vhodný a vo väčšine prípadov sa jedná o zostavy určené dvom osobám.

 

 

Záhradný nábytok pre veľmi malé balkóny a terasy

Ak je váš balkón či terasa naozaj len veľmi malých rozmerov, bohužiaľ musíte vyberať z rozmerovo malých zostáv záhradného nábytku. Ťažko na taký malý priestor umiestnite pohodlné kreslá či sofa z ratanu. Pre tento účel je najviac vhodný záhradný nábytok s možnosťou jeho zloženie, keď na balkóne treba potrebujete niečo robiť, alebo zavesiť bielizeň. Záhradný nábytok zložíte a balkón je opäť prístupný. Najčastejšie sa tento skladací nábytok vyrába z umelohmotných materiálov, alebo tiež z masívu. Príkladom skladacieho záhradného nábytku na naozaj veľmi malý balkón môžu byť zostavy z kolekcie Bonita z dreva akácie a to vo veľmi netradičných odtieňoch.


Záhradný nábytok v zostave, v ktorého cene je stôl a dve stoličky, oboje s možnosťou veľmi jednoduchého zloženia. Drevo akácie navyše nie je nijako zvlášť náročné na údržbu a zostavy z dreva akácie sú tiež cenovo veľmi prijateľné.

 

    

  

Záhradný nábytok pre stredne veľké balkóny a terasy

Ak máte viac šťastia a váš balkón či terasa sú trocha väčších rozmerov, môžete samozrejme vyberať z iných zostáv záhradného nábytku. Môžeme povedať pohodlnejších. Čím je záhradný nábytok väčší, mohutnejší, tým je tiež umožnené väčšie pohodlie dané vlastným dizajnom. Pre stredne veľké plochy prinášame opäť zostavy záhradného nábytku určené dvom osobám skladajúci sa vždy zo stolíka a dvoch kresiel. Je tu aj ponuka vankúšov, ktoré ešte viac posedenie spríjemní.

Záhradný nábytok z kolekcie Lisbon v zostave ako uvádzame na ilustračnej fotografii je vyrobený z úplne nových, moderných materiálov. Materiál textilane, z ktorého sú zostavy vyrobené, to je polyesterový výplet. Pevný materiál, ktorý sa nenaťahuje, drží svoj tvar a je odolný voči extrémnym poveternostným vplyvom. Príjemná predovšetkým v horúcich letných mesiacoch je tiež jeho priedušnosť.

Nečistoty stačí umyť vlažnou vodou s dodaním jemného prostriedku na riad. Nikdy nečistite kreslá pomocou silného tlaku vody. V zimných mesiacoch záhradný nábytok prikryte, nie je však nutné ho uskladňovať, môžete ponechať na vašej terase či balkóne.

 

 

 

Záhradný nábytok pre veľké balkóny a terasy

Ste majiteľovi veľké terasy či balkónu? Potom môžete v podstate voliť záhradný nábytok, ktorý je tiež určený na klasickú záhradu. Ale predsa len sú designy, ktoré sa do takéhoto prostredia veľkej terasy treba v modernej zástavbe viac hodí. Opäť vám predstavíme zostavy určené dvom osobám, ale sú to zostavy záhradného nábytku, na ktoré už naozaj musíte mať dostatok priestoru. Tu si môžete dovoliť vyberať aj záhradný nábytok vyrobený z ekoratanu, ktorá je známy predovšetkým svojím komfortom. 

Prvá zostava ponúka klasické kresielka a kávový stolík. Zostava, kde môžete samozrejme tiež stolovať. nechýba pohodlné sedáky a na doske stola tvrdené sklo, ktoré zabraňuje ničeniu ekoratanu. Druhá zostava záhradného nábytku už nie je určená na stolovanie, ale naozaj k príjemnému relaxu. Pohodlné kreslá sú doplnené taburetom, v podstate ktorý v spojení s kreslom umožní aj pohodlné ležanie. Samozrejme, že kávový stolček nechýba, ale len ako odkladacia plocha, jeho rozmery sú tak veľmi malé. 

Zmieňovali sme materiál ekoratan, ktorý si nesmieme pliesť z technoratanom. Eko ratan je obmena technoratanu ale na vyššej úrovni a predovšetkým s väčšou životnosťou. Ide o syntetické vlákno, ktoré je takmer na nerozoznanie od prírodného ratanu (na rozdiel od technoratnu, ktorý je z plastu). Eko ratan v sebe spája vlastnosti prírodného ratanu a technoratanu v tej najlepšej podobe, keďže odolnosť voči poveternostným vplyvom je ďaleko väčší ako pri oboch spomínaných materiáloch. Záhradný nábytok stačí v prípade potreby umyť vlhkou handričkou, hubkou. Ak je veľmi znečistený, potom môžete do teplej vody pridať trochu mydla. V zimnom období určite odporúčame nábytok prikryť nepremokavým materiálom, ale nie je nutné schovávať zo záhrady. Po celý rok môže byť záhradný nábytok na vašej záhrade (samozrejme že neplatí pre podušky).

Ponuka záhradného nábytku aj pre tých z vás, ktorí záhradu nemáte, ale disponujete vonkajším priestorom k možnému posedenie, je naozaj veľká. Uviedli sme iba zlomok možností, ktoré nájdete v našej ponuke v tradičnej nemeckej kvalite.