Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako vymaľovať a vybaviť malú i veľkú predsieň

Predsieň je miesto, do ktorého vojdeme my i návšteva ako prvý a utvára dojem z celého domu. Máme pre vás tipy, vďaka ktorým si poradíte s veľkou aj malou predsieňou a vytvoríte tak miestnosť, ktorá bude ozdobou celého domu.

Predsieň nie je len triediareň kabátov. Je vstupnou bránou do každého bytu a mali by ste jej preto venovať osobitnú pozornosť.

Pri zveľaďovaní domova býva predsieň celkom často zanedbávaná a to neprávom. Hoci tu netrávime toľko času, predsieň je miesto, ktoré ako prvé uvidí návštevy aj my.

Základom je vhodne zvolená farba stien, od ktorej sa potom odvíja voľba nábytku i doplnkov.

Ako vymaľovať malú predsieň

Ak je vašou vizitkou maličká predsieň plná topánok a kabátov s minimom úložného priestoru, je čas na zmenu. Aj s málom sa dajú robiť kúzla.

Tu platí rovnaké pravidlo ako u všetkých ostatných miestností: Chcete opticky zväčšiť miestnosť? Voľte svetlé odtiene!

Ak je vaša chodba typický tvar rezance - úzka, ale dlhá, tak sa vám bude hodiť tento tip: Steny, ktoré sú od seba najvzdialenejšie, natrite tmavším, alebo teplejším odtieňom.

Ak vás trápi opačný problém, krátka chodba, tak na opačné strany využite čo najsvetlejší odtieň, alebo ju využite, ako priestor pre závesné zrkadlo. Zrkadlá odrážajú svetlo a opticky zväčšujú priestory. Tiež môžete využiť nábytok so zabudovaným zrkadlom.


                                                             

 

Čomu sa vyvarovať v malej predsieni

Aj keď sa vám páči vzorované tapety, využite ich radšej vo väčšej miestnosti. Majú tendenciu zmenšovať priestory a akurát by ste z nich mali stiesnený pocit. Pokiaľ už voliť vzor, tak jemný, ideálne v podobnom odtieni, ako sú ostatné múry. A napríklad vodorovné prúžky stenu opticky rozšíri.

Pri maľovaní dbajte na to, aby farba vždy siahala až k úrovni stropu.

Vyvarujte sa tiež tmavým podlahám, alebo ťažkým vzorovaným kobercom. Najlepšiu službu vám urobí svetlá podlaha, parkety a oproti koberci sú aj ľahšie na údržbu.

Detaily, ktoré preukážu veľkú službu

V slovenských domácnostiach bývajú dosť často predsiene bez okien, a preto patrí medzi najtmavšie časti domu. Investujte preto do niekoľkých kvalitných svetiel, ktoré presvetlí každý kút. Voľte skôr nenápadnejšie svetla, aby opticky nebrali priestor. Môžeme odporučiť LED panely, ktoré sú nenápadné a pritom priestor veľa osvetlí.

Ušetrite miesto dobre zvoleným nábytkom

Čím viac vecí, tým viac sa zmenšuje voľný priestor. V predsieni sa tomu ale nevyhneme - topánky, bundy, dáždniky a ďalšie nevyhnutnosti sa hromadia, že človek ani nevie ako. Predsieň bude vyzerať usporiadanejšia, keď každá vec bude mať svoje miesto - botník a šatníková skriňa je nutnosťou.

Ideálnym riešením rozmerovo malé predsiene je predsieňová stena. 
Ako vymaľovať veľkú predsieň

Ak vás netrápi veľkosť predsiene, máte viac-menej voľnú ruku. Len si dajte pozor na biele steny v spojení so svetlým nábytkom. Ak by ste si nevyhrali s farebnými doplnkami, tak miestnosť by pôsobila príliš neosobne a sterilne - skoro ako čakáreň u doktora.

Vzhľadom k tomu, že predsieň je prvá miestnosť, kam návšteva vojde, tak vyvolá dojem o celom domu. Ak zvyšok miestností ladí do teplých odtieňov, využite je aj v predsieni, a to isté platí aj u studených tónov.

Využite dostatok priestoru, ušetrí vám to miesto inde

Vzhľadom k tomu, že máte k dispozícii dostatok priestoru, môžete využiť viac skríň, komôd i poličiek a ušetriť tak miesto v iných miestnostiach. Zároveň si môžete vyhrať s výberom nábytku. Skôr než skladné a praktické kúsky môžete voliť tie dizajnové.


  

Aký dom, taká predsieň

V prvom rade ale dbajte na to, aby ste sa cítili príjemne vy. Ak máte doma malé deti, tak prečo si rovno nevystaviť ich obrázky priamo v predsieni? Možno to nebude predsieň ako z katalógu, ale hneď pri vstupe budete cítiť, že ste doma.