Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Čo je nové medzi šatňovými skriňami II

Ponuka šatníkových skríň, je naozaj veľmi obsiahla a mnohokrát, je ťažké si vybrať. Výber skrine by rozhodne nemal byť ovplyvnený len jej dizajnom, ale aj vnútorným usporiadaním. Mali by ste vedieť, aké úložné priestory potrebujete, či iba police, alebo len šatníkovú skriňu, či hľadáte kombináciu oboch. Tiež by ste mali dopredu poznať rozmery skrine, respektíve rozmery priestoru, kde skriňa bude umiestnená. Ale na výber je toho samozrejme ďaleko viac. Je tu ponuka skríň so zrkadlovým priečelím, alebo len so zrkadlom na jednom z krídel, môžete si zaobstarať skriňu s klasickými dvierkami, alebo s posúvacími krídlami. V neposlednom rade je tu úplne nový fenomén a to sú šatníkové steny, ktoré sú veľmi flexibilné, možno u nich meniť ich šírku a prídu vás na zlomok ceny oproti skriniam. Ale o tom všetkom si práve teraz budeme rozprávať.

Klasická šatníková skriňa do spálne

Čo myslíme pojmom klasická šatníková skriňa? Klasickou rozumieme šatníkovú skriňu s klasickými dvierkami, ktoré sa jednoducho otvárajú. Nejedná sa teda o posuvné dvere, ale o klasické. Musíme povedať, že tieto skrine stále v ponuke prevládajú. Ak hovoríme o šatníkových skriniach do spálne, tak tie sú vo väčšine prípadov trojdverové, pretože je počítané s tým, že ak do spálne, tak skriňa pre dve osoby. Často je súčasťou skrine určené do spálne zrkadlo a to v jej prostrednej časti. Vyberať môžete moderné aj rustikálne skrine z nepreberného množstva dezénu. Veľakrát je súčasťou skrine tiež v jej dolnej časti zásuvka, alebo hneď niekoľko zásuviek.

Ložnice v rustikálním stylu Margaux

Ak máte naozaj veľa vecí, v ponuke sú aj skrine štvordverové, či dokonca päťdverové. Každý si skrátka vyberá a predovšetkým dnes, už môže vyberať to, čo potrebuje. Na druhej fotografii, je názorná ukážka vnútorného usporiadania skrine, ktoré je veľmi vhodné práve pre dve osoby. Ak kupujete skriňu pre dvoch, potom je dôležité zachovať súkromie. Každý by mal mať vo skríň svoj osobný priestor. Ponuka skríň do spálne väčšinou dizajnom nadväzuje na ďalšie diely nábytku, potrebné pre kompletné vybavenie spálne, ale aj každú skriňu môžete z danej kolekcie zaobstarať samostatne. Obľúbené je aj rozdelenie šatníkovej tyče, ktorá nie je v jednom diele, ale v dvoch kusoch pod sebou. Opäť máte možnosť mať každý svoj priestor.

Šatníková skriňa s posuvnými krídlami

Tieto skrine sa vyrábajú len v modernom dizajne, nikdy neuvidíte napríklad rustikálnu skriňu s posuvnými krídlami. Skrine sa hodí tam, kde nie je priestor na otváranie klasických krídel. Trebárs, keď potrebujete umiestniť šatníkovú skriňu hneď vedľa dverí. Skrine s posuvnými krídlami tiež ponúkajú väčšie rozmery, než klasické skrine a ich cieľom od začiatku bolo nahradenie vestavené skrine, ktorá predsa len patrí k cenovo náročnejším. Dizajn skríň s posuvnými krídlami je veľmi rozmanitý. Ale základom je v podstate počet krídel. Maximum je päť krídel a často sú všetky opatrené zrkadlami, získate teda takú zrkadlovú stenu. Zrkadlová priečelí sú vhodná aj do menších interiérov, pretože zrkadlo opticky zväčšuje malý priestor.Ak vás neoslovil ani jeden z variantov, alebo ak nechcete do skrine príliš investovať, máte ešte jednu možnosť. Šatníková stena, ktorá je naozaj za zlomkovú cenu skrine. Toto riešenie je vhodné pre mladých ľudí, ktorí sa naozaj chodia do nejakého podnájmu len vyspať a na zariadenie domácnosti ešte majú čas, alebo je to riešenie, ak máte v pláne sa do budúcnosti sťahovať a až potom sa zariadiť. Šatňové steny sú využívané v dvoch interiéroch, jednak v spálne, ale tiež aj predsieni. Šatňové steny sú otvorené, čím je docielené ich nízke ceny. Jedinou nevýhodou je, že je dobré trochu vo veciach udržiavať poriadok, pretože všetko každý vidí vďaka absencii krídel.

Studentský nábytek Duplex

Pre vašu predstavu uvádzame jeden z príkladov, ktorý najlepšie celý systém znázorňuje. Jednotlivé skrinky v tejto zostave môžete akokoľvek meniť, môžete tiež ešte nejaké skrinky pridať, či naopak odobrať. Tým je zaručená flexibilita, ktorú sme spomínali hneď na začiatku. U týchto systému je naozaj celý rad možností a vy si môžete zostaviť šatníkovú stenu, podľa individuálnych potrieb. Môžete tiež vyberať z typu skriniek, či viac skriniek s šatníkovou tyčou, alebo naopak viac skriniek s policami, alebo zásuvkami.

 

Súčasná ponuka šatníkových skríň a šatníkových stien, je veľmi uspokojivá. A ako sa hovorí, všetko je otázka ceny. Platí to aj o nábytku. Úložné priestory vždy chýbajú, nikdy ich nie je dostatok. Šťastím je, že dnes ani úložné priestory nie sú ničím neriešiteľným.