Košík je prázdny. Poďme to napraviť!

Buďme v kontakte

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Dekorácie do bytu - návod na jesenné fotorámčeky

Jeseň už je v plnom prúde, tak prečo ho nevpustiť aj k sebe domov? Krásnu výzdobu nekúpite len v obchodoch, ale veľa jesenných dekorácií si môžete vyrobiť z vecí, ktoré nájdete v prírode.

DIY rámčeky z prírodných materiálov

Máme tu pre vás inšpiráciu v podobe rýchleho a jednoduchého DIY ("do it yourself") videonávodu od vlogerky, ktorú môžete poznať pod prezývkou Patra Bene. Jesenné rámčeky máte hotové behom chvíľky a vaše spomienky v nich krásne vyniknú. A to nielen na jeseň, ale aj po zvyšok roka.

Skvele sa hodí ako doplnok napr. Do spálne či obývačky.

 

Čo bude potrebné

Rámčeky
Zlatý sprej
Trblietky
Kôra zo stromu
Štetec a lepidlo na drevo

Postup

1. Na prvý rámik využijeme kôru zo stromu - buď si ju sami natrháme alebo kúpime. Najprv si ju na rámček poskladáme, aby sme vedeli, že rozmery budú sedieť, a potom ju postupne prilepíme. Chvíľu pridržíme a je hotovo.
2. Pri druhom rámčeku postupujeme rovnako, ale využijeme brezovou kôru. Tú je lepšie zakúpiť, málokedy sa podarí takto pekne olúpať.
3. Pod posledný zlatý rámik si dáme papier, nech si nezašpiníte pracovnú dosku. Nastriekame ho zlatým sprejom tak, aby nepresvital drevo. Následne pre výraznejší efekt posypeme zlatými trblietky.

Aké dekorácie vytvorí jesennú atmosféru?

Ak nemáte čas nič vytvárať, dekorácie do vášho domova zoženiete aj pri prechádzke v prírode. Stačí po byte rozmiestniť pár tekvíc menšieho vzrastu či do mištičiek vložiť uschnuté rôznofarebné listy spoločne s šípky a gaštany.

Ak máte deti, tak aj pre nich bude zábava, keď na prechádzke dostanú za úlohu nájsť čo najkrajšie sfarbené listy či zbieranie spadených gaštanov.

Jesennou klasikou je vyrezávanie tekvic, ktoré dokáže zabaviť celú rodinu. Vyrezaná tekvica, v noci rozžiarená sviečkou, sa potom stane doplnkom, ktorý využijete ako v exteriéri, tak v interiéri.