Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako využiť priestor spálne na maximum?

Tiež disponujete pre vybavenie spálne len veľmi malým priestorom, kde už ani šatníková skriňa, alebo dokonca komoda nemá šancu nájsť svoje miesto? Nezúfajte, dnešná ponuka designov, pre vybavenie aj rozmerovo naozaj veľmi malé spálne, má šancu na úspech, alebo skôr povieme, má šancu na dostatočne veľké úložné priestory. Všetko je veľmi jednoduché, stačí iba správne vybrať posteľ. Prečo kupovať posteľ, či posteľ pre dvoch, ktorá vám zaistí "len" miesto na spanie, keď dnešná ponuka dômyselných designov, to je aj šanca na maximálne využitie priestoru spálne vďaka nadstavcu a šuplíkom pri posteli. A čím je spálňa menšia, tým väčšia je ideálna zaobstarať nadstavec, ktorým môžete nahradiť aj šatníkovú skriňu. Neveríte? Dnešný článok vás presvedčí o tom, že pri zariaďovaní malej spálne môže byť miestnosť taktiež priestranná, vzdušná a elegantná.

  

Manželská posteľ s nadstavcom a šuplíkmi, ergonomické riešenie priestoru

Na úvodných, ilustračných fotografiách vám predstavujeme jedno z dostupných riešení, ako na vybavenie malej spálne. Nadstavec nad manželskou posteľou rozhodne dokáže nielen prekvapiť, ale predovšetkým nahradiť šatníkovú skriňu s tým rozdielom, že nadstavec nezaberá žiadne miesto v priestore izby. V tomto prípade samozrejme spálňa. A čím väčší nadstavec nad posteľ zaobstaráte, tým viac úložného priestoru získate. Navyše, ak ste dvaja, každý má možnosť vďaka nadstavcu na svoj osobný, úložný priestor. Rovnaké je to aj so šuplíkmi, kedy v návrhu získate dva šuplíky, ktoré môžete rozmiestniť ľubovoľne a predovšetkým podľa vašich potrieb. Napríklad jeden šuplík, na každej strane postele, alebo dva šuplíky na jednej strane postele. Ale stále to nie je všetko, čo obstaraním tohto unikátneho dizajnu získate. 

    

Keď sme na začiatku nášho rozprávania sľubovali, že nadstavec nahradí šatníkovú skriňu, potom je to naozaj tak. Vysoké, úzke skrine po oboch stranách postele, to je aj priestor na ramienka. Po celej šírke postele tiež získate veľkú policu napríklad na odloženie rozčítanej knižky a samozrejme, že nechýbajú ani nočné stolíky. S čistým svedomím vám môžeme povedať, že zostava postele s nadstavcom a šuplíkmi je najviac úsporné riešenie pre vybavenie rozmerovo malej spálne. Príjemný je určite pre mnohých z vás aj možný výber medzi tmavým a svetlým odtieňom.

Keď je spálňa malá, ale nie zase taká malá?

Samozrejme, že mnoho z vás veľký nadstavec nad posteľou nevyužije, pretože disponujete predsa len o niečo väčšou miestnosťou, pre vybavenie vašej spálne. Ale nejaké to úložné miesto navyše, ktoré získate obstaraním postele, by ste si predsa len priali? Ponuka je naozaj veľmi široká a nájdete v nej aj návrhy postelí, kedy nadstavec patrí k menším. Ale možno práve vy patríte k tým, ktorým sa nadstavce nad posteľou jednoducho páčia. Aj pre vás máme designový skvost, ktorý spálňu určite na vzhľade a originalite len pridá o praktickom využití si myslíme nie je nutné ani hovoriť. Každý návrh tiež poteší možnosti nielen z výberu veľkosti nadstavca, ale aj rozmeru veľkosti miesta na spanie. Posteľ pre dvoch, alebo dostupný rozmer postele pre jednu osobu, kedy najmä posteľ s nadstavcom patrí k veľmi obľúbenému výberu, pre vybavenie študentskej izby dospievajúcich detí. 
Nadstavec je skrátka vždy niečo navyše k posteli a to za každých okolností. Pri správnej voľbe dekorácií a ostatného vybavenia spálne, môžete získať veľmi originálne zázemie pre váš odpočinok. Nadstavec nad posteľou, alebo aspoň panel s nočnými stolíkmi, dodá asi v každom prípade spálni viac na elegancii. Dnes je možné vyberať z mnohých návrhov a my sa prikláňame k francúzskej elegancii.


Možno vás o obstaraní postele presvedčí ďalší návrh. Nádherná a elegantná zostava, ako riešenie miesta na spanie pre vás dvoch v tradičných, škandinávskych odtieňoch. Primárne zamerané aj na úsporu miesta a preto získate nielen veľké úložné priestory a nočné stolíky, ale pri tomto návrhu sme sa zamerali na vlastný dizajn. Za nás posteľ s mohutným nadstavcom má naozaj niečo do seba, posteľ sa tak razom stáva hlavným aktérom vybavenia spálne. Hornú odkladaciu plochu nadstavca možno tiež využiť. Je to ideálne miesto na umiestnenie dekorácií, ale aj stolné lampy. O nadstavec sa môžete pohodlne oprieť a venovať sa sledovaniu obľúbeného programu, alebo čítaniu knižky. Na nadstavec si rýchlo zvyknete, to vám môžeme sľúbiť. Takže si vlastne stačí iba vybrať. Veľký, stredný alebo malý nadstavec k posteli bude pre vás ten pravý? Čo myslíte?