Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vybrať obývaciu stenu

Možno si prvýkrát predstavíte obývacie steny z čias predchádzajúcich, kde nesmela chýbať sklenená vitrína so starožitným riadom. To našťastie dávno neplatí. Obývacia stena teraz patrí medzi trendové kúsky, ktoré ohromia nejednu návštevu. Poradíme vám, ako takú vybrať.

Na veľkosti izby záleží

Patrí vaša obývacia izba medzi väčšie, alebo menšie miestnosti? To je základná otázka, ktorú si pred výberom obývacie steny musíte položiť, pretože bude mať veľký vplyv na vaše rozhodovanie.

Pokiaľ máte malú obývaciu izbu, tak tmavé a mohutné obývacie steny sú pre vás tabu. Vyberajte medzi svetlejšími odtieňmi, či už čisto biela, alebo svetlé odtiene dreva. Obývacia stena by tiež nemala byť z jedného kusu - medzi jednotlivými časťami by mal byť priestor.


                                                                                          

Ak je vaša obývacia izba väčších rozmerov, tak sa nebojte experimentovať. Obývacia stena môže poslúžiť ako najvýraznejší prvok celej izby, ktorý hneď pri vstupe upúta pozornosť. Experimentovať môžete ako s tvarom, tak i netypickými odtieňmi.


                                                                                            

Obývacia stena zložená, alebo z jedného kusu

Pretože preferencie sa časom môžu meniť, okrem pevných stien sú na trhu aj moderné modulárne, ktoré je možné zložiť úplne ľubovoľne. Tieto obývacie steny možno teda aj časom obmieňať celkom podľa aktuálnych požiadaviek a za zlomok ceny obstaranie novej. Navyše sú veľmi výhodné aj pri sťahovaní.

Vyberte si svoj štýl

Je váš domov ladený do moderného štýlu, alebo klasiky? Vzhľadom k tomu, že je obývacia stena výrazný kus nábytku, tak by mala štýlovo sedieť k zvyšku domova.

Moderné obývacie steny sa vyznačujú ako netradičnou kombináciou materiálov a farieb, tak aj minimalistickým prevedením. Pokiaľ si zaobstaráte výraznú obývaciu stenu v modernom štýle, tak sa zdržte nadmiery ostatných doplnkov.                                                                                                                                                             
                             

                                                               
Ak sa cítite príjemne, keď ste obklopení klasickými vecami, zaujme vás rustikálna obývacia stena. Jedná sa o kúsky, ktoré pôsobí klasicky, ale napriek tomu v nich objavíte moderné prvky. Vďaka tomu nepôsobí v izbe staro, ale skôr vyvolajú príjemnú atmosféru.

                                                                                         

Aký materiál zvoliť

Najčastejšie sa stretnete s obývacou stenou z lamina, MDF dosky, alebo z masívu - prípadne aj s kombináciou týchto materiálov.

Steny z masívu sú vyrobené z jedného kusa dreva. Medzi ich vlastnosti patrí na jednu stranu kvalita, ale na druhú stranu je ich obstarávacia cena vysoká. Vyššia je aj ich váha, čo neoceníte v prípade sťahovania.

Vhodnou náhradou je obývacia stena z MDF dosky, ktorá veľmi vydarene imituje drevo a je vyrábaná bez umelých lepidiel.

Lamino je dnes veľmi obľúbené, nielen vďaka ľahkej dostupnosti a nižšej cene. Vďaka tomu, že je ľahko umývateľné, tak je jeho údržba jednoduchá. Tento materiál tiež ponúka najrôznejšie možnosti výslednej úpravy, takže môžete vyberať zo širokej ponuky.

Z našej ponuky si vyberie každý

Nábytok Aldo má širokú ponuku obývacích stien. Ak je pre vás dôležitá kvalita, radi vám odporučíme niektorého z našich francúzskych, nemeckých, alebo španielskych dodávateľov.

Ale sme si vedomí, že pri rozhodovaní je dôležitá aj cena, preto naše obývacie steny kúpite už od pár tisíc.

Teraz už zostáva posledná otázka: "Rozhodnete sa pre moderný štýl, alebo skôr pre klasiku?"