Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ako zariadiť detskú izbu pre tri deti?

Rodičia troch detí rozhodne pri zariaďovaní detskej izby, pre svoje ratolesti musia starostlivejšie nábytok nielen vyberať, ale celú detskú izbu tiež lepšie naplánovať. Všetky tri deti by mali mať dostatok miesta na spanie, dostatok miesta na prípravu do školy, dostatok úložného priestoru a pri všetkých týchto požiadavkách, by predsa len malo deťom zostať v izbičke aspoň nejaké to miesto na hranie. Ak aj vy, ako rodičia troch detí, máte k dispozícii len jednu miestnosť pre zariadenie izby všetkých vašich detí, dnešné rozprávanie vám môže byť vítanou inšpiráciou, nielen, ako ušetriť miesto, ale ako aj pre tri deti zariadiť dokonalú detskú izbu tak, aby všetky deti boli v izbičke šťastné. Bez poschodovej postele to pôjde len ťažko

Asi nám dáte všetci za pravdu, že tým najviac úsporným riešením, ako zariadiť miesto na spanie pre tri deti, je poschodová posteľ s prístelkou. Ich ponuka dnes už vôbec nie je malá, našťastie je už z čoho vyberať. Prístelka v podobe šuplíka, ktorý možno prípadne využiť aj ako klasický úložný priestor, pokiaľ máte dve deti a tretie miesto na spanie nepotrebujete. Stačí jednoducho len do šuplíka nevkladať matrac a veľký úložný priestor je deťom k dispozícii a navyše nezaberá miesto z tak drahocenného priestoru. Pokiaľ však potrebujete miesto na spanie pre tri deti, veríme, že z dnešnej ponuky poschodových postelí s prístelkou je možné už vybrať unikátne, veľmi príjemné designy. 

  

V každom prípade, ako predajcovia, vždy odporúčame obstaranie šuplíka a to aj v prípade, že máte len dve deti. Šuplík už nie je tak finančne náročný, ale jeho úložný priestor veríme využije každý z vás. Pokiaľ však hľadáte poschodovú posteľ, aby žiadne z detí na prístelke nespalo, ale malo k dispozícii klasické lôžko, tak bohužiaľ, takýto dizajn, aby zachoval všetky bezpečnostné normy a poschodová posteľ nebola príliš vysoká, na našom trhu k dispozícii nie je. A samozrejme nielen na našom, ale na celom svete. Poschodové postele, pokiaľ majú mať certifikát bezpečnosti, sú limitované vlastnou výškou. A tak pri výbere poschodovej postele rozhodne venujte pozornosť vlastnej výške horného lôžka, aby dieťa nespalo príliš pri strope, kde je vzduch suchý a pre dieťa nie príliš zdravý. Takže aké máme riešenia, ak si ako rodičia neprajete, aby jedno z detí spalo na prístelke, ale stále ste mali možnosť prostredníctvom poschodovej postele ušetriť množstvo miesta v detskej izbe?

Vyberajte nábytok z jednej kolekcie

Pokiaľ budete zostavenie detskej izby riešiť za pomoci jednej kolekcie, kedy aj ďalšie diely nábytku sú v identickom dizajne a odtieňoch, ako poschodová posteľ, máte celý rad ďalších riešení, máte väčšiu možnosť najrôznejších kombinácií pre vybavenie izby. Dokonca môžete za pomoci poschodovej postele a obstarania klasického lôžka v identickom dizajne zaistiť, aby každé z detí spalo na klasickom, dostatočne veľkom lôžku. Dve deti budú spať na poschodovej posteli a to najstaršie z detí, ako by sme vám tiež ideálne odporučili, bude mať k dispozícii svoju vlastnú, samostatnú posteľ. Vybavenie takejto izby potom môže vyzerať, ako na nasledujúcich ilustračných fotografiách.

  

Aj v tomto prípade, keď k poschodovej posteli zaobstaráte klasické lôžko, získate veľkú úsporu miesta. Navyše, napríklad konkrétne v kolekcii detského nábytku Shelter, ktorú vám exkluzívne iba na našich stránkach predstavujeme, je možné pri úspore miesta v detskej izbe ísť ešte ďalej. Ku klasickej posteli môžete zaobstarať objemný nadstavec a samozrejme šuplíky pod posteľ, rovnako, ako je vám k dispozícii šuplík aj pri poschodovej posteli pod dolným lôžkom. A či už to sú šuplíky, alebo nadstavec, stále hovoríme všeobecne o úložných priestoroch, ktoré vám nezaberú žiadne miesto navyše v detskej izbe, pretože sú súčasťou samotného nábytku.

Nadstavec a šuplíky, úspora miesta v každom prípade

Nadstavec nad posteľou, ale prekvapivo môže byť v identickej podobe aj nad písacím stolom. Skrátka s kolekciou detského nábytku Shelter, máte pri zariaďovaní detskej izby nekonečné množstvo úsporných k priestoru riešenia. Už na začiatku nášho rozprávania sme sa zmienili, že ako predajcovia nábytku obstaranie šuplíkov pod posteľ považujeme vždy za správnu voľbu a to isté platí aj pre nadstavec pri zariaďovaní rozmerovo malej izby. Navyše nadstavec v tejto kolekcii, ako posteli, tak písaciemu stolu veľmi pristane.

  

Nadstavec vás prekvapí objemom, nad posteľou je ideálny na obľúbené knižky a hračky, nad písacím stolom zase na školské potreby. Zaobstaraním jedného nadstavca ušetríte miesto za komodu, ktorá by vám zbytočne zaberala priestor v detskej izbe. Pokiaľ zaobstaráte dva šuplíky ku klasickej posteli, šuplík k poschodovej posteli a ešte nadstavec, alebo v izbe pre tri deti ideálne nadstavec nad posteľ aj nad písací stôl, verte nám, že vašim deťom zostane aj miesto na hranie. Navyše, každé z detí bude mať k dispozícii svoj osobný priestor.

Aby bola detská izba dokonalá

Nebojte sa menších úprav pred zariadením detskej izby. Nemusíte byť práve majstri v obore, aby ste nezvládli adekvátne k dizajnu a odtieňu vybraného nábytku, treba vymaľovať jednu stenu na zodpovedajúci odtieň. Iba zmenou odtieňa steny môže získať detskú izbičku úplne nový rozmer. Ale možno treba zmeniť aj závesy, dekoračné doplnky, odtieň kusového koberca, obliečky na postele a ďalších drobností a detailov, ktoré potom vytvoria dokonalý celok dokonalej detskej izby.